Гастроскопія без болю та страху

 

 

Гастроскопія (повна назва – езофагогастродуоденоскопія) – відноситься до ендоскопічних методів дослідження.

 

Спроби оглянути порожнини організму людини робилися ще в глибокій старовині. В 90-і роки ХІХ століття були створені жорсткі ендоскопи, у тому числі і панорамні гастроскопи. В силу недоліків, властивих цим моделям гастроскопів і складності методики дослідження, в клінічній практиці метод гастроскопії в ті роки застосовувався обмежено. Широке застосування гастроскопії почалось в середині ХХ століття - з'явилися гнучкі скловолоконні ендоскопи, пізніше зявились відеоендоскопія і капсульна ендоскопія.

 

В даний час гастроскопія це найважливіший метод діагностики захворювань верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. В ході дослідження лікар оглядає слизову оболонку стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки, може отримати біопсійний матеріал (для проведення цитологічного і гістологічного досліджень), іноді при гастроскопії виконуються лікувальні маніпуляції (видалення чужорідних тіл, зупинка кровотечі, видалення поліпів і т.п.). Вартозазначити, що гастроскопія і рентгеноскопія шлунку не конкуруючі методи дослідження, вони доповнюють одне одного. Комп'ютерна томографія (КТ) та магнітно-резонансна томографія (МРТ) - методи дослідження, що увійшли в даний час в широку практику, застосовуються при дослідженні шлунку лише при наявності певних показів.

 

Кому призначається гастроскопія (ЕГДС)? 

Проведення цього дослідження показане при підозрі на різні захворювання стравоходу і шлунку, а також з профілактичною метою для виявлення передракових або ранніх ракових змін.

 

Як підготуватися до дослідження? 

Гастроскопія проводиться натще.Останній прийом їжі повинен бути не пізніше 18-19 години напередодні дослідження. В день дослідження не забороняється чистка зубів.Знімні протези, які погано утримуються, рекомендується зняти. 

 

Яка медикаментозна підготовка проводиться перед дослідженням? 

Перед дослідженням рекомендується прийом спеціальних препаратів для усунення слизу в шлунку, який ускладнює і подовжує огляд. З цією метою пацієнтові пропонують випити близько 3 мл емульсії Симетикону(Еспумізан, Дисфлатил, Інфакол, Колікід) за 10 хвилин до дослідження. Перед дослідженням пацієнту проводиться зрошення ротоглотки медичним препаратом, що викликає відчуття заніміння в горлі.

 

 

Суть дослідження. 

Пацієнт лягає на лівий бік. Протягом усього дослідження у нього в роті знаходиться пластиковий загубник - щоб не заважати просуванню гастроскопу і не пошкодити апарат зубами.Дихати потрібно спокійно, глибоко. Під час огляду лікар піддуває повітря в шлунок, щоб краще розглянути його і розправити шлункові складки.Тривалість дослідження, як правило, становить кілька хвилин. Больові відчуття в шлунку під час гастроскопіївідсутні.

 

Що таке біопсія? 

Під час дослідження при необхідності лікар проводить біопсію. Для цього в інструментальний канал гастроскопу вводяться тонкі медичні інструменти, за допомогою яких відщипується маленький шматочок слизової оболонки. Процедура є безболісною. Біопсія береться з виразок, поліпів, пухлин та інших утворень для уточнення їх характеру. 

 

Як поводитися після дослідження?

Після гастроскопії без взяття біопсії прийом їжі дозволяється через 30 хвилин, якщо проводилося взяття біопсії - дозволяється прийняття не гарячої їжі через 1 годину.

 

Бураков Ігор Анатолійович,

лікар-ендоскопіст МЦ "Медекс Плюс".

вулиця Військових Ветеранів, 10

тел. 0342-71-15-60

(097) 660-71-17;(066) 237-55-22


24.04.2017 26901 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

326
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3622
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1337
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1236
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2465
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3874

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

264

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1107

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

945

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

891
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

191
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10566
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

197
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

513
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5573
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1294
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

686
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

512 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

939
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

821
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

875