Гастромандри, екстрим і етнотури: Туристам пропонують 52 вікенди на Івано-Франківщині

Сьогодні відбулась презентація проєкту управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації та суб'єктів туристичної діяльності  області — "52 вікенди на Івано-Франківщині".

Це ініціатива, яка об’єднала бізнес і владу з метою створення туристичних продуктів, покликаних популяризувати внутрішній туризм. У рамках проєкту вдалось об’єднати практично різні види туризму – від гастромандрів до рафтингу, від етнотурів до польотів на параплані. Про це інформують на порталі "Івано-Франківщина туристична", пише Фіртка.

Ситуація з COVID-19 поставила питання про пріоритети туризму та індустрії гостинності на новий рівень як у глобальному вимірі, так і національному. І кожна держава для себе зараз вирішує, як вона буде виходити з кризи влітку 2020 року. Найімовірніший сценарій – це підтримка внутрішнього бізнесу, а, отже, і ринку внутрішнього туризму.

Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації ініціювало проєкт «52 вікенди на Івано-Франківщині» у липні минулого року. Він покликаний формувати культури подорожей рідною країною.

За словами начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталія Передерка, цей проєкт ініціювали рік тому, інформує Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.

"Наша стратегічна мета -  розвиток внутрішнього туризму в Україні і на Прикарпатті зокрема. Ми підготували 52 пропозиції відпочинку. Це 2-3 денні гастромандри, етнотури, екстрімтури. Цей проєкт — ламання стереотипів про дороги, високі ціни і нецікавість. В нас є цікаві, достойні та інтерактивні атракції, які ми хочемо показати і вони вже є на сайті. Нам потрібно спільно відкривати Україну і вчитися її любити. Адже багато людей не знають, що є в сусідній області. Участь у розробці турів взяли 14 суб'єктів туристичної діяльності",- каже Передерко.

Чиновник каже, що карантин не надто негативно вплинув на туристичну галузь. 

"Кризу ми пройшли добре, бо вона попала на міжсезоння. Це також дало можливість бізнесу підготуватися до сезону. Втім, не відбулося кілька великих туристичних заходів. Та все ж наш моніторинг свідчить, що бронювання літа йде активно. Напливу ще немає, оскільки відкрили тільки кілька залізничних маршрутів і є обмеження в автобусних перевезеннях. Проте, з липня-серпня потік зросте",- запевняє Віталій Передерко.

Варто зауважити, що проєкт буде мати продовження. Зокрема тури будуть замінювати залежно від їх популярності серед туристів.

"Наша область - це не тільки 52 вікенди, ми можемо запропонувати 365 турів. Ми будемо проводити ротацію турів, аналізувати популярність, додавати нові і забирати непопулярні",- підсумував чиновник.

Водночас, за словами голови туристичного кластера сільського туризму "Бойківський колорит" Оксани Клебан, наша область тільки на початках туристичного бізнесу.

"В нас на Бойківщині туризм був прив'язаний тільки до трамваю. Зараз люди цікавляться нашими пропозиціями. Ми провели вже два гастрофестивалі. Також у нас також є подорожі. Наприклад, на Лису гору, де колись приносили жертви. Цього року ми розробляємо новий маршрут на гору Щавна. Хочемо зробити там кемпінг, приготування страви чир, вечерю при заході сонця і вночі повернення з ліхтариками. Сподіваємося, що люди будуть їхати. Майбутнє українського села в зеленому туризмі. Проте дуже потрібно відремонтувати трасу Долина-Хуст. Адже це дозволить нам значно збільшити кількість туристів",- каже Клебан.

Голова кластеру каже, що ціна турів залежить від побажань гостей. Тур на 3 дні "все включено", стартує від 1400 грн з людини.

Туроператори зауважують, що зараз поїхати відпочивати за кордон важче. Тож цей проєкт допоміг і їм розрекламуватися і дав вибір туристам.

Як зауважила Вікторія Ярема з Косівщини, цей регіон також має чим здивувати.

Зокрема, для туристів пропонують різноманітні майстер-класи з архаїчних ремесел.

"Уявіть собі людину з мегаполісу, яка може спробувати сама зробити глечик, чи ткати ліжник. В нас є також квести і майстер-класи у музеях. Цікавим для туристів є етнографічний шопінг і фестивальний туризм. Також туристи можуть долучитися до щоденного життя гуцулів. Косівщина має всі шанси стати потужним центром, навіть монополістом у представленні зникаючих етнографічних ремесел",- запевняє Ярема.

Водночас очільник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун наголосив, що перш за все потрібно було показати цікаві куточки для місцевих туристів.

"Ми почали працювати з розвитку екологічних стежок, веломережі, пішохідних маршрутів. В кінці червня ми презентуємо середньовічний дев'ятиметровий дракар для сплавів Дністром. Зараз у нас є багато різноманітних маршрутів. Дуже цікавими є польоти над Дністровським каньйоном на параплані з інструктором. Пандемія дала нам можливість звернути увагу на внутрішній туризм, щоб люди були зацікавлені відпочивати вдома",- переконаний Ковтун.

Нагадаємо, 5% суб’єктів туристичного ринку Прикарпаття не пережили карантин.


10.06.2020 6756
Коментарі ()

16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

1387
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1102
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6438
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1712
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

2033
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

3307 7

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

222

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

760

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

860

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1433
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

495
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1602
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1492
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

356
13.06.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3506
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3600
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7183
16.06.2025

В Івано-Франківську з 15 по 20 червня відбуватиметься Шекспірівський фестиваль, організатором якого є Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.   

369
16.06.2025

Більше довіряють Президенту мешканці Заходу — серед них 73% довіряють Володимиру Зеленському проти 61-63% в інших регіонах.  

877
15.06.2025

На думку прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска, протистояння між Ізраїлем та Іраном переростає в повномасштабну війну в регіоні.  

327
10.06.2025

Більшість мешканців західних областей — 60% — усе ще готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Утім, це на 19% менше, ніж у лютому 2024 року.  

538
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

708