Франківські велоактивісти про велодоріжку на Набережній: Якщо спостерігатиметься саботаж з боку влади – організовуватимемо акції прямої дії

 

 

 

 

Проект велодоріжки на Набережній франківські велоактивісти почали розробляти ще рік тому.

 

Про це Фіртці розповів координатор проектів ГО «Вело-Франківськ» Мирослав Федорків.

 

За його словами, до велоактивістів звернулись представники фірми «ПБС» за консультацією. Будівельники зацікавилися цією темою, і звернулися до велосипедистів з проханням допомогти зробити все на найвищому рівні. З рештою, до розробки проекту та організації дорожнього руху був залучений архітектор Андрій Коман, який має солідний європейський досвід, і розробив абсолютно новий, революційний проект і для Набережної.

 

«Кошторис проекту вже готовий і, якщо не помиляюсь уже затверджений, - каже Мирослав Федорків, - Ми користувались найкращими європейськими зразками в плані вело інфраструктури. Тобто те, що є найкраще в світі ми спробували реалізувати на Набережній, підігнавши це під наші ДБНи. Якщо глянути на проект вело доріжки, то вона абсолютно відповідає тому, що робиться, до прикладу, у Варшаві».

 

«Дійсно було приємно, коли представники фірми «ПБС» звернулись до нас, ми спершу навіть незрозуміли, що це будівельники, які роблять ремонт на Набережній. Очевидно той проект, який був опублікований в Інтернеті дійшов до них і те, що вони звернулись до нас самі – це для нас було несподіванкою. А вже в роботі ми були знову приємно здивовані, тому що було видно, що люди хочуть зробити це не «для галочки», а зробити щось найкраще. Тому ми зараз з надією називаємо цей проект найкращою велодоріжкою в Україні», - зізнається Мирослав Федорків.

 

Як наслідок, вже цього літа місто мало отримати цілком нову автомобільну магістраль, поруч з якою буде облаштовано велодоріжку і пішохідний простір європейського зразка.

 

Велоактивіст зауважує, що вони майже щодня їздять на Набережну для контролювання того, як ведуться підготовчі роботи.

 

За словами Мирослава Федорківа, підприємство "ПБС", яке займається ремонтом Набережної, охоче підтримує запропоновані інновації, однак залишається відкритим питання щодо фінансування цього проекту.

 

«Ми вклали багато сил, часу і старань для розробки проекту. Наскільки мені відомо дійсно є вільні гроші у бюджеті міста, які можна спрямувати на цей проект. Ми сподіваємось, що вони таки будуть спрямовані на це, адже цей проект відповідає сучасним вимогам часу, він і для молоді і для розвитку транспорту, що в місті мабуть є найважливішою галуззю. Вклавши гроші в цей проект місто отримає велику віддачу, тобто це інвестиція в майбутнє. Ми сподіваємось, що до нашої думки, думки громади міста, прислухаються і проект буде реалізований», - каже велоактивіст.

 

Нещодавно сесія Івано-Франківської міської ради, фактично контрольована фракцією ВО "Свобода", заблокувала та не проголосувала за виділення планових 7 мільйонів гривень в тому числі і на облаштування найсучасніших велодоріжок на Набережній. І це при тому, що за інформацією міськвиконкому в бюджеті громади міста Івано-Франківська гроші є, - адже бюджет перевиконується в поточному році на 150 мільйонів гривень, які діляться кулуарно і непрозоро.

 

Однак, велоактивісти запевняють, що зроблять все можливе, щоб до їхньої думки прислухались.

 

«Ми не хочемо лізти в політику, але хочемо, щоб люди, громада, молодь не ставали заручниками підкилимних ігор. Тобто ми використовуватимемо різні методи, підніматимемо це питання в пресі, ініціюватимемо відстоювання наших інтересів, величезної проробленої роботи. Ніхто з нас не отримував гроші за цей проект, ми робили його на громадських засадах. І суть в тому, що ми зробили це для нас, для людей, і не хочеться, щоб ці люди ставали заручниками передвиборчих перегонів. Якщо буде спостерігатись саботаж зі сторони влади, якщо далі буде оце шкідництво, то ми організовуватимемо акції прямої дії, щоб вони бачили, що ми також є і ми сила. Тому що нам не все-одно, оскільки від зародження ідеї, мрії пройшов рік, та ми досі говоримо про неї в недоконаному виді. Світ зараз такими темпами не живе. В світі ці ідеї реалізуються за 2-3 місяці. А в нас, вибачте, ще 19 століття, якщо за рік не можна зробити. В нас часто люди люблять ускладнювати прості речі. Ми налаштовані рішуче в тому, щоб довести почате до кінця», - заявляє Мирослав Федорків.

 

Франківські велоактивісти розуміють, що це перший крок, який зазвичай складний, однак його необхідно зробити. Адже, коли ті, хто реалізовує цей проект, відчують смак перемоги, чогось завершеного, тоді робота піде краще.

 

«Велодоріжка на Набережній буде каталізатором. Зараз важливо зробити цей перший крок, щоб потім від нього відштовхуватись до нових цілей, які робитимуть Івано-Франківськ європейським містом», - впевнений Мирослав Федорків.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Велоактивісти розповіли про велосипедну інфраструктуру Івано-Франківська, яка перетворить місто на велостолицю України

Незабаром в Івано-Франківську розпочнуться роботи по встановленню велодоріжки на Набережній

Івано-Франківськ цього року може отримати найкращу велодоріжку в Україні (фото)

Франківські активісти показали, якими можуть бути велодоріжки на Галицькій (фото)


07.08.2015 855 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

435
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

552
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2342
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1735
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2029
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5631 16

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

108

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1142

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1159

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1667
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

900
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

752
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14572
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

580
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10410
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6089
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

634
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7566
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2815
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

548
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

643
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

473