Франківський художник обурений, що його роботами позатикали дірки музею (фото, відео)

 

 

Франківський художник Євген Самборський виклав у мережі відео на якому показано Музей мистецтва Прикарпаття, де підвальні вікна будівлі заклеїли його ж роботою, порізаною на три частини.


«В 2005 році мистецькою формацією «Форумс», що була заснована при Івано-Франківському обласному художньому музеї проводилась виставка під назвою «Репортаж». Я запропонував двом друзям Сергію Міщенко та Ользі Олексійчук зробити спільну роботу. Після виставки робота залишилась в художньому музеї. 19 листопада 2015 року, колега прислав мені кілька фотографії з коментарем «…раннім Самборським закривають шпари в художньому музеї», – пише Євген Самборський у дописі під відео, передає Репортер.

     
«В ситуації появи фрагментів роботи на музеї, мені важко зрозуміти те, яким чином така інституція як художній музей, може дозволити собі порізати на шматки роботу художника, щоб закрити нею, вікна самого ж музею, – коментує художник. – Заклад, призначення якого культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, пам’ятко-охоронна діяльність дозволяє собі таке? До того ж, вони затулили вікна лицевою стороною роботи. Про що думали люди коли це робили?».


Самборський говорить, що жодних документів про передачу в фонд музею не підписували, але робота залишилась там.


«Говорити про те, чому я не забрав її тоді марно, факт лишається фактом, що робота була в них», – стверджує Самборський.


Також він стверджує, що це не перший випадок. Роботу Ігоря Перекліти, що мала би бути в фонді музею знайшли на смітнику. Також Ростислав Котерлін не міг повернути власну роботу з музею, виявилось що її там немає.


Як протест художник зробив на музеї інтервенцію в котрій висвітлив ситуацію. Він наклеїв на дошку оголошень афішу з підписом та збоку документацію роботи з коротким описом. Каже, відповів їхньою ж мовою.


Журналісти зв’язалися з директором Музею мистецтв Прикарпаття Михайлом Дейнегою. За його словами, з 2005 року Самборський не зв’язувався і не приходив за роботами, хоч працівники музею кілька разів телефонували до Миколи Джички, який був тоді куратором виставки “Репортаж”.


«Музей не є камерою зберігання, – говорить Дейнега. – Я виясняв, чому так сталося. Якщо було щось таке, то напевно по злодійськи це не робиться, а приходиться до директора і виясняється. А це я вважаю, підло і не гідно. Не треба на чомусь шукати сметани. Треба було спершу вияснити просто у директора, а потім вже щось робити. Картон знайшов наш робітник у котельні. Він так само не знав, що це є «шедевр» Самборського. Якщо Самборський вважає, що це його шедевр, то треба було ці шедеври позабирати».


Зараз на підвальних вікнах стоїть звичайний картон. Порізані роботи забрали.

 

 

 


11.12.2015 451 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

848
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1562 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2332
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2169 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7509
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15225 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

273

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1003

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1072

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1859
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

255
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

631
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

877
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3109
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

891
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1929
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

975
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35122 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

223
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

456
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

599
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

925