"Галичанка" вступає у боротьбу за Єврокубок

 

/data/blog/89265/6092ad5cf1ff189050db15aa3f51e20c.jpg

 

У новому ігровому сезоні 2015/2016 рр. гандбольна «Галичанка» розпочинає боротьбу за престижний Кубок ЄГФ (Європейська гандбольна Федерація).

 

Львівські гандболістки у другому раунді (1/32 фіналу) зустрінуться з клубом «Пріштіна»з Республіки Косово. Матчі пройдуть у Львові 17 та 18 жовтня в палаці спорту «Галичина» (колишній «Будівельник», вул. Керченська, 8). Початок обох матчів – о 15:00. А поки очікуємо гри улюбленої «Галичанки», поговоримо з її тренером Василем Козарем. Отож, сьогодні - про Кубок ЄГФ - другий за престижністю клубний турнір Європи та, звичайно, про нашу «Галичанку» - першу за авторитетністю команду України.

Крім «Галичанки» ще 27 команд борються в 1/32 єврокубу за вихід в 1/16 фіналу. Загалом же у новому сезоні жіночого Кубку ЄГФ візьмуть участь 46 команд, оскільки деякі гандбольні колективи відповідно до рейтингів стартують одразу з 1/16.

Два роки поспіль «галичанки» доходили до півфіналів європейського Кубку Виклику, перемагаючи досить сильні команди. На новий ігровий сезон наставник «Галичанки» Василь Козар вирішив ускладнити завдання своїм підопічним і заявив їх на турнір, рангом вищий від Кубку Виклику. Пояснює це так:

- Ми - чемпіони України! І, взагалі, мали би вже грати в європейській Лізі чемпіонів. Але це надто великі витрати. Тому поки що заявилися у другий за рангом євротурнір – Кубок ЄГФ. У сезоні 2014/2015рр. грали у третьому за значимістю євротурнірі - Кубку Виклику, бо тоді були віце-чемпіонами України, поступившись перемогою ужгородським «Карпатам». А «Карпати» в свою чергу змагалися у Кубку ЄГФ. Тепер ми - найсильніші в національному чемпіонаті, так що боротимемось за Кубок ЄГФ, а «Карпати» зіграють у Кубку Виклику.

- Василю Миколайовичу, знаючи Вас, підозрюю, що суперниць з «Пріштіна» ви вже вивчили…

- Ми збирали інформацію про команду «Пріштіна». Знайшли відео їх ігор, подивилися-проаналізували, а потім мені сказали, що «Пріштін» вже нового формату. Минулого сезону вони були другими у чемпіонаті своєї Республіки. А потім розпалася команда-чемпіон і більшість гандболісток звідти ввійшли до складу «Пріштіна». У них змінилися крайні гравці, хороша права півсередня гандболістка, ще й шульга. Ну і не забуваємо про типово сербський характер дівчат – битимуться до останнього.

- Певно, нелегко буде «Галичанці» боротися з сербками без своїх лідерок - Іри Стельмах і Тамари Смбатян?

- Дійсно, від нас пішли лідери: Тамара та Іра грають у Польщі, Олена Косик перейшла до «Карпат». Тому ми підключили кращих з нашої юніорської команди, нещодавніх випускниць Львівського училища фізичної культури – Софію Давидянц, Ольгу Василяку, Наталію Стрюкову. Дівчата перспективні, ще й мають хороший ігровий досвід – наприклад, цього літа виступали на Всесвітній студентській універсіаді. До слова, у збірній команді України, сформованій на цю Універсіаду, з 12-ти гандболісток десятеро були з нашої «Галичанки». Щодо Кубку ЄГФ - для нас цей Кубок новий, тому якихось захмарних завдань не ставимо, набираємося досвіду.

- Чи можете запевнити, що у команді сьогодні є гандболістки, здатні повноцінно замінити лідерок, які пішли?

- Зі свого чималого тренерського досвіду скажу вам, що ніколи не знайдете двох гравчинь, абсолютно схожих за манерою чи якістю гри одна на одну. Кожна все одно чимось відрізняється, чимось особлива. Тому говорити про те, хто здатен сьогодні замінити Іру чи Тамару в «Галичанці» не бачу сенсу. Хоч такої, як Стельмах, у мене ще не було за всі тридцять років тренерства, і ,певно, вже і не буде. А взагалі у нас на кожну позицію є по дві досвідчені гравчині, ще й третя - з молодих. Власне, тим і вирізняється «Галичанка», що ми даємо можливість грати і молоді, на відміну, наприклад, від тієї ж збірної. У збірній є п’ять гравців, а решта сидять на лаві і плескають. У мене інші підходи та інша стратегія.

- І все ж, хто тепер грає на позиції Іри Стельмах та Тамари Смбатян?

- У мене було 8 основних гравчинь, зараз їх 10. Під Іру будувалася одна гра, Іра пішла… Запитання Ваше природнє, але не надто правильно казати: «пішла Стельмах, а на її місце встали ті і ті...». Все це досить умовно. Але Ви просто змушуєте мене відповісти – Наталія Савчин і Ольга Василяка, а на місце Тамари – Софія Давидянц. Та повторюся - це досить умовно…

- До речі, чи зіграє Наталія Савчин на Кубку ЄГФ. Адже у цьому сезоні вона залучена до збірної команди України, відповідно, часто проходить підготовку у Києві?

- Наталка вже повернулася з відбіркових матчів до чемпіонату Європи, які наша збірна, на жаль, програла. В понеділок виходила у складі «Галичанки» на чемпіонаті України проти команди Тернополя. Так що не хвилюйтеся, Наталя вже з нами (усміхається).

- Що очікує «Галичанку» після ігор другого раунду Кубку ЄГФ?

- У випадку виходу до третього раунду єврокубку, а це вже 1/16 фіналу, зустрінемося з турецьким клубом «Муратпаша».

- Участь в Євротурнірах дороге задоволення для ігрових видів спорту. Завдяки кому маєте змогу виходити на європейській рівень?

- З 2006 року ми під опікою фінансово-промислової групи «Росан». Згодом до співпраці з «Галичанкою» долучилися нові партнери, серед яких багато допомагає керівництво ринку "Шувар". Маємо підтримку від банку «Кредит Дніпро», СОК «Сервіс» та інших. Є ще ціла група спонсорів, які потрошку сприяють. Не залишились осторонь і міська рада, і обласне управління спорту. Люди побачили, що «Галичанка» достатньо сильна команда і на європейському рівні, адже два роки доходили до півфіналів Єврокубків. Тож в нас повірили! Дівчата гідно представляють не лише місто Львів, але й усю Україну! Нам вирішили допомогти. Усі потрошку, а разом виходить суттєва підтримка. Від свого імені та імені «галичанок» ще раз дякую їм усім.

- Дякую і Вам за розмову. Ні пуху, ні пера!

 

Автор: Наталія Васьо
За матеріалами: Галичина Спортивна


15.10.2015 1015 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

582
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21277
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1577 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2449

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

255

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

539
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

251
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

865
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1152 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955