Франківські медики розповіли як запобігти захворюванням суглобів

 

 

Похолодання, збільшення вологості та інші фактори часто зумовлюють загострення різноманітних захворювань суглобів. Серед найбільш поширених лікарі відмічають суглобовий синдром і його наслідки: остеоартроз і ревматоїдний артрит.

 

Як запобігти хворобі суглобів та які перші ознаки її виявлення, розповідає завідуюча ревматологічним відділенням центральної міської клінічної лікарні Зоряна Мисліборська.

 

За її словами, на сьогоднішній день найбільш актуальним серед ревматологічних патологій є суглобовий синдром. Він зустрічається не лише при ревматологічних захворюваннях, але й при гострих респіраторних захворюваннях, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, легеневої системи, в тому числі й при туберкульозі. Також це може бути першим проявом складніших захворювань, скажімо онкологічних.

 

Дуже часто суглобовий синдром являється проявом таких захворювань, як остеоартроз і ревматоїдний артрит.

 

Якщо остеоартроз раніше вважався захворюванням людей похилого віку, то на сьогоднішній день дане захворювання помолодшало. Можливо, цьому сприяє екологічний стан чи генетика. Також остеоартроз поділявся на первинний і вторинний, проте на сьогодні класифікація його розширюється, він може бути і на фоні порушення метаболізму, ендокринних та інших захворювань, спадковим, тощо.

 

Тому якомога раніше звернення до лікаря може запобігти розвитку важчих стадій хвороби чи потреби в ендопротезуванню.

 

„Якщо больовий синдром в суглобах утримується тривалий час, протягом кількох днів чи й тижнів, супроводжується припухлістю суглобів, обмеженням рухів, ранковою скутістю до години і більше, пацієнту необхідно звернутися до лікаря-ревматолога, який скерує такого пацієнта на лікування”, – розповідає Зоряна Мисліборська.

 

Власне, саме такі скарги найчастіше і є проявами двох важливих на сьогодні захворювань: ревматоїдного артриту або ж остеоартриту чи, як його раніше називали, остеоартрозу.

 

Також суглобовий синдром зустрічається при ревматичній хворобі серця. Але тоді клінічна картина відрізняється по своїй суті, бо суглобовий синдром непостійний, носить болі мігруючого характеру, рідше відмічається скутість, вона виникає лише зранку.

 

Дуже часто люди займаються самолікуванням, звертаються за допомогою до фітоаптек, сусідів, знайомих або до тих, хто уже лікувався у спеціалізованих відділеннях. Проте кожному, при виникненні навіть найменших болів у суглобах, потрібно звернутися до сімейного лікаря чи лікаря-терапевта у поліклініці, який зорієнтує, куди скерувати хворого, які обстеження провести, яку допомогу надати і яке лікування призначити пацієнту.

 

„Якщо хворого турбують болі в суглобах, він повинен звернутися до спеціаліста, бо за больовим синдромом ховається ряд дуже багатьох захворювань: пневмонія, туберкульоз (він також вражає кістково-м’язову систему), симптоми виникають на фоні захворювань шлунково-кишкового тракту, холециститів, особливо з дискенезією жовчо-видільних шляхів по гіпотонічному типу, часто при вірусних гепатитах, іноді такі болі можуть бути першим проявом вірусних гепатитів. Уже в процесі обстеження хворого буде діагностовано основну причину”, – зауважує лікар.

 

Звісно, багато хто розуміє, що хворобі легше запобігти, ніж лікувати її. Тому медики радять правильне харчування, збалансоване і багате білками, вітамінами і кальцієм. Важливим є режим дня і відпочинку, дозована ходьба, особливо корисно проходити в день пішки до 2 км, заняття спортом, в першу чергу – плаванням чи їздою на велосипеді. Також треба остерігатися різних переохолоджень.

 

Такі прості і добре знайомі багатьом поради можуть допомогти уникнути хвороби. Адже здоров’я кожної людини – найцінніший скарб.


25.11.2014 452 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

448
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1060
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5601 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1894
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1856
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3010

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

538

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1741

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2477

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3211
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

327
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

875
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

1085
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33677
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

635
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

791
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16274
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

469
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

346
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

225
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1259