Франківські театрали привідкрили завісу нового сезону

У неділю, 29 вересня Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка мюзиклом «Гуцулка Ксеня» відкриває свій 81-й сезон.

Про це керівництво драмтеатру розповіло сьогодні на пресконференції, пише Фіртка.

У вересні з виставами «Солодка Даруся» та «Гуцулка Ксеня» франківські театрали візьмуть участь у кількох традиційних фестивалях у Львові, Миколаєві, Pівному, Хмельницькому та Чернівцях.

«29 вересня ми чекаємо всіх на відкриття сезону. Відкриваємо «Гуцулкою Ксенею», вона зібрала аншлаг. З 1 вересня щодня, а той двічі на день, будемо радувати наших глядачів. В нас є 34 пункти вистав, не пам’ятаю чи стільки було колись», - розповідає Ростислав Держипільський, художній керівник та директор театру.

Прем'єр на новий сезон заплановано вісім.

У статусі національного Франківський драмтеатр відкриває свої сценічні майданчики для найкращих режисерів сучасності. Тому особливістю нового сезону стануть лабораторії, тренінги та інтенсиви від знакових режисерів України та Європи, результатом яких будуть нові постановки.

Наразі графік тренінгів розписано на чотири місяці. Копродукція Наталії Половинки, Сергія Ковалевича, Ростислава Держипільського - вже у жовтні, а у грудні прем'єра. Матеpiал наразі не розголошується.

У листопаді відбудеться присвячена документальному театрові лабораторія режисера Євгена Степаненка.

Євген Степаненко - режисер-документаліст, автор текстів, ветеран війни, очільник «Суспільного театру», ведучий проекту «Bійна і мир», уже відомий франківській публіці за прем'єрою «Голоси», котру 15 вересня блискуче зіграли ветерани та діючі військовослужбовці.

У листопаді до Івано-Франківська приїде Олена Апчел- екс-режисерка Львівського академічного театру Лесі Українки, перформерка, сценаристка та арт-менеджерка, а арсеналі якої — стажування в кількох театрах Польщі: Теatr Povshehni (м. Варшава), Теatr im. Ludwika Solskiego (м. Тарнув) і Теatr Wybrzeze (м. Гданськ).

Вона проведе триденний інтенсив, акторів чекає занурення в зону «виклик», а також - багаторівневість мислення, естетика деконструкції і порожнечі та інші техніки мистецького неспокою.

У кінці грудня Франківський драмтеатр очікує на приїзд зіркової європейської режисерки Майї Клечевської. Недавно у Познані вона поставила «Гамлета» і головну роль роботі з-поміж 50-ти претендентів виборов наш актор Роман Луцький. Новаторська робота, котру зіграли на старій недіючій скотобійні, пройшла успішно. На цей екзамен до свого учня Романа Луцького до Польщі поїхав Ростислав Держипільський, так і зав'язалися тісні контакти з М. Клечевською та появилися ідеї для співпраці. Режисерка наразі не відкриває свої плани, відомо тільки, що це може бути або Шекспір, або Сергій Жадан. У січні до роботи над новою постановкою «Цар Едіп» за Софоклом приступає режисер Андрій Приходько, знаний за постановкою «Лісова пісня» в театрі Леся Курбаса. Робота відбудеться у співпраці із Мар'яною Садовською, співачкою, актрисою, композиторкою, музичною драматургинею, фольклористкою, яка вже багато років мешкає у Кельні.

До Нового року для найменших глядачів готується прем'єра-«Iсторія бабая Йохана» за книжкою вчительки Марія Василишин з Чорного Потоку на Надвірнянщині, яка 2016 року перемогла у конкурсі «Перший рукопис» (конкурс започаткували для тих, хто народився і працює на Прикарпатті і ще не має виданих книжок).

На квітень припаде старт ще однієї режисерської роботи. Андрій Бакіров, головний режисер Чернігівського театру, володар українського театрального Оскара- премії «Гра» за «Вій. Докудрама» (номінація «краща драматична вистава»).

Драматичний матеpіал наразі узгоджується.

А головний режисер Івано-Франківського національного драматичного театру Жюль ОДРІ буквально днями приступає до роботи над постановкою за твором Софії Андрухович «Фелікс Австрія».

"Прем'єра фільму актор Роман Луцький, вийде у прокат 2020 року, тож ми будемо першими, бо прем'єра відбудеться наприкінці листопада. 29 грудня відбудуться урочистості з нагоди 80-літнього ювілею театру. Ми відкриваємо нові імена своїх видатних митців. Зокрема, славу нашого театру творили не лише видатний композитор (з осені 1939 року був головним диригентом театру) Ярослав Барнич, а й Міліца Симашкевич- учениця Вадима Меллєра, головного художника театру Леся Курбаса «Березіль» ( з з 1945 по 1963роки вона була художницею театру)", - резюмував Держипільський.


17.09.2019 920 1
Коментарі (1)

27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

593
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2608
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

3155 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2926
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

841
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1180

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2129

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4608

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

4058 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3149
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

89
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1808
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4776 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1750
29.05.2020

До добірки увійшли нові серіали, які точно зацікавлять навіть вибагливих кіноманів.

100