Франківський Карітас допомагає переселенцям інтегруватися у мирне життя в новому місті (фото)

Надумані міфи та стереотипи виникають через нестачу інформації, саме тому у травні цього року франківський Карітас відкрив Центр підтримки сім’ї, як простір для знайомства, спілкування та спільного проведення дозвілля.

 

Тут зустрічаються переселенці, родини учасників АТО, загиблих бійців АТО та місцеві мешканці. Діяльністю Центру направлена на інтеграцію вимушено переміщених осіб та приймаючої громади у Івано-Франківську та області.

 

 Центр підтримки сім’ї – це місце для усієї родини. Відвідувати Центр може кожен член родини – від дітей з 3-х років до людей похилого віку. Для сімей працює психолог та асистенти родин.

 

 Для дітей діє група «30 кроків до школи», гурток англійської мови, студія естетичного розвитку, ритміка, «Школа успіху». Для дорослих – група «Подружні пари», «Тато-клуб», тематичні зустрічі для людей похилого віку. Також проводяться спільні заняття для дітей та дорослих: арт-терапія, майстер-класи, дозвілля.

 

 Олена Старченко переїхала з Донецька, як тільки почалися військові дії у її рідному місті. Центр підтримки сім’ї відвідує три місяці, сюди ж ходять її двоє синів. Малюють, танцюють, вчать англійську мову.

 

 «Мені дуже подобається ставлення працівників до дітей та батьків, тут почуваєш себе, як у сім’ї, – говорить Олена, – Івано-Франківськ – гарне місто, але справжнім домом стає те місце, де в тебе є теплі стосунки з людьми, які тут мешкають, і такі вже люди є, я дякую Богу за це».

 

 Нещодавно жінка почала відвідувати групові консультації психолога, бо, каже, підтримки спеціаліста дуже потрібна.

 

 Індивідуальні та групові консультації проводить психолог Любомир Андрусів. Розповідає, найбільше, що турбує дорослих – це проблеми виховання та впливу на дитину.

 

 «Батьки часто жаліються на пасивність дитини, особливо у віці 10-12 років, – говорить психолог, – дитина часто не хоче реагувати на прохання, зауваження. Однак це один з видів співзалежності, тобто батькам також потрібно змінювати свою поведінку, хоча вони не завжди це розуміють, от над цим ми і працюємо».

 

 Також часто психолог допомагає сім’ям впоратися з втратою близької людини, коли мова йде про родини загиблих бійців АТО, а також адаптуватися у суспільстві, з такими проблемами частіше звертаються переселенці та учасники АТО.

 

 А от, наприклад, гурток театральної майстерності допомагає батькам та дітям краще пізнати себе та у формі гри виправити негативні прояви у характері. Гурток проводиться окремо для дітей та дорослих. З дітьми асистент родини розігрує різні історії з повсякденного життя, з дорослими – читають п’єси та розбирають психологічні портрети персонажів.

 

 «Акторські практики розвивають у дітей навички мовлення, покращується пам‘ять та увага, – говорить асистент родини Лідія Англійчук,виховуються такі якості, як доброта, турбота про ближнього, повага до дорослих. З дорослими аналізуємо той чи інший персонаж, намагаємося зрозуміти, чому він саме так чинить, а не інакше».

 

 Виконавчий директор франківського Карітасу Наталя Козакевич наголошує, що важливим компонентом є то, що у Центрі працюють двоє асистентів родин, які є вимушено переміщеними особами, це налаштовує на довіру, адже ніхто краще не зрозуміє людину аніж той, хто сам опинився в такій самій ситуації.

 

 Асистент родини Людмила Спас родом з Донецька, тому дуже радіє, що зараз має змогу допомагати тим, хто, як і вона, змушені були тікати від війни. Людмила готує дітей до школи та проводить гурток англійської мови.

 

 Асистенти родин також допомагають сім’ям впоратися з труднощами, що час від часу виникають у родині, це можуть бути побутові або соціальні проблеми.

 

 «Ми впроваджуємо нову модель супроводу в сім’ї – це асистент родини, – говорить національний координатор Центру підтримки сім’ї Максим Бондаренко, асистент родини – це помічник, який веде сім’ю, але не робить все за них, а направляє. Критерієм успішності супроводу – це коли сім’я може сама собі дати раду».

 

 Вихідними днями працівники Центру виїжджають у райони Івано-Франківська, аби там зустрітися з переселенцями. Зараз налагоджена співпраця з Калуським та Долинським районами, там дуже радо зустрічають Карітас, бо говорять, їх ніхто так разом не збирає. До занять також долучаються і місцеві мешканці.

 

 Наразі під супроводом Карітасу є 160 родин. Долучитися до занять у Центрі підтримки сім’ї можуть усі охочі.

 

 Центр підтримки сім’ї працює за адресою вул. Чорновола, готель Станіславів, 7, 3-ій поверх, офіс 313. Заняття безкоштовні. Даний центр діє за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі, Карітасу Польщі та Карітасу України.

Фотогалерея


28.12.2017 1304 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2520
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1188
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1115
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2296
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3735
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2720 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

973

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

828

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

780

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

734
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10457
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1311
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

344
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5455
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1166
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2958
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

549
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

402 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

843
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

730
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

781