Футбол, конференція ковалів та відкриття саду: куди та за скільки їздили франківські посадовці за бюджетні кошти (фото)

І себе показати, і світ подивитися. Протягом 2016-2018 років міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, його заступники та наближені депутати здійснювали численні закордонні відрядження.

Ми вирішили дізнатись, куди, на скільки, за скільки та навіщо.


Не дивно, що найбільше у закордонних відрядженнях побував міський голова Руслан Марцінків. За три роки очільник міста відвідав 7 країн світу у своїх загалом 16 відрядженнях.

Географія місць, де побував Руслан Марцінків  охоплює не  тільки  європейські, але  по одній країні Північної Америки та Азії. Так в переліку країн нашого континенту – це Польща, Португалія, Чехія, Німеччина, Іспанія та Туреччина. 

Найчастіше голова міста відвідував Польщу. Там він побував 9 разів. По одній службовій поїздці припало на Португалію, Чехію, Іспанію, Німеччину, Туреччину, Канаду та Китай. 

Найбільше «подорожував» Руслан Романович у 2016 та 2017 роках, на які припало по шість закордонних відряджень. Минулого року мер лише чотири рази залишав місто у  своїх "ділових" подорожах.


Крім цього, півроку тому, в низці  ЗМІ була опублікована інформація, що міський голова Івано-Франківська у 2016 році  персонально значився у списках пасажирів  чартерного рейсу, який здійснював переліт у Францію на матч Національної збірної команди України, яка брала участь у чемпіонаті Європи з футболу. 

Цікавим є те, що  пасажири того чартеру ділились на дві частини. Дехто оплачував всі витрати, пов'язані з  відвідинами Франції, іншим всі витрати фінансувала Федерація Футболу України. Саме серед  останніх значились  і двоє прикарпатців - очільник міста між двох Бистриць Руслан Марцінків та керівник обласної федерації футболу Тарас Клим.  

За які заслуги  перед українським футболом очільник Івано-Франківська опинився у списках чартеру Р.Марцінків публічно не коментує.  При цьому  стверджує,  що  нібито не знає,  як та у який спосіб,  він потрапив у ті списки.


Серед заступників міського голови, які найчастіше здійснювали закордонні відрядження опинилися  Богдан Білик та Олександр Левицький.  Так  Богдан Іванович двічі в рік здійснює закордоні відрядження, в основному в країни, які є сусідами України – Польща, Угорщина, Білорусь  та Латвія.

В цей саме час,  в Олександра Левицького з року в рік кількість службових  відряджень за кордон  збільшуються.  Так у 2016 році він побував лише у Польщі, у 2017-му – в  Чехії та Болгарії. Минулоріч же він побував у Франції, Німеччині та Китаї.

Чотири рази побував у закордонних відрядженнях колишній заступник міського голови Олексій Кайда. У 2016 році – в Словаччині, Литві та Португалії, у 2017 р. – в Польщі.

Один раз на рік у закордонне відрядження їздить перший заступник голови міста Івано-Франківська Микола Вітенко. За три роки він побував в Угорщині, Литві та Польщі.

Один  раз довелось побувати за кордоном  заступнику міського голови та керівникові фінансового управління виконкому Вікторії Сусаніній. Вона у закордонному відряджені відвідала Китай у 2018 році. При цьому компанію їй склала секретар Івано-Франківської міської ради  Оксана Савчук та начальниця одного з відділів управління економічного та інтеграційного розвитку Уляна Басараб-Ганчак. Їхнє відрядження у місто Шаосінь тривало 10 днів, а його метою була участь у міжнародній конференції та презентація туристично-освітнього потенціалу Івано-Франківська.


Ми звернулися до керуючого справами міськвиконкому за інформацією про кошти, які були витрачені на відрядження посадовцями міської ради. Проте, нам не було надано повної та змістовної інформації щодо джерел фінансування та сум витрачених коштів із міського бюджету.

Була  надана лише вибіркова інформація, за змістом  якої не можливо встановити реальної суми витрат, пов'язаної зі службовими поїздками за кордон  перших  осіб міста.

Так з наданої  інформації, найбільші суми витрат з міського бюджету мали поїздки Олександра Левицького до Франції та Німеччини  у 2018 р.  У Франції він  брав участь  у святі, яке проводила мерія міста Кліші та спортивний клуб «Ля Вайнят», а у Німеччині – в конференції «Кільце європейських ковальських міст». Обидві поїздки обійшлись платникам  податків відповідно  8 805,30 та 7 431,02 грн.

При цьому, цікавим є те,  що Олександр Левицький та Руслан Марцінків у 2018 році три дні перебували в Китаї. Там вони  брали участь в церемонії відкриття 12-ої Міжнародної садової виставки. Разом з ними відкривати садову виставку поїхали однопартійці Руслана Марцінківа – депутат міської ради Роман Харук та керівник комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.  

Їхнє відрядження тривало вісім днів. За цей час посадовці відвідали локомотивний та алюмінієвий заводи, взяли участь у відкритті "Саду культур" та побачили інноваційний центр.

Підписали й лист-намір про співпрацю — документ, за яким, власне, і летіли за шість тисяч кілометрів. Остаточна угода про співпрацю буде підписана у травні, коли китайська делегація приїде в Івано-Франківськ.

«Це майже історичний момент, адже Франківськ ніколи досі не розширював горизонти міжнародної співпраці аж так далеко на схід», - писав тоді очільник міста у соціальних мережах.

За відрядження до Китаю прозвітувала лише Оксана Савчук. На поїздку вона витратила 5197,81 грн.

Цікавий факт: на відрядження посадовців в бюджеті Івано-Франківська на 2018 рік було передбачено 250 тисяч гривень. Цьогоріч - сума аналогічна.

P.S. Новий рік принесе івано-франківським можновладцям нові поїздки, розширення горизонтів та нові витрати для платників податків.


Володимир Омом


25.01.2019 6392 1
Коментарі (1)

Андрій 2019.01.29, 13:38

Черговий раз думають, що народ взагалі не мислить і не вміє рахувати. Поїздка в Китай обійшлась ЇЙ в 5198 грн ??? !!! 200 дол.США????  Так лише квиток в один бік коштує втричі більше. А назад? А там 3 дні? А таких 5 делегатів? А таких 30 поїздок? ОСЬ І МАЄТЕ СУМУ ДЛЯ РЕМОНТУ вул.ІВАСЮКА.

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273