Франківський депутат розповів як зробити закордонний паспорт за 170 гривень

 

/data/blog/54884/bb8de20f8c7539e621ff53b9fa0eedcf.jpg

 

Депутат Івано-Франківської обласної ради, правозахисник Володимир Грабовецький розповів як виготовити закордонний паспорт з мінімальними видатками – за 170 гривень.

 

"До мене, як до депутата обласної ради звертаються громадяни з приводу проблем із виготовленням закордонного паспорта. Часто люди платять зайві гроші, не знаючи потрібної інформації, яка дозволяє їх не платити. Ми з юристами опрацювали законодавство та готові надати вичерпну інформацію за які послуги платять українці. І плата за які з них не є обов’язковою.

 

Ряд платежів, котрі «автоматично» приймають у паспортних столах, справляються з клієнта за його бажанням. Але у паспортній службі немає переліку необов’язкових платежів на жодному зі стендів.

 

Для виготовлення закордонного паспорта на практиці працівники паспортної служби вимагають сплатити державне мито – 170 гривень, за бланкову продукцію – 150 гривень, за послуги місцевого відділу Державного департаменту у справах громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб - 87 гривень 15 копійок, за послуги виготовлення довідки про відсутність чи наявність судимості - 13 гривень 10 копійок, за страхування від 50 до 150 гривень та за послуги «Інформаційного центру», який виконує роль посередника - від 70 до 150 гривень. Таким чином вартість виготовлення закордонного паспорта - від 540 до 680 гривень.

 

Насправді, є кілька варіантів виготовлення документу. При чому не настільки вартісних.

 

Варіант перший - «комерційно-популярний». Можна мовчки оплатити все, що запропонують у паспортному столі. Це обійдеться, як ми вже казали, у 540-680 гривень за стандартне нетермінове оформлення документу.

 

Варіант другий - «компромісний». Довідку про наявність чи відсутність судимості можна виготовити самостійно в Інформаційному центрі УМВС. В Івано-Франківську він знаходиться за адресою вул. Коновальця, 42б. Коштуватиме ця послуга 13 гривень 10 копійок. Приходити слід уже з оплаченою квитанцією за послуги Інформаційного центру УМВС, прихопити паспорт та ідентифікаційний код. При здачі заповненої заяви і квитанції Вам буде призначено дату, коли можна буде забрати готову довідку. Для порівняння: виготовлення таких довідок ДП «Інформ-Ресурси», крім офіційних 13 гривень, ще додатково відбере у вас від 44 до 117 гривень, залежно від терміновості й призначення документу.

 

Після того, як довідка буде на руках, ідемо в паспортний стіл, там оплачуємо решту платежів. Це держмито, бланк паспорта та послуги ВГІРФО. Там можуть вимагати страхування і оплату послуг державних підприємств «Документ» та «Інформ-Ресурси» - від цього можна чемно відмовитися. Ясна річ, що у паспортних столах всім ввічливо вручають бланки таких заяв про співпрацю вже разом із актами виконаних робіт, після підписання котрих гаманець худне на кількасот гривень. Якщо співробітники МВС наполягатимуть або почнуть відмовляти на цій підставі у прийомі пакету документів, слід звернутися офіційно через канцелярію із заявою-скаргою про це, додавши при цьому копії своїх документів та копії оплачених квитанцій (оригінали зберігайте у себе аж до вирішення проблеми).

 

Потрібно вимагати, щоби прийняли пакет документів для оформлення закордонного паспорта. Вимагайте повідомити автора заяви у порядок і строки, передбачені чинним законодавством, про результати розгляду заяви і можливий час здачі пакету документів.

 

Цей варіант, як правило, нервовий і тривалий, але економить гроші.

 

Варіант третій - «принциповий», за 170 гривень. Якщо знати добре свої права та аргументовано вміти їх відстоювати, можна отримати послугу максимально дешево. Але будьте готові захищати своє право у суді.

 

В грудні 2013 року Верховний суд України прийняв постанову про незаконність усіх платежів за оформлення закордонного паспорта, що перевищують 170 гривень. Декретом «Про державне мито» передбачена плата за оформлення та видачу закордонного паспорта у розмірі 170 гривень. Це обов’язковий платіж. У свою чергу Переліком платних послуг, які надають підрозділи МВС та ДМС також передбачено плату за оформлення закордонного паспорта громадянина України в розмірі 87 гривень 15 копійок. У зв’язку з цим Верховний суд зазначає, що органи ДМС України не вправі вимагати повторної оплати тих самих дій на підставі іншого нормативно-правового акта.
Відповідно до п. 4 «Порядку надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг», затвердженого постановою КМУ, окремо повинна оплачуватися також вартість бланка – 120 гривень. Верховний суд України вважає вимоги зі сплати вартості бланка паспорта неправомірними, оскільки у вищезгаданому Порядку не встановлено розмір такого відшкодування, не передбачають його й Правила. При цьому надати докази, які б підтвердили вартість бланка паспорта, ДМС відмовився, пославшись на конфіденційність інформації.

 

Отже, вимоги органів Державної міграційної служби надати документи та сплатити платежі за оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон, які не передбачені Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та «Правилами оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тримання та вилучення» є безпідставними і незаконними. Зокрема, платіжний документ з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості адміністративної послуги – 87 гривень 15 копійок та бланка паспорта – 120 гривень.

 

На жаль, працівники більшості даних органів продовжують вимагати незаконні платежі і відмовляються оформлювати закордонні паспорти, посилаючись на те, що норми чинного законодавства змінені не були, а рішення суду є обов’язковим лише у конкретній справі та для інших судів.

 

Спочатку варто озброїтися копією постанови Верховного суду, витягами з закону про її обов’язковість та кримінальну відповідальність за її невиконання і намагатися ввічливо, але наполегливо, пояснити це працівникам органів міграційної служби. Як показує практика, кількість «свідомих» відділень є дуже низькою, тому будьте готові до відмови.

 

На цьому етапі більшість громадян вирішує, що отримати паспорт важливіше і платить усі «зайві» платежі. Однак і після отримання паспорта Ви не втрачаєте можливості захистити своє порушене право та повернути гроші. Для цього потрібно подати позов до суду, аби той визнав неправомірними дії управління Державної міграційної служби України, і вимагати стягнення за зайво сплачені кошти в розмірі 207 гривень – 87 гривень 15 копійок та 120 гривень. Суд зазвичай задовольняє позов".

 

/data/blog/54884/b904f9284f13b8e1eb4e15c5b84f0cc3.jpg


03.07.2014 302 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2017 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1349
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5176
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14802 10
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3521 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3343

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1216

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2576

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2560

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

3025
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

300
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1456
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1227
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

706
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

430
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

613
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

963
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21894
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

377
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

447 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

901 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

702