,,Gazeta Wyborcza”: Зек, учасник ралі, президент...

 

Польський щоденник ,,Gazeta Wyborcza” надрукувала статтю Марціна Войцеховського, який описує політичну кар’єру діючого президета України В. Януковича. Ось фрагменти згаданої публікації.

 

,,Найважлівішою його (Януковича) мрією та амбіцією є стати найбагатшою людиною в державі та посідати якнайбільше влади. Ганна Герман намагається будувати візерунок Януковича як державного мужа та патріота. Розказує, як думає по-українськи, як турбується долею простих людей, як хоче реформувати державу, розмірковує чи громадяни витримають реформи. Напевно, Янукович робить це все на території своєї резиденції, яку декілька років тому взяв в оренду, а пізніше за смішні гроші та у таємничий спосіб перейняв. З того часу навколо “Межигір’я” складають легенди зокрема про страусів та кенгуру, яких розводить Янукович.

 

Янукович скоро втратив батьків. Його виховувала бабуся, яка була полькою за походженням і народилася у Варшаві. Біда в Донбасі була така, що інколи не вистачало на харчі. Колись малий Віктор розірвав штани. Бабуся накричала на нього, бо це була єдина пара, а не було грошей на нову.

 

Янукович був двічі судимий . Просидів у в’язниці за кримінальні злочини, загалом, три з половиною роки. У 1978 року судимості було знято. Потім вступив до лав КПРС. Як член збірної СРСР брав участь в ралі Монте-Карло. Опоненти Януковича не приховують здивування, як це можливо, що в тоталітарній державі, колишній зек зробив так велику кар’єру, отримав паспорт, виїжджав за кордон. Припускають співпрацю з КГБ. Брак доказів.

 

В. Янукович зробив кар’єру як голова Донецької обласної державної адміністрації. Тоді місцевий Донецьк був скоріше всього державою в державі. Регіоном правив ,,клан” – суміш місцевої мафії, бізнесу та адміністрації на чолі з Ахматовим. Янукович очолив Партію регіонів засновану через ,,донецьких”. Партія регіонів – це угрупування південно-східної України, яке спілкується російською мовою. Партію фінансують власники шахт та металургічних заводів.

 

Віктор Янукович став прем’єр-міністром України завдяки Кучмі у 2002 р. Кучма думав, що буде його повністю контролювати. Тим більше, що голова уряду ледве володів українською, а без клаптика паперу не зумів нічого сказати навіть по-російськи. Насміхалися над Януковичем, дорікали кримінальним минулим.

 

Після Помаранчевої революції Янукович, став парією української політики. Не перестав бути головою партії, мабуть з жалості. У 2006 р. почав його підтримувати Віктор Ющенко, щоб не допустити Юлію Тимошенко до влади. Ющенко призначив Януковича прем’єр-міністром України.

 

У президентських виборах 2010 р. Янукович переміг. Обіціяв, що буде президентом всіх українців. Однак півтора року його правління не підтверджує цього. Спочатку погодився на продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Криму. Призначив прем’єр-міністром України Миколу Азарова, людину пенсійного віку, котрий, як голова Державної податкової адміністрації України перед Помаранчевою революцією переслідував опозицію. Азаров – це русофіл, а його мрією є побудова спільного економічного простору в рамках колишнього Радянського Союзу. Міністром освіти і науки став Дмитро Табачник, котрий заперечує існування української держави і нації. Діючий президент перетворив Україну на президентську республіку і продовжив термін повноважень парламенту.

У 2012 році Україну чекають парламентські вибори. Опозиція остерігає, якщо теперішня влада надалі буде вести таку політику, згадані вибори будуть брутально сфальшовані.

 

Джерело:
,,Gazeta Wyborcza” № 253
,,Chuligan, rajdowiec, prezydent”
Marcin Wojciechowski

 

http://maidan.org.ua


01.11.2011 Marcin Wojciechowski 1472 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

730 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2172
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33463
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2353
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3060
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5195 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

430

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1220

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

784

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

988
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

307
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

598
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

656 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1179
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

981
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1074
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

842
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30220 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

944
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3929
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

519
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

555