Франківський адмінсуд відмовив прикарпатському УКРОПу та не зняв із перегонів партії, які "не люблять жінок" (фото)

 

5 жовтня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд продовжив розгляд справи за позовом Івано-Франківської обласної організації партії УКРОП.

 

Нагадаємо, у позові вимагається визнати незаконною постанову Івано-Франківської виборчої комісії про реєстрацію партій, які не дотрималися гендерної квоти, передає кореспондент Фіртки.

 

Мова йде про таких "порушників": БПП “Солідарність”, ГО “Народний контроль”, ВО “Свобода”, “Народний рух України”,  “Наш край”, ” Громадянська позиція”,  Радикальна Партія Олега Ляшка та “Українська народна партія”.

 

Сьогодні відбувся розгляд справи по суті. Спершу представники позивача клопотали про перерву для ознайомлення із запереченням третіх сторін на позовну вимогу.

 

Клопотання було також у представника Івано-Франківської Крайової організації «Народний рух України» Ярослава Юхімчука.

 

За його словами, організація у даному позові не повинна бути третьою стороною у справі, оскільки при затвердженні списків кандидатів до обласної ради вони витримали гендерну квоту. Відтак попросив суд виключити організацію зі списку третіх сторін.

 

Представники позивача підтримали позицію представника даної організації, у інших представників третіх сторін та відповідача заперечень не було. Відтак, колегія суддів відправилась у дорадчу кімнату. Повернувшись, суд задовольнив клопотання представника Івано-Франківської Крайової організації «Народний рух України».

 

Після цього продовжився розгляд справи по суті. Відповідач та представники третіх сторін заперечували позовні вимоги у повному обсязі, а представник позивача підтримав позов:

 

«Івано-Франківська обласна виборча комісія повинна була здійснювати контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства місцевими організаціями, партіями, зокрема тими, що подали відповідні списки кандидатів та перевірити чи дотримана гендерна квота у поданих списках», - пояснив представник позивача Андрій Сторожук.

 

Також Сторожук звернув увагу суду на те, що роз’яснення ЦВК, на які посилалась представник відповідача, не є ключовими у даній ситуацій, адже "існує норма Закону, яка має вищу юридичну силу".

 

«Тому у своїй роботі Івано-Франківська обласна виборча комісія мала керуватися за ієрархією вищими нормами, що передбачають дотримання гендерної квоти кандидатів до обласної ради у розмірі не менше 30%. Крім того, як зазначали сторони що немає чіткої підстави у обласної виборчої комісії для відмови у реєстрації виборчих списків, адже вона не вказана у статті 46, як окрема із підстав. По відношенню до цього ми зазначаємо, що серед цих підстав є частина перша, яка передбачає порядок висування, який повинен відбуватись з дотриманням цієї гендерної квоти. Цей порядок висування мав реалізуватись у виборчому списку, який подається до обласної виборчої комісії. Та відповідач, відповідно до покладених на неї повноважень повинна була їх виконати згідно закону «Про місцеві вибори», тобто забезпечити однакове дотримання виборчого законодавства усіма суб’єктами виборчого процесу. У нашому випадку ми бачимо порушення своїх інтересів в тому що комусь забезпечено належні умови у виборчому процесі, а хтось не виконує норми закону. Тому безпосередньо порушуються наші інтереси», - відмітив Сторожук.

 

Відповідач просила відмовити позивачу у позові.

 

«Прошу врахувати вимоги письмово та усного заперечень та прошу врахувати, що обласна виборча комісія діяла в межах ЗУ «Про місцеві вибори» в межах своїх повноважень, дотримуючись норм Закону та Конституції України», - заявила відповідач.

 

Представники третіх сторін підтримали позицію відповідача та також просили суд відмовити позивачу у позовних вимогах.

 

Відтак, колегія суддів знову пішла до нарадчої кімнати. Повернувшись, головуючий суддя Сергій Остап'юк зачитав ухвалу суду.

 

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, дослідивши і оцінивши докази, судом встановлено наступне.

 

Законом України “Про місцеві вибори” (частиною 1 статті 46) передбачено підстави для відмови в реєстрації кандидата в депутати. Серед них недотримання положення про представництва осіб однієї статі у кількості не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку відсутнє. Таким чином, дане порушення не може бути підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.

 

Крім того, суд зазначив, що частина 3 статті 4 Закону України “Про місцеві вибори”, а також пункт 10 статті 8 Закону України “Про політичні партії” є вимогою, що адресована політичним партіям, відповідальність за невиконання якої передбачена Законом України “Про політичні партії в Україні”.

 

За таких обставин, суд постановив - у задоволенні адміністративного позову відмовити.

 

Крім того, судом було встановлено, що позивачем не сплачено судовий збір, а відтак, колегія суддів одночасно вирішила стягнути його з позивача у розмірі 2436 гривень.

 

Рішення може бути оскаржене у Львівському апеляційному суді.

 

 

 

 

Як відомо за новими правилами гендерна квота встановлена на рівні 30%. Тобто, у списку має бути кандидатів не менше 30 відсотків однієї статі.

 

Раніше ЦВК у своїх роз’ясненнях гендерну квоту тлумачила як бажану, а не обов’язкову. Проте, Київський апеляційний адміністративний суд визнав недійсним та скасував рішення ЦВК про можливість не дотримуватися гендерної квоти в списках кандидатів в депутати.

 

 

еред них недотримання положення про представництва осіб однієї статі у кількості не менше 30 відсотків загальної кількості кандидатів у виборчому списку відсутнє. Таким чином, дане порушення не може бути підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати.

 

Крім того, суд зазначив, що частина 3 статті 4 Закону України “Про місцеві вибори”, а також пункт 10 статті 8 Закону України “Про політичні партії” є вимогою, що адресована політичним партіям, відповідальність за невиконання якої передбачена Законом України “Про політичні партії в Україні”.

 

За таких обставин, суд постановив - у задоволенні адміністративного позову відмовити.

 

Із повним текстом рішення можна буде ознайомитись в ЄДРСР http://reyestr.court.gov.ua/ вказавши номер справи № 809/4165/15.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

В Івано-Франківську адмінсуд не захотів знімати з реєстрації політичні партії, які порушили "гендерну квоту" в списках

Прикарпатський УКРОП подав до суду через нехтування законом щодо "гендерної квоти" партією влади - БПП (фото)


06.10.2015 984 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2515
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1601 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2092

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

782
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

602
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

410
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

900 2