
Вчора, 5 вересня, в Івано-Франківську відбувся семінар для підприємців “Участь у європейських торговельних форумах і виставках: можливості для українського бізнесу”.
Захід організований Представництвом Європейського Союзу в Україні та Центром розвитку місцевого самоврядування, інформує Фіртка.
На початку семінару директор Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк побажав молодим підприємцям креативу, відсутності страху та перемог.
Віцепрезидент представництва Міжнародної торгової палати в Україні ICC Ukraine з питань публічно-приватного партнерства та взаємодії з органами влади Сергій Козін розповів, як підприємцям обирати захід для результативної промоції свого бізнесу.
За словами Сергія Козіна, на міжнародному ринку необхідно орієнтуватись на Incoterms - міжнародні правила, визнані урядовими органами, юридичними компаніями і комерсантами у цілому світі. Ними користуються 146 країн.
Втім, для просування за кордон потрібно перейти до нового способу мислення, використовувати маркетинг, щоб отримувати прибуток через розширення ринку збуту. Крім того, йшлося про залучення рекламних агенцій, акцій та програм.
Головною метою участі українських бізнесменів у торговельних виставках ЄС є створення мережі партнерів та представників. Для цього варто залучати відділ збуту.
На семінарі підприємцям розповіли про принцип партнерства, куди звертатись для просування свого продукту та про ролі лідерства.
Віцепрезидент Івано-Франківської торгово-промислової палати Ігор Бартків розповів про досвід організації ділових місій до участі в закордонних галузевих В2В заходах.
Спершу спікер окреслив пріоритетні галузі нашого краю. Зокрема, це легка промисловість, будівельна, деревообробна галузь, агропромисловий комплекс, туризм, готельно-ресторанний бізнес, ІТ-сфера та енергоефективність.
За його словами, на міжнародні виставки підприємці їдуть, насамперед, для розширення ринків збуту, пошуку нових ідей, інновацій та нових партнерів.
"Щоб досягти конкретного результату недостатньо лише однієї виставки. Для ефективності та економії часу варто звертатися до спеціалістів, котрі допоможуть обрати конкретну виставку. Під час виставки також відбуваються наперед заплановані зустрічі віч-на-віч. Ми маємо багато досвіду співпраці з великими світовими бізнес-об'єднаннями», - зазначив Ігор Бартків.
Івано-Франківська торгово-промислова палата має великий досвід організації ділових місій та участі в закордонних В2В заходах (англ. «Business to business» - Маркетинговий термін в економіці, що означає обмін товарами, послугами або інформацією (чи їхній продаж) між компаніями і не включає в цей процес кінцевого фізичного споживача товару чи послуги. – ред.).
ІФТПП нещодавно організовувала низку поїздок для підприємців, бізнес-делегацій на виставки у Польщу, Угорщину, Великобританію.
Географія підприємців-учасників щороку зростає – івано-франківські, львівські, тернопільські, звертаються підприємці із Закарпаття.
Також учасників семінару ознайомили з календарем майбутніх поїздок ІФТПП. До 2020 року заплановано щонайменше сім: до Польщі, Канади, Великобританії та США.
"Івано-Франківська торгово-промислова палата на сьогодні є, мабуть, найкращим майданчиком для розвитку вашого бізнесу. Ми готові до співпраці, щоб надати найкращі можливості для представлення українського виробника за кордоном", - резюмував Ігор Бартків.
Торгово-промислова палата забезпечує комунікацію та є одним з інструментів пошуку партнерів за кордоном. Втім підприємцям потрібно бути готовими експортувати свою продукцію.