Футбол, конференція ковалів та відкриття саду: куди та за скільки їздили франківські посадовці за бюджетні кошти (фото)

І себе показати, і світ подивитися. Протягом 2016-2018 років міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, його заступники та наближені депутати здійснювали численні закордонні відрядження.

Ми вирішили дізнатись, куди, на скільки, за скільки та навіщо.


Не дивно, що найбільше у закордонних відрядженнях побував міський голова Руслан Марцінків. За три роки очільник міста відвідав 7 країн світу у своїх загалом 16 відрядженнях.

Географія місць, де побував Руслан Марцінків  охоплює не  тільки  європейські, але  по одній країні Північної Америки та Азії. Так в переліку країн нашого континенту – це Польща, Португалія, Чехія, Німеччина, Іспанія та Туреччина. 

Найчастіше голова міста відвідував Польщу. Там він побував 9 разів. По одній службовій поїздці припало на Португалію, Чехію, Іспанію, Німеччину, Туреччину, Канаду та Китай. 

Найбільше «подорожував» Руслан Романович у 2016 та 2017 роках, на які припало по шість закордонних відряджень. Минулого року мер лише чотири рази залишав місто у  своїх "ділових" подорожах.


Крім цього, півроку тому, в низці  ЗМІ була опублікована інформація, що міський голова Івано-Франківська у 2016 році  персонально значився у списках пасажирів  чартерного рейсу, який здійснював переліт у Францію на матч Національної збірної команди України, яка брала участь у чемпіонаті Європи з футболу. 

Цікавим є те, що  пасажири того чартеру ділились на дві частини. Дехто оплачував всі витрати, пов'язані з  відвідинами Франції, іншим всі витрати фінансувала Федерація Футболу України. Саме серед  останніх значились  і двоє прикарпатців - очільник міста між двох Бистриць Руслан Марцінків та керівник обласної федерації футболу Тарас Клим.  

За які заслуги  перед українським футболом очільник Івано-Франківська опинився у списках чартеру Р.Марцінків публічно не коментує.  При цьому  стверджує,  що  нібито не знає,  як та у який спосіб,  він потрапив у ті списки.


Серед заступників міського голови, які найчастіше здійснювали закордонні відрядження опинилися  Богдан Білик та Олександр Левицький.  Так  Богдан Іванович двічі в рік здійснює закордоні відрядження, в основному в країни, які є сусідами України – Польща, Угорщина, Білорусь  та Латвія.

В цей саме час,  в Олександра Левицького з року в рік кількість службових  відряджень за кордон  збільшуються.  Так у 2016 році він побував лише у Польщі, у 2017-му – в  Чехії та Болгарії. Минулоріч же він побував у Франції, Німеччині та Китаї.

Чотири рази побував у закордонних відрядженнях колишній заступник міського голови Олексій Кайда. У 2016 році – в Словаччині, Литві та Португалії, у 2017 р. – в Польщі.

Один раз на рік у закордонне відрядження їздить перший заступник голови міста Івано-Франківська Микола Вітенко. За три роки він побував в Угорщині, Литві та Польщі.

Один  раз довелось побувати за кордоном  заступнику міського голови та керівникові фінансового управління виконкому Вікторії Сусаніній. Вона у закордонному відряджені відвідала Китай у 2018 році. При цьому компанію їй склала секретар Івано-Франківської міської ради  Оксана Савчук та начальниця одного з відділів управління економічного та інтеграційного розвитку Уляна Басараб-Ганчак. Їхнє відрядження у місто Шаосінь тривало 10 днів, а його метою була участь у міжнародній конференції та презентація туристично-освітнього потенціалу Івано-Франківська.


Ми звернулися до керуючого справами міськвиконкому за інформацією про кошти, які були витрачені на відрядження посадовцями міської ради. Проте, нам не було надано повної та змістовної інформації щодо джерел фінансування та сум витрачених коштів із міського бюджету.

Була  надана лише вибіркова інформація, за змістом  якої не можливо встановити реальної суми витрат, пов'язаної зі службовими поїздками за кордон  перших  осіб міста.

Так з наданої  інформації, найбільші суми витрат з міського бюджету мали поїздки Олександра Левицького до Франції та Німеччини  у 2018 р.  У Франції він  брав участь  у святі, яке проводила мерія міста Кліші та спортивний клуб «Ля Вайнят», а у Німеччині – в конференції «Кільце європейських ковальських міст». Обидві поїздки обійшлись платникам  податків відповідно  8 805,30 та 7 431,02 грн.

При цьому, цікавим є те,  що Олександр Левицький та Руслан Марцінків у 2018 році три дні перебували в Китаї. Там вони  брали участь в церемонії відкриття 12-ої Міжнародної садової виставки. Разом з ними відкривати садову виставку поїхали однопартійці Руслана Марцінківа – депутат міської ради Роман Харук та керівник комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.  

Їхнє відрядження тривало вісім днів. За цей час посадовці відвідали локомотивний та алюмінієвий заводи, взяли участь у відкритті "Саду культур" та побачили інноваційний центр.

Підписали й лист-намір про співпрацю — документ, за яким, власне, і летіли за шість тисяч кілометрів. Остаточна угода про співпрацю буде підписана у травні, коли китайська делегація приїде в Івано-Франківськ.

«Це майже історичний момент, адже Франківськ ніколи досі не розширював горизонти міжнародної співпраці аж так далеко на схід», - писав тоді очільник міста у соціальних мережах.

За відрядження до Китаю прозвітувала лише Оксана Савчук. На поїздку вона витратила 5197,81 грн.

Цікавий факт: на відрядження посадовців в бюджеті Івано-Франківська на 2018 рік було передбачено 250 тисяч гривень. Цьогоріч - сума аналогічна.

P.S. Новий рік принесе івано-франківським можновладцям нові поїздки, розширення горизонтів та нові витрати для платників податків.


Володимир Омом


25.01.2019 6414 1
Коментарі (1)

Андрій 2019.01.29, 13:38

Черговий раз думають, що народ взагалі не мислить і не вміє рахувати. Поїздка в Китай обійшлась ЇЙ в 5198 грн ??? !!! 200 дол.США????  Так лише квиток в один бік коштує втричі більше. А назад? А там 3 дні? А таких 5 делегатів? А таких 30 поїздок? ОСЬ І МАЄТЕ СУМУ ДЛЯ РЕМОНТУ вул.ІВАСЮКА.

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727