Франківські медики розповіли як запобігти захворюванням суглобів

 

 

Похолодання, збільшення вологості та інші фактори часто зумовлюють загострення різноманітних захворювань суглобів. Серед найбільш поширених лікарі відмічають суглобовий синдром і його наслідки: остеоартроз і ревматоїдний артрит.

 

Як запобігти хворобі суглобів та які перші ознаки її виявлення, розповідає завідуюча ревматологічним відділенням центральної міської клінічної лікарні Зоряна Мисліборська.

 

За її словами, на сьогоднішній день найбільш актуальним серед ревматологічних патологій є суглобовий синдром. Він зустрічається не лише при ревматологічних захворюваннях, але й при гострих респіраторних захворюваннях, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, легеневої системи, в тому числі й при туберкульозі. Також це може бути першим проявом складніших захворювань, скажімо онкологічних.

 

Дуже часто суглобовий синдром являється проявом таких захворювань, як остеоартроз і ревматоїдний артрит.

 

Якщо остеоартроз раніше вважався захворюванням людей похилого віку, то на сьогоднішній день дане захворювання помолодшало. Можливо, цьому сприяє екологічний стан чи генетика. Також остеоартроз поділявся на первинний і вторинний, проте на сьогодні класифікація його розширюється, він може бути і на фоні порушення метаболізму, ендокринних та інших захворювань, спадковим, тощо.

 

Тому якомога раніше звернення до лікаря може запобігти розвитку важчих стадій хвороби чи потреби в ендопротезуванню.

 

„Якщо больовий синдром в суглобах утримується тривалий час, протягом кількох днів чи й тижнів, супроводжується припухлістю суглобів, обмеженням рухів, ранковою скутістю до години і більше, пацієнту необхідно звернутися до лікаря-ревматолога, який скерує такого пацієнта на лікування”, – розповідає Зоряна Мисліборська.

 

Власне, саме такі скарги найчастіше і є проявами двох важливих на сьогодні захворювань: ревматоїдного артриту або ж остеоартриту чи, як його раніше називали, остеоартрозу.

 

Також суглобовий синдром зустрічається при ревматичній хворобі серця. Але тоді клінічна картина відрізняється по своїй суті, бо суглобовий синдром непостійний, носить болі мігруючого характеру, рідше відмічається скутість, вона виникає лише зранку.

 

Дуже часто люди займаються самолікуванням, звертаються за допомогою до фітоаптек, сусідів, знайомих або до тих, хто уже лікувався у спеціалізованих відділеннях. Проте кожному, при виникненні навіть найменших болів у суглобах, потрібно звернутися до сімейного лікаря чи лікаря-терапевта у поліклініці, який зорієнтує, куди скерувати хворого, які обстеження провести, яку допомогу надати і яке лікування призначити пацієнту.

 

„Якщо хворого турбують болі в суглобах, він повинен звернутися до спеціаліста, бо за больовим синдромом ховається ряд дуже багатьох захворювань: пневмонія, туберкульоз (він також вражає кістково-м’язову систему), симптоми виникають на фоні захворювань шлунково-кишкового тракту, холециститів, особливо з дискенезією жовчо-видільних шляхів по гіпотонічному типу, часто при вірусних гепатитах, іноді такі болі можуть бути першим проявом вірусних гепатитів. Уже в процесі обстеження хворого буде діагностовано основну причину”, – зауважує лікар.

 

Звісно, багато хто розуміє, що хворобі легше запобігти, ніж лікувати її. Тому медики радять правильне харчування, збалансоване і багате білками, вітамінами і кальцієм. Важливим є режим дня і відпочинку, дозована ходьба, особливо корисно проходити в день пішки до 2 км, заняття спортом, в першу чергу – плаванням чи їздою на велосипеді. Також треба остерігатися різних переохолоджень.

 

Такі прості і добре знайомі багатьом поради можуть допомогти уникнути хвороби. Адже здоров’я кожної людини – найцінніший скарб.


25.11.2014 517 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2795
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20948
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1836
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2325
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3983

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

620

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2090

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

777

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1376
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

963
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24463
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

699
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

708
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

796
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8147
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

707 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

844
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

792