Франківці створили додаток, що допомагає віддати і знайти речі

З допомогою додатку Clewo можна віддати непотрібні речі та забрати те, що можна використати в господарстві.

«Я придумав додаток ще понад два роки тому, – каже автор ідеї Clewo франківець Єгор Куц. – Працював тоді у харківській ІТ-компанії, був конкурс ідей, і кожен мав запропонувати щось своє. Ідея виникла, коли йшов на роботу і побачив пункт прийому вторсировини, а зовсім недалеко від нього просто неба лежали скляні та пластикові пляшки – нікому не потрібні».

За словами Єгора, в нього виникла проста ідея – дати людям можливість фотографувати непотріб, позначати геолокацію – і все. Далі мали б прийти чи приїхати небайдужі, які заберуть вторсировину на переробку.

Подав ідею на конкурс – посів перше місце в компанії, пише Репортер. Тоді ж вони з колегою Олександром Герасимовим почали збирати команду для реалізації задуму.

Довго шукали назву для додатку й наприкінці вирішили просто скоротити два англійських слова clear та world, тож вийшло Clewo – чистий світ.

«Усі ми працювали в одній компанії, створювали сайти для інших, тож вирішили, що пора зробити щось своє, – розповідає Куц. – Розділили додаток на дві окремі функції. Перша – це оголошення людей, котрі сортують, наприклад, пластик і хочуть його віддати. Але це переросло у щось більше. Утворилась, умовно, платформа, де люди можуть виставляти оголошення старих або непотрібних речей, а інші їх забирають. Друга функція – це мапа. Там відображаються пункти прийому вторинної сировини. Нам пише велика кількість людей, які хочуть дізнатися, де найближчий пункт прийому та який його графік роботи. Це все є на мапі».

Каже, не обходилось і без цікавих оголошень. Наприклад, одна людина задекларувала, що приймає зламані парасольки. Інша оголосила збір чорно-білих фото.

Clewo – проєкт соціальний, усі в команді працювали без зарплати. Кожен робив своє завдання у вільний час – після роботи, вночі, але все вийшло. Хоча, як каже Куц, за цей час кожен міг заробити близько 10 тисяч доларів, а то й більше.

«Ми з того нічого не заробляємо, – говорить Єгор. – Але, правда, переглядаємо можливість монетизації, бо щомісяця з власної кишені платимо за сервер, дизайн. Це буде додаткова можливість, але базовий функціо­нал «поділитися / забрати» – був, є та буде безкоштовним завжди. Якось ми спробували вийти на українську краудфандингову компанію Na-Starte, зібрали там 40 тис. грн – вийшли в нуль».

За словами Куца, вони часто аналізують додаток, дивляться статистику й, за їхніми даними, Івано-Франківськ виявився одним із найактивніших. Саме в нашому місті часто додають оголошення і пункти прийому вторсировини.

Планів у розробників і зараз багато. Але найголовнішим є створення мережі пунктів прийому вторсировини, щоб їх кількість не відставала від оголошень непотрібних речей. Щоб користувач довго не шукав пункт, а міг одразу побачити найближчий і те, який тип сировини він може здати.

«Дуже зручно відкрити додаток і побачити, що, наприклад, за кілометр від тебе є пункт прийому, а ти про нього й не знав, – говорить автор Clewo. – Також другим найголовнішим пунктом буде чат, в якому люди зможуть спілкуватись і домовлятися між собою, як і коли забрати річ».

До речі, минулого тижня випустили оновлення для двох мобільних платформ, інформують на сторінці проєкту у Фейсбук.

Оновлення доступне у мобільному маркеті або за посиланням, відкритим з телефону: http://onelink.to/hh42pp

Категорії об’єктів в додатку (список постійно доповнюється):

  • метал;
  • скло;
  • банки;
  • пластик;
  • папір;
  • дерево;
  • електроніка;
  • реюз.


13.02.2020 4876
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

887 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727