Франківські підприємці просять не чіпати їхні вивіски "бо в країні війна" (фото)

 

/data/blog/70313/3d5f9b4a23e3a6786ec7d4c2bcfb9c0d.jpg

 

В Івано-Франківську під час круглого столу з представниками влади та підприємцями шукали шляхи вирішення проблеми вивісок та реклами на фасадах пам'яток архітектури.

 

За словами керівника комунального підприємства "Міський рекламно-інформаційний центр" Вікторії Шахоріної, вивіски та незаконна реклама на фасадах будинків - болюче питання для Івано-Франківська, передає Фіртка з посиланням на ГК.

 

"Усі бачать, що робиться з фасадами і пам'ятками архітектури, особливо у середмісті Франківська. Був рік, коли підприємці самостійно наводили лад із вивісками, втім це не дало результатів. А демонтаж, який проводило підприємство, не завжди було доведене до кінця. Ми розуміємо, що зараз важкий час для бізнесу, тому зібралися, аби обговорити, що потрібно від нас, щоб вивіски були успішними", - зауважила Вікторія Шахоріна.

 

Наші пам'ятки архітектури - це обличчя міста. Тому підприємці зобов'язані передати споруди у такому ж стані, якими й отрмали.  

 

Відтак кожен міг висловити свою думку з приводу реклами та вивісок у середмісті Івано-Франківська. 

 

Керівник ради підприємців при МВК Петро Строїч переконаний, що питання вивісок наразі не на часі. І мотивує це тим, що в країні війна і потрібно підтримувати малий та середній бізнес, а не розвалювати його, адже доходи падають, а витрати зростають.

 

"Згідний, що у нас реклама захаращує середмістя, але у мене зустрічне питання: що міська влада робить, щоб у Франківську не було "стікляшок", які захаращують центр. Рекламу  завтра можна зняти, а от те, що набудували в історико-архітектурному плані, вже ніхто не знесе. Я вважаю, що архітектура має презентувати свій проект того,  як мають виглядати вивіски, бо підприємці витрачаються на свої проекти, а в результаті архітектура їх не затверджує", - каже Строїч. 

 

Натомість головний архітектор міста Володимир Гайдар погоджується, що бізнес підтримувати треба, але війною прикриватися у цьому питнанні не слід.

 

"Більшість вивісок застарілі. Місто потрібно звільнити від дисгармонійних нашарувань. Ще до моєї каденції були адекватні норми рекламних вивісок. Фірми і підприємці мають перечитати цей список,  перед тим як виготовляти вивіски, порадитися з нами, а не приносити вже на погодження. Вивіска має бути як дорогий аксесуар на жінці та мають бути виготовлені згідно вимог. щоб шрифти та малюнок пасував до конкретної будівлі", - зауважив Гайдар. 

 

Крім того, головний архітектор міста переконаний, що реклама, яка зараз є в середмісті вже не працює на підприємців, на бізнес.  

 

В свою чергу пердставники ГО "Тепле місто" зазначають, що велика вивіска не завжди успішна. Тому фахівці допомагають створювати компактні незвичні вивіски, які аж ніяк не шкодять бізнесу. 

 

Також у жваву дискусію втрутилася депутат міськради Світлана Оришко, вона запропонувала підприємцям ставати патріотами пастельних тонів, а не кричущи кольорів. А для МРІЦ - розробити  єдині положення візуалізації  для памяток архітектури, зональну та центральну частини міста, у яких мінімізувати рекламу та рекламні вивіски. 

 

Самі ж підприємці, які прийшли на боговорення просять відтермінувати демонтаж застарілих вивісок та скаржаться, що такий демонтаж обійдеться їм у 15 тисяч гривень.

 

Втім Вікторія Шаоріна цей факт заперчила, зазначивши, що за рік демонтаж вивісок обійшовся підприємству у 6 тисяч гривень. 

 

Сам головний архітектор просить підприємців не встановлювати вивіски чи рекламу незаконно, оскільки потім важко демонтувати.

 

Також просить підприємців надати напрацьовану інформацію, та запустити відеоролик цінностей, що є добре, що погано у питанні реклами та вивісок.

 

Щодо штрафів за несанкціоновану вивіску чи рекламу, його у законодавстві не враховано. втім це булоб найефективнішим варіантом.

 

 

 

 

 

 


23.02.2015 532 1
Коментарі (1)

Roman Starchevskyy 2015.02.23, 21:57
цікаві люди - державні чиновники. Як тілики якась біда - беруть торбу і з гордим патріотичним видом йдуть побиратися по підприємцях. Коли давати гроші підприємці перестають, згадують про владні повноваження і починають тих же самих підприємців грабувати (тарифами, штрафами і т.п.) Інакше заробити грошей, як вициганити чи здерти з підприємця - не вміють і вміти не хочуть. І поки не виженемо втришия послідовників комуністичних ідей на кшталт - он там можна взяти грошей, - не бачити нам ні порядку ні європейських цінностей
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

577
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5124 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1661
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1675
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2822
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2465

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

403

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1614

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2348

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3088
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

165
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

712
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

885
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

467
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

657
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16125
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3011
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

272
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1128
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

982 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

783