
В Івано-Франківську під час круглого столу з представниками влади та підприємцями шукали шляхи вирішення проблеми вивісок та реклами на фасадах пам'яток архітектури.
За словами керівника комунального підприємства "Міський рекламно-інформаційний центр" Вікторії Шахоріної, вивіски та незаконна реклама на фасадах будинків - болюче питання для Івано-Франківська, передає Фіртка з посиланням на ГК.
"Усі бачать, що робиться з фасадами і пам'ятками архітектури, особливо у середмісті Франківська. Був рік, коли підприємці самостійно наводили лад із вивісками, втім це не дало результатів. А демонтаж, який проводило підприємство, не завжди було доведене до кінця. Ми розуміємо, що зараз важкий час для бізнесу, тому зібралися, аби обговорити, що потрібно від нас, щоб вивіски були успішними", - зауважила Вікторія Шахоріна.
Наші пам'ятки архітектури - це обличчя міста. Тому підприємці зобов'язані передати споруди у такому ж стані, якими й отрмали.
Відтак кожен міг висловити свою думку з приводу реклами та вивісок у середмісті Івано-Франківська.
Керівник ради підприємців при МВК Петро Строїч переконаний, що питання вивісок наразі не на часі. І мотивує це тим, що в країні війна і потрібно підтримувати малий та середній бізнес, а не розвалювати його, адже доходи падають, а витрати зростають.
"Згідний, що у нас реклама захаращує середмістя, але у мене зустрічне питання: що міська влада робить, щоб у Франківську не було "стікляшок", які захаращують центр. Рекламу завтра можна зняти, а от те, що набудували в історико-архітектурному плані, вже ніхто не знесе. Я вважаю, що архітектура має презентувати свій проект того, як мають виглядати вивіски, бо підприємці витрачаються на свої проекти, а в результаті архітектура їх не затверджує", - каже Строїч.
Натомість головний архітектор міста Володимир Гайдар погоджується, що бізнес підтримувати треба, але війною прикриватися у цьому питнанні не слід.
"Більшість вивісок застарілі. Місто потрібно звільнити від дисгармонійних нашарувань. Ще до моєї каденції були адекватні норми рекламних вивісок. Фірми і підприємці мають перечитати цей список, перед тим як виготовляти вивіски, порадитися з нами, а не приносити вже на погодження. Вивіска має бути як дорогий аксесуар на жінці та мають бути виготовлені згідно вимог. щоб шрифти та малюнок пасував до конкретної будівлі", - зауважив Гайдар.
Крім того, головний архітектор міста переконаний, що реклама, яка зараз є в середмісті вже не працює на підприємців, на бізнес.
В свою чергу пердставники ГО "Тепле місто" зазначають, що велика вивіска не завжди успішна. Тому фахівці допомагають створювати компактні незвичні вивіски, які аж ніяк не шкодять бізнесу.
Також у жваву дискусію втрутилася депутат міськради Світлана Оришко, вона запропонувала підприємцям ставати патріотами пастельних тонів, а не кричущи кольорів. А для МРІЦ - розробити єдині положення візуалізації для памяток архітектури, зональну та центральну частини міста, у яких мінімізувати рекламу та рекламні вивіски.
Самі ж підприємці, які прийшли на боговорення просять відтермінувати демонтаж застарілих вивісок та скаржаться, що такий демонтаж обійдеться їм у 15 тисяч гривень.
Втім Вікторія Шаоріна цей факт заперчила, зазначивши, що за рік демонтаж вивісок обійшовся підприємству у 6 тисяч гривень.
Сам головний архітектор просить підприємців не встановлювати вивіски чи рекламу незаконно, оскільки потім важко демонтувати.
Також просить підприємців надати напрацьовану інформацію, та запустити відеоролик цінностей, що є добре, що погано у питанні реклами та вивісок.
Щодо штрафів за несанкціоновану вивіску чи рекламу, його у законодавстві не враховано. втім це булоб найефективнішим варіантом.