"Галичанка" вступає у боротьбу за Єврокубок

 

/data/blog/89265/6092ad5cf1ff189050db15aa3f51e20c.jpg

 

У новому ігровому сезоні 2015/2016 рр. гандбольна «Галичанка» розпочинає боротьбу за престижний Кубок ЄГФ (Європейська гандбольна Федерація).

 

Львівські гандболістки у другому раунді (1/32 фіналу) зустрінуться з клубом «Пріштіна»з Республіки Косово. Матчі пройдуть у Львові 17 та 18 жовтня в палаці спорту «Галичина» (колишній «Будівельник», вул. Керченська, 8). Початок обох матчів – о 15:00. А поки очікуємо гри улюбленої «Галичанки», поговоримо з її тренером Василем Козарем. Отож, сьогодні - про Кубок ЄГФ - другий за престижністю клубний турнір Європи та, звичайно, про нашу «Галичанку» - першу за авторитетністю команду України.

Крім «Галичанки» ще 27 команд борються в 1/32 єврокубу за вихід в 1/16 фіналу. Загалом же у новому сезоні жіночого Кубку ЄГФ візьмуть участь 46 команд, оскільки деякі гандбольні колективи відповідно до рейтингів стартують одразу з 1/16.

Два роки поспіль «галичанки» доходили до півфіналів європейського Кубку Виклику, перемагаючи досить сильні команди. На новий ігровий сезон наставник «Галичанки» Василь Козар вирішив ускладнити завдання своїм підопічним і заявив їх на турнір, рангом вищий від Кубку Виклику. Пояснює це так:

- Ми - чемпіони України! І, взагалі, мали би вже грати в європейській Лізі чемпіонів. Але це надто великі витрати. Тому поки що заявилися у другий за рангом євротурнір – Кубок ЄГФ. У сезоні 2014/2015рр. грали у третьому за значимістю євротурнірі - Кубку Виклику, бо тоді були віце-чемпіонами України, поступившись перемогою ужгородським «Карпатам». А «Карпати» в свою чергу змагалися у Кубку ЄГФ. Тепер ми - найсильніші в національному чемпіонаті, так що боротимемось за Кубок ЄГФ, а «Карпати» зіграють у Кубку Виклику.

- Василю Миколайовичу, знаючи Вас, підозрюю, що суперниць з «Пріштіна» ви вже вивчили…

- Ми збирали інформацію про команду «Пріштіна». Знайшли відео їх ігор, подивилися-проаналізували, а потім мені сказали, що «Пріштін» вже нового формату. Минулого сезону вони були другими у чемпіонаті своєї Республіки. А потім розпалася команда-чемпіон і більшість гандболісток звідти ввійшли до складу «Пріштіна». У них змінилися крайні гравці, хороша права півсередня гандболістка, ще й шульга. Ну і не забуваємо про типово сербський характер дівчат – битимуться до останнього.

- Певно, нелегко буде «Галичанці» боротися з сербками без своїх лідерок - Іри Стельмах і Тамари Смбатян?

- Дійсно, від нас пішли лідери: Тамара та Іра грають у Польщі, Олена Косик перейшла до «Карпат». Тому ми підключили кращих з нашої юніорської команди, нещодавніх випускниць Львівського училища фізичної культури – Софію Давидянц, Ольгу Василяку, Наталію Стрюкову. Дівчата перспективні, ще й мають хороший ігровий досвід – наприклад, цього літа виступали на Всесвітній студентській універсіаді. До слова, у збірній команді України, сформованій на цю Універсіаду, з 12-ти гандболісток десятеро були з нашої «Галичанки». Щодо Кубку ЄГФ - для нас цей Кубок новий, тому якихось захмарних завдань не ставимо, набираємося досвіду.

- Чи можете запевнити, що у команді сьогодні є гандболістки, здатні повноцінно замінити лідерок, які пішли?

- Зі свого чималого тренерського досвіду скажу вам, що ніколи не знайдете двох гравчинь, абсолютно схожих за манерою чи якістю гри одна на одну. Кожна все одно чимось відрізняється, чимось особлива. Тому говорити про те, хто здатен сьогодні замінити Іру чи Тамару в «Галичанці» не бачу сенсу. Хоч такої, як Стельмах, у мене ще не було за всі тридцять років тренерства, і ,певно, вже і не буде. А взагалі у нас на кожну позицію є по дві досвідчені гравчині, ще й третя - з молодих. Власне, тим і вирізняється «Галичанка», що ми даємо можливість грати і молоді, на відміну, наприклад, від тієї ж збірної. У збірній є п’ять гравців, а решта сидять на лаві і плескають. У мене інші підходи та інша стратегія.

- І все ж, хто тепер грає на позиції Іри Стельмах та Тамари Смбатян?

- У мене було 8 основних гравчинь, зараз їх 10. Під Іру будувалася одна гра, Іра пішла… Запитання Ваше природнє, але не надто правильно казати: «пішла Стельмах, а на її місце встали ті і ті...». Все це досить умовно. Але Ви просто змушуєте мене відповісти – Наталія Савчин і Ольга Василяка, а на місце Тамари – Софія Давидянц. Та повторюся - це досить умовно…

- До речі, чи зіграє Наталія Савчин на Кубку ЄГФ. Адже у цьому сезоні вона залучена до збірної команди України, відповідно, часто проходить підготовку у Києві?

- Наталка вже повернулася з відбіркових матчів до чемпіонату Європи, які наша збірна, на жаль, програла. В понеділок виходила у складі «Галичанки» на чемпіонаті України проти команди Тернополя. Так що не хвилюйтеся, Наталя вже з нами (усміхається).

- Що очікує «Галичанку» після ігор другого раунду Кубку ЄГФ?

- У випадку виходу до третього раунду єврокубку, а це вже 1/16 фіналу, зустрінемося з турецьким клубом «Муратпаша».

- Участь в Євротурнірах дороге задоволення для ігрових видів спорту. Завдяки кому маєте змогу виходити на європейській рівень?

- З 2006 року ми під опікою фінансово-промислової групи «Росан». Згодом до співпраці з «Галичанкою» долучилися нові партнери, серед яких багато допомагає керівництво ринку "Шувар". Маємо підтримку від банку «Кредит Дніпро», СОК «Сервіс» та інших. Є ще ціла група спонсорів, які потрошку сприяють. Не залишились осторонь і міська рада, і обласне управління спорту. Люди побачили, що «Галичанка» достатньо сильна команда і на європейському рівні, адже два роки доходили до півфіналів Єврокубків. Тож в нас повірили! Дівчата гідно представляють не лише місто Львів, але й усю Україну! Нам вирішили допомогти. Усі потрошку, а разом виходить суттєва підтримка. Від свого імені та імені «галичанок» ще раз дякую їм усім.

- Дякую і Вам за розмову. Ні пуху, ні пера!

 

Автор: Наталія Васьо
За матеріалами: Галичина Спортивна


15.10.2015 977 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5842
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1060
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

604
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5595
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1509
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1372

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

444

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1270

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1094

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

333
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

373
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1326
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

412
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

676
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5721
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

426
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

293
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

634 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1077
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

932