
Курган, від якого науковці ведуть відлік історії Галича, відкрили для відвідувачів.
"3 лютого 2015 року Галичина могила знову відкрита для відвідувачів. Це курган, від якого фактично починається історія нашого Галича, – розповідає Тарас Зіньковський, директор Музею історії Галича, до якого належить даний об’єкт. – Тепер навіть пересічний відвідувач зможе відкрити для себе ще одну цікаву сторінку минувшини Галича. І цим ми завдячуємо працівникам Музею історії Галича, художньо-реставраційному (очолює Роман Бродович), археологічному та господарському відділу (під керівництвом Володимира Ліуша) Національного заповідника «Давній Галич», пише Фіртка з посиланням на Вікна.
Впродовж минулої осені працівники заповідника "Давній Галич" завершили роботи з благоустрою території Галичиної могили та реставрацію внутрішнього приміщення, в якому розгорнули експозицію. Виставка демонструє всі етапи дослідження кургану. Ряд експонатів виставлені вперше.
Між внутрішніми і зовнішніми оборонними валами старого Галича в урочищі Качків (с. Крилос, Галицького району) стоїть одинокий курган. Саме про цей пагорб згадував, називаючи його «Галичиною могилою», літописець, коли розповідав про складні політичні події початку ХІІІ ст. Михайло Грушевський вважав, що в Галичиній могилі міг бути похований засновник Галича.
Під час розкопок тут було виявлено рештки спаленого човна-довбанки, спорядження знатного воїна – кинджал, вістря дротика і стріл, сокири, тесло, позолоту від щита, інші знахідки, які вчені датують Х ст. Тоді стало зрозуміло, що це те саме поховання, про яке згадує літописець і в якому міг бути похований князь – засновник міста.
У 1998 році пам’ятку, за проектом З. Соколовського, було музеєфіковано, і вона стала ще одним унікальним об’єктом Крилоської гори.
Досі численні туристичні групи не могли потрапити усередину могили через відсутність експозиції. Лише влітку 2014 року було створено тимчасову експозицію для того, щоб туристи мали змогу детальніше ознайомитись з історією кургану. З лютого 2015 року експозиція всередині кургану буде постійною.