,,Gazeta Wyborcza”: Зек, учасник ралі, президент...

 

Польський щоденник ,,Gazeta Wyborcza” надрукувала статтю Марціна Войцеховського, який описує політичну кар’єру діючого президета України В. Януковича. Ось фрагменти згаданої публікації.

 

,,Найважлівішою його (Януковича) мрією та амбіцією є стати найбагатшою людиною в державі та посідати якнайбільше влади. Ганна Герман намагається будувати візерунок Януковича як державного мужа та патріота. Розказує, як думає по-українськи, як турбується долею простих людей, як хоче реформувати державу, розмірковує чи громадяни витримають реформи. Напевно, Янукович робить це все на території своєї резиденції, яку декілька років тому взяв в оренду, а пізніше за смішні гроші та у таємничий спосіб перейняв. З того часу навколо “Межигір’я” складають легенди зокрема про страусів та кенгуру, яких розводить Янукович.

 

Янукович скоро втратив батьків. Його виховувала бабуся, яка була полькою за походженням і народилася у Варшаві. Біда в Донбасі була така, що інколи не вистачало на харчі. Колись малий Віктор розірвав штани. Бабуся накричала на нього, бо це була єдина пара, а не було грошей на нову.

 

Янукович був двічі судимий . Просидів у в’язниці за кримінальні злочини, загалом, три з половиною роки. У 1978 року судимості було знято. Потім вступив до лав КПРС. Як член збірної СРСР брав участь в ралі Монте-Карло. Опоненти Януковича не приховують здивування, як це можливо, що в тоталітарній державі, колишній зек зробив так велику кар’єру, отримав паспорт, виїжджав за кордон. Припускають співпрацю з КГБ. Брак доказів.

 

В. Янукович зробив кар’єру як голова Донецької обласної державної адміністрації. Тоді місцевий Донецьк був скоріше всього державою в державі. Регіоном правив ,,клан” – суміш місцевої мафії, бізнесу та адміністрації на чолі з Ахматовим. Янукович очолив Партію регіонів засновану через ,,донецьких”. Партія регіонів – це угрупування південно-східної України, яке спілкується російською мовою. Партію фінансують власники шахт та металургічних заводів.

 

Віктор Янукович став прем’єр-міністром України завдяки Кучмі у 2002 р. Кучма думав, що буде його повністю контролювати. Тим більше, що голова уряду ледве володів українською, а без клаптика паперу не зумів нічого сказати навіть по-російськи. Насміхалися над Януковичем, дорікали кримінальним минулим.

 

Після Помаранчевої революції Янукович, став парією української політики. Не перестав бути головою партії, мабуть з жалості. У 2006 р. почав його підтримувати Віктор Ющенко, щоб не допустити Юлію Тимошенко до влади. Ющенко призначив Януковича прем’єр-міністром України.

 

У президентських виборах 2010 р. Янукович переміг. Обіціяв, що буде президентом всіх українців. Однак півтора року його правління не підтверджує цього. Спочатку погодився на продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Криму. Призначив прем’єр-міністром України Миколу Азарова, людину пенсійного віку, котрий, як голова Державної податкової адміністрації України перед Помаранчевою революцією переслідував опозицію. Азаров – це русофіл, а його мрією є побудова спільного економічного простору в рамках колишнього Радянського Союзу. Міністром освіти і науки став Дмитро Табачник, котрий заперечує існування української держави і нації. Діючий президент перетворив Україну на президентську республіку і продовжив термін повноважень парламенту.

У 2012 році Україну чекають парламентські вибори. Опозиція остерігає, якщо теперішня влада надалі буде вести таку політику, згадані вибори будуть брутально сфальшовані.

 

Джерело:
,,Gazeta Wyborcza” № 253
,,Chuligan, rajdowiec, prezydent”
Marcin Wojciechowski

 

http://maidan.org.ua


01.11.2011 Marcin Wojciechowski 1329 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1885
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1821
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1821
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5367 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2116 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1481

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

688

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

744

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

937

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

972
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1722
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3636
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10215
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26091
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10142 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7680
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

864
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1364
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

350
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1239
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

838
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1044