,,Gazeta Wyborcza”: Зек, учасник ралі, президент...

 

Польський щоденник ,,Gazeta Wyborcza” надрукувала статтю Марціна Войцеховського, який описує політичну кар’єру діючого президета України В. Януковича. Ось фрагменти згаданої публікації.

 

,,Найважлівішою його (Януковича) мрією та амбіцією є стати найбагатшою людиною в державі та посідати якнайбільше влади. Ганна Герман намагається будувати візерунок Януковича як державного мужа та патріота. Розказує, як думає по-українськи, як турбується долею простих людей, як хоче реформувати державу, розмірковує чи громадяни витримають реформи. Напевно, Янукович робить це все на території своєї резиденції, яку декілька років тому взяв в оренду, а пізніше за смішні гроші та у таємничий спосіб перейняв. З того часу навколо “Межигір’я” складають легенди зокрема про страусів та кенгуру, яких розводить Янукович.

 

Янукович скоро втратив батьків. Його виховувала бабуся, яка була полькою за походженням і народилася у Варшаві. Біда в Донбасі була така, що інколи не вистачало на харчі. Колись малий Віктор розірвав штани. Бабуся накричала на нього, бо це була єдина пара, а не було грошей на нову.

 

Янукович був двічі судимий . Просидів у в’язниці за кримінальні злочини, загалом, три з половиною роки. У 1978 року судимості було знято. Потім вступив до лав КПРС. Як член збірної СРСР брав участь в ралі Монте-Карло. Опоненти Януковича не приховують здивування, як це можливо, що в тоталітарній державі, колишній зек зробив так велику кар’єру, отримав паспорт, виїжджав за кордон. Припускають співпрацю з КГБ. Брак доказів.

 

В. Янукович зробив кар’єру як голова Донецької обласної державної адміністрації. Тоді місцевий Донецьк був скоріше всього державою в державі. Регіоном правив ,,клан” – суміш місцевої мафії, бізнесу та адміністрації на чолі з Ахматовим. Янукович очолив Партію регіонів засновану через ,,донецьких”. Партія регіонів – це угрупування південно-східної України, яке спілкується російською мовою. Партію фінансують власники шахт та металургічних заводів.

 

Віктор Янукович став прем’єр-міністром України завдяки Кучмі у 2002 р. Кучма думав, що буде його повністю контролювати. Тим більше, що голова уряду ледве володів українською, а без клаптика паперу не зумів нічого сказати навіть по-російськи. Насміхалися над Януковичем, дорікали кримінальним минулим.

 

Після Помаранчевої революції Янукович, став парією української політики. Не перестав бути головою партії, мабуть з жалості. У 2006 р. почав його підтримувати Віктор Ющенко, щоб не допустити Юлію Тимошенко до влади. Ющенко призначив Януковича прем’єр-міністром України.

 

У президентських виборах 2010 р. Янукович переміг. Обіціяв, що буде президентом всіх українців. Однак півтора року його правління не підтверджує цього. Спочатку погодився на продовження перебування Чорноморського флоту Росії в Криму. Призначив прем’єр-міністром України Миколу Азарова, людину пенсійного віку, котрий, як голова Державної податкової адміністрації України перед Помаранчевою революцією переслідував опозицію. Азаров – це русофіл, а його мрією є побудова спільного економічного простору в рамках колишнього Радянського Союзу. Міністром освіти і науки став Дмитро Табачник, котрий заперечує існування української держави і нації. Діючий президент перетворив Україну на президентську республіку і продовжив термін повноважень парламенту.

У 2012 році Україну чекають парламентські вибори. Опозиція остерігає, якщо теперішня влада надалі буде вести таку політику, згадані вибори будуть брутально сфальшовані.

 

Джерело:
,,Gazeta Wyborcza” № 253
,,Chuligan, rajdowiec, prezydent”
Marcin Wojciechowski

 

http://maidan.org.ua


01.11.2011 Marcin Wojciechowski 1503 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4211 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1066
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717