Гандбол з Городенки

 

Часто фахівці гандбольних  центрів України дивуються майстерністю воротарів з нашого містечка, та запрошують ці таланти до престижних державних училищ фізичної культури чи команд вищої та суперліг.

Звісно, що пересічного вболівальника в ігрових видах спорту, більше приваблює польовий гравець. Але «сторож» воріт чомусь грає під першим номером та завжди є центральною фігурою, останньою надією команди на щасливий результат поєдинку, чи окремого ігрового моменту та може вирішити долю матчу. Першому номеру в гандболі приходиться вступати в ігрові моменти що хвилини, без відпочинку з великими фізичними та психологічними навантаженнями, та ні на секунду не втрачати контроль за переміщенням м яча та гравців команд. Диригент захисту, організатор атак, при превзятості «чесних» заказних суддів ми твердимо: «Воротар – це половина команди! Він не має права на похибку яку вже жодний гравець не виправить…».

Городенківська  школа гандболу завжди славилася  воротарями високого ґатунку. 60-ті  роки – Галина Мосійчук (Щербакоа), перша наша чемпіонка області. Кінець 60-тих початок 70-тих, Людмила Чагіна (Онісімчук) – переможець обласних змагань серед школярів, володарка кубка області, член збірної команди області, учасниця республіканських змагань ЦР ДСТ «Колос». В студентські свої роки захищає честь команди Тернопільського педінституту в першості ЦР ДСТ «Буревісник» та різних республіканських змаганнях. Кінець 80-тих – Анжела Аліман (Кушнір) підвищує свою спортивну майстерність в найкращому в той час київському  спортивному інтернаті на теренах СРСР. З командою Києва тричі стає чемпіонкою України (спартакіада школярів та «Стрімкий м яч»), захищає ворота дублерів столичного «Спартака» в першості Радянського союзу. В 1990 році в складі збірної школярів України в Тбілісі, стає бронзовою призеркою спартакіади школярів СРСР та захищає кольори команди «Галичанка» Львів у вищій лізі Союзу. Кінець 90-тих – Леся Томин (Здріла) навчається в КСЛІ. Після завершення спортивного училища стає студенткою Тернопільського фінансового економічного університету та виступає за команду цього міста у вищій лізі національної першості.

Урожайним на воротарські  таланти краю стало перше десятиліття  XXI століття. Підтверджується аксіома: «Де є відмінна команда, там зростає і сам воротар». Городенківські команди дівчаток чотири рази посідають найвищі сходинки Українських першостей та по разу стають срібними і бронзовими призерками, в цьому й велика заслуга наших голкіперів. КМС з гандболу та футболу Ірина Никифорук сьогодні виступає за команду суперліги «РЕАЛ МОШВСМ НУК» з Миколаєва. Вікторія Батура ще недавно захищала кольори КСЛІ та Києва на спартакіаді школярів України та дитячо-юнацьких спортивних іграх, а сьогодні здобула разом з командою «Енерго-пед-універ» з Тернополя золоті медалі у вищій лізі національної першості та звання КМС.

Багаторазову чемпіонку  України Юлію Думанську знає  і гандбольна Румунія. З командою  «НСМ» Бая Маре вона стає срібним призером вищої ліги (дивізія – А) та бронзовою призеркою чемпіонату серед дівчат 1996-1997р.н. де її визнано кращим воротарем. Юлію включено до складу юнацької збірної команди Румунії, за яку вона зіграла вже низку товариських міжнародних ігор. Відвідуючи рідну домівку, Юлія є частою гостею в рідній школі, дає свої поради та настанови роблячим перші кроки в спорті воротарям, проводить бесіди з учнями школи. На одній із зустрічей старший тренер відділення гандболу школи Богдан Аліман зауважив: «Я був би дуже радий бачити на одній із Олімпіад у фіналі збірні команди Румунії (воротар Юлія Думанська)та України, де б з різницею в один м яч виграла  команда України (воротар Марина Думанська)». Тринадцятирічна Марина вже дворазова чемпіонка країни та навчається в ЛДУФК.

Велику надію покладаємо  ми й на гідну зміну -  дев ятирічну Марійку Поляк, динадцятирічну Христинку Білик, дванадцятирічну Ольгу Бундзяк та інші обдарування, що в скорому майбутньому саме вони примножать славу своїх попередниць.

Михайло Думанський – директор Городенківської ДЮСШ для www.sport.if.ua


16.07.2013 2036 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

531
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

867 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3036
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33579
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2470
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3687

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

511

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1358

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

851

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1056
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

394
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

306
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

674
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

11970
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1263
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1055
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1149
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30302 1
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

137
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1040
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4038
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

592