Франківські театрали привідкрили завісу нового сезону

У неділю, 29 вересня Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка мюзиклом «Гуцулка Ксеня» відкриває свій 81-й сезон.

Про це керівництво драмтеатру розповіло сьогодні на пресконференції, пише Фіртка.

У вересні з виставами «Солодка Даруся» та «Гуцулка Ксеня» франківські театрали візьмуть участь у кількох традиційних фестивалях у Львові, Миколаєві, Pівному, Хмельницькому та Чернівцях.

«29 вересня ми чекаємо всіх на відкриття сезону. Відкриваємо «Гуцулкою Ксенею», вона зібрала аншлаг. З 1 вересня щодня, а той двічі на день, будемо радувати наших глядачів. В нас є 34 пункти вистав, не пам’ятаю чи стільки було колись», - розповідає Ростислав Держипільський, художній керівник та директор театру.

Прем'єр на новий сезон заплановано вісім.

У статусі національного Франківський драмтеатр відкриває свої сценічні майданчики для найкращих режисерів сучасності. Тому особливістю нового сезону стануть лабораторії, тренінги та інтенсиви від знакових режисерів України та Європи, результатом яких будуть нові постановки.

Наразі графік тренінгів розписано на чотири місяці. Копродукція Наталії Половинки, Сергія Ковалевича, Ростислава Держипільського - вже у жовтні, а у грудні прем'єра. Матеpiал наразі не розголошується.

У листопаді відбудеться присвячена документальному театрові лабораторія режисера Євгена Степаненка.

Євген Степаненко - режисер-документаліст, автор текстів, ветеран війни, очільник «Суспільного театру», ведучий проекту «Bійна і мир», уже відомий франківській публіці за прем'єрою «Голоси», котру 15 вересня блискуче зіграли ветерани та діючі військовослужбовці.

У листопаді до Івано-Франківська приїде Олена Апчел- екс-режисерка Львівського академічного театру Лесі Українки, перформерка, сценаристка та арт-менеджерка, а арсеналі якої — стажування в кількох театрах Польщі: Теatr Povshehni (м. Варшава), Теatr im. Ludwika Solskiego (м. Тарнув) і Теatr Wybrzeze (м. Гданськ).

Вона проведе триденний інтенсив, акторів чекає занурення в зону «виклик», а також - багаторівневість мислення, естетика деконструкції і порожнечі та інші техніки мистецького неспокою.

У кінці грудня Франківський драмтеатр очікує на приїзд зіркової європейської режисерки Майї Клечевської. Недавно у Познані вона поставила «Гамлета» і головну роль роботі з-поміж 50-ти претендентів виборов наш актор Роман Луцький. Новаторська робота, котру зіграли на старій недіючій скотобійні, пройшла успішно. На цей екзамен до свого учня Романа Луцького до Польщі поїхав Ростислав Держипільський, так і зав'язалися тісні контакти з М. Клечевською та появилися ідеї для співпраці. Режисерка наразі не відкриває свої плани, відомо тільки, що це може бути або Шекспір, або Сергій Жадан. У січні до роботи над новою постановкою «Цар Едіп» за Софоклом приступає режисер Андрій Приходько, знаний за постановкою «Лісова пісня» в театрі Леся Курбаса. Робота відбудеться у співпраці із Мар'яною Садовською, співачкою, актрисою, композиторкою, музичною драматургинею, фольклористкою, яка вже багато років мешкає у Кельні.

До Нового року для найменших глядачів готується прем'єра-«Iсторія бабая Йохана» за книжкою вчительки Марія Василишин з Чорного Потоку на Надвірнянщині, яка 2016 року перемогла у конкурсі «Перший рукопис» (конкурс започаткували для тих, хто народився і працює на Прикарпатті і ще не має виданих книжок).

На квітень припаде старт ще однієї режисерської роботи. Андрій Бакіров, головний режисер Чернігівського театру, володар українського театрального Оскара- премії «Гра» за «Вій. Докудрама» (номінація «краща драматична вистава»).

Драматичний матеpіал наразі узгоджується.

А головний режисер Івано-Франківського національного драматичного театру Жюль ОДРІ буквально днями приступає до роботи над постановкою за твором Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

"Прем'єра фільму актор Роман Луцький, вийде у прокат 2020 року, тож ми будемо першими, бо прем'єра відбудеться наприкінці листопада. 29 грудня відбудуться урочистості з нагоди 80-літнього ювілею театру. Ми відкриваємо нові імена своїх видатних митців. Зокрема, славу нашого театру творили не лише видатний композитор (з осені 1939 року був головним диригентом театру) Ярослав Барнич, а й Міліца Симашкевич- учениця Вадима Меллєра, головного художника театру Леся Курбаса «Березіль» ( з з 1945 по 1963роки вона була художницею театру)", - резюмував Держипільський.


17.09.2019 1739 1
Коментарі (1)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1890
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1825
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1823
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5372 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2119 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1483

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

692

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

746

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

939

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

976
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1724
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3640
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10216
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26093
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10143 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7681
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

867
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1368
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

351
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1244
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

842
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1046