Галабала розповіла про роботу над реформуванням лісової галузі у МінАПК

 

 

У Міністерстві агропромислового комплексу робоча група з реформування лісової галузі напрацьовує нове бачення лісового господарства: вирішує проблему глибокої переробки деревини, дрібного відпуску деревини для потреб населення, переходу до вибіркових рубок і т.д.

 

Про це повідомила член цієї робочої групи, очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала у програмі «Політична студія» на ОТБ Галичина.

 

Очільниця фракції «ВОЛЯ» в робочій групі працює над  реформуванням комунальних лісів (агролісгоспів, військових лісгоспів) та намагається знайти шляхи, щоб наділити органи місцевого самоврядування контрольними функціями над лісами. Поки що, за словами Галабали, у членів робочої групи немає чіткого бачення як реформувати лісову галузь.

 

«У всіх членів робочої групи є розуміння проблеми мораторію, потреби забезпечити сировиною підприємців, які здійснюють глибоку переробку. Однак, системної реформи поки ніхто не бачить» - зазначила Галабала.

 

Депутат наголосила, що в Івано-Франківській області зараз склалась абсурдна ситуація: підприємці, які виготовляють будиночки, дитячі гойдалки, не мають доступу до деревини, і змушені відмовляти замовникам. 

 

«І це тому, що у нас ніби-то вся деревина йде на аукціон, хоча, насправді лише дві третини, інша третина класифікується як дрова. Під виглядом цих дров насправді вивозять ліс-кругляк. На цих аукціонах деревину купляють фізичні особи-підприємці, які не мають ні потужностей, ні працівників, а просто розпилюють деревину і перепродують її».

 

Тому, за словами Галабали, зараз в міністерстві АПК розробляють механізм укладання прямих контрактів з  підприємцями, щоб люди, які хочуть тут займатися глибокою переробкою гарантовано отримували деревину. 

 

«Зараз, підприємець який працює в Рожнятові за 1 кубометр готової продукції платить податку на додану вартість більше ніж він витратив на закупівлю деревину. Це абсурдно» - зазначає Галабала.

 

Крім того робоча група вирішує питання дрібного відпуску деревини для потреб населення, оскільки у високогірних населених пунктах важко легально купити дрова або деревину, через це, за словами депутата, стимулюється незаконна вирубка.

 

Важлива увага під час дискусій в робочій групі приділяється питанню «кому має належати ліс?». Зараз він належить державі, землями розпоряджаються адміністрації, а деревина належить постійному лісокористувачу-лісгоспу.

 

«Сьогодні Держлісагенство і погоджує рубки, і управляє, і контролює їх, і штрафує. В цьому питанні в нас виникає юридичний конфлікт, щоби знайти на нього відповідь ми будемо говорити і з працівниками лісового господарства, експертами, представниками громади, екологами» - каже Галабала.

 

Обговорюють і можливість передачі лісів у власність громад. На сьогодні є як позитивні , так і негативні приклади поводження громад з лісами.

 

«Одні оберігають його як велику цінність, інші – нещадно вирубують, такі випадки відомі на Косівщині» - акцентує депутат.

 

Ольга Галабала нагадала, що нещодавно Старосамбірська районна рада своїм рішенням заборонила суцільні рубки: можна рубати тільки вибірково або ощадливо до природи.

 

«Нам треба переходити на зовсім іншу систему лісового господарства – наближене до природи лісництво. Для цього нам потрібно будувати лісові дороги, мати сучасну техніку, засаджувати Карпати різновіковим змішаним лісом. Тоді ми будемо мати і економічний ефект, і зможемо зберегти природу» - наголосила Галабала.


01.03.2017 519 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

638
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1901
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3384
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1233
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1249
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1316 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1271

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

390

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1039

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1207
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

416
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2578
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1303
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1413
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

611
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15267
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7555
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

413
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1064 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

548
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

451
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

531