Гастромандри, екстрим і етнотури: Туристам пропонують 52 вікенди на Івано-Франківщині

Сьогодні відбулась презентація проєкту управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації та суб'єктів туристичної діяльності  області — "52 вікенди на Івано-Франківщині".

Це ініціатива, яка об’єднала бізнес і владу з метою створення туристичних продуктів, покликаних популяризувати внутрішній туризм. У рамках проєкту вдалось об’єднати практично різні види туризму – від гастромандрів до рафтингу, від етнотурів до польотів на параплані. Про це інформують на порталі "Івано-Франківщина туристична", пише Фіртка.

Ситуація з COVID-19 поставила питання про пріоритети туризму та індустрії гостинності на новий рівень як у глобальному вимірі, так і національному. І кожна держава для себе зараз вирішує, як вона буде виходити з кризи влітку 2020 року. Найімовірніший сценарій – це підтримка внутрішнього бізнесу, а, отже, і ринку внутрішнього туризму.

Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації ініціювало проєкт «52 вікенди на Івано-Франківщині» у липні минулого року. Він покликаний формувати культури подорожей рідною країною.

За словами начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталія Передерка, цей проєкт ініціювали рік тому, інформує Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.

"Наша стратегічна мета -  розвиток внутрішнього туризму в Україні і на Прикарпатті зокрема. Ми підготували 52 пропозиції відпочинку. Це 2-3 денні гастромандри, етнотури, екстрімтури. Цей проєкт — ламання стереотипів про дороги, високі ціни і нецікавість. В нас є цікаві, достойні та інтерактивні атракції, які ми хочемо показати і вони вже є на сайті. Нам потрібно спільно відкривати Україну і вчитися її любити. Адже багато людей не знають, що є в сусідній області. Участь у розробці турів взяли 14 суб'єктів туристичної діяльності",- каже Передерко.

Чиновник каже, що карантин не надто негативно вплинув на туристичну галузь. 

"Кризу ми пройшли добре, бо вона попала на міжсезоння. Це також дало можливість бізнесу підготуватися до сезону. Втім, не відбулося кілька великих туристичних заходів. Та все ж наш моніторинг свідчить, що бронювання літа йде активно. Напливу ще немає, оскільки відкрили тільки кілька залізничних маршрутів і є обмеження в автобусних перевезеннях. Проте, з липня-серпня потік зросте",- запевняє Віталій Передерко.

Варто зауважити, що проєкт буде мати продовження. Зокрема тури будуть замінювати залежно від їх популярності серед туристів.

"Наша область - це не тільки 52 вікенди, ми можемо запропонувати 365 турів. Ми будемо проводити ротацію турів, аналізувати популярність, додавати нові і забирати непопулярні",- підсумував чиновник.

Водночас, за словами голови туристичного кластера сільського туризму "Бойківський колорит" Оксани Клебан, наша область тільки на початках туристичного бізнесу.

"В нас на Бойківщині туризм був прив'язаний тільки до трамваю. Зараз люди цікавляться нашими пропозиціями. Ми провели вже два гастрофестивалі. Також у нас також є подорожі. Наприклад, на Лису гору, де колись приносили жертви. Цього року ми розробляємо новий маршрут на гору Щавна. Хочемо зробити там кемпінг, приготування страви чир, вечерю при заході сонця і вночі повернення з ліхтариками. Сподіваємося, що люди будуть їхати. Майбутнє українського села в зеленому туризмі. Проте дуже потрібно відремонтувати трасу Долина-Хуст. Адже це дозволить нам значно збільшити кількість туристів",- каже Клебан.

Голова кластеру каже, що ціна турів залежить від побажань гостей. Тур на 3 дні "все включено", стартує від 1400 грн з людини.

Туроператори зауважують, що зараз поїхати відпочивати за кордон важче. Тож цей проєкт допоміг і їм розрекламуватися і дав вибір туристам.

Як зауважила Вікторія Ярема з Косівщини, цей регіон також має чим здивувати.

Зокрема, для туристів пропонують різноманітні майстер-класи з архаїчних ремесел.

"Уявіть собі людину з мегаполісу, яка може спробувати сама зробити глечик, чи ткати ліжник. В нас є також квести і майстер-класи у музеях. Цікавим для туристів є етнографічний шопінг і фестивальний туризм. Також туристи можуть долучитися до щоденного життя гуцулів. Косівщина має всі шанси стати потужним центром, навіть монополістом у представленні зникаючих етнографічних ремесел",- запевняє Ярема.

Водночас очільник Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун наголосив, що перш за все потрібно було показати цікаві куточки для місцевих туристів.

"Ми почали працювати з розвитку екологічних стежок, веломережі, пішохідних маршрутів. В кінці червня ми презентуємо середньовічний дев'ятиметровий дракар для сплавів Дністром. Зараз у нас є багато різноманітних маршрутів. Дуже цікавими є польоти над Дністровським каньйоном на параплані з інструктором. Пандемія дала нам можливість звернути увагу на внутрішній туризм, щоб люди були зацікавлені відпочивати вдома",- переконаний Ковтун.

Нагадаємо, 5% суб’єктів туристичного ринку Прикарпаття не пережили карантин.


10.06.2020 6642
Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

1409
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2281
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

3732 4
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

4215
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3864
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2594

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

142

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

460

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

1087

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

862
26.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

19377
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

650
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

857
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

6573
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

286
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

1288 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5479
27.12.2024

Івано-Франківський драмтеатр підготував для своїх глядачів чергову прем'єру 86 театрального сезону — рок-мюзикл "Наталка Полтавка", показ якого відбудеться вже 29 грудня на Головній сцені о 14:00 та 18:00.  

570
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

442
21.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

635
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

652 1
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

734