Франківські медики розповіли як запобігти захворюванням суглобів

 

 

Похолодання, збільшення вологості та інші фактори часто зумовлюють загострення різноманітних захворювань суглобів. Серед найбільш поширених лікарі відмічають суглобовий синдром і його наслідки: остеоартроз і ревматоїдний артрит.

 

Як запобігти хворобі суглобів та які перші ознаки її виявлення, розповідає завідуюча ревматологічним відділенням центральної міської клінічної лікарні Зоряна Мисліборська.

 

За її словами, на сьогоднішній день найбільш актуальним серед ревматологічних патологій є суглобовий синдром. Він зустрічається не лише при ревматологічних захворюваннях, але й при гострих респіраторних захворюваннях, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, легеневої системи, в тому числі й при туберкульозі. Також це може бути першим проявом складніших захворювань, скажімо онкологічних.

 

Дуже часто суглобовий синдром являється проявом таких захворювань, як остеоартроз і ревматоїдний артрит.

 

Якщо остеоартроз раніше вважався захворюванням людей похилого віку, то на сьогоднішній день дане захворювання помолодшало. Можливо, цьому сприяє екологічний стан чи генетика. Також остеоартроз поділявся на первинний і вторинний, проте на сьогодні класифікація його розширюється, він може бути і на фоні порушення метаболізму, ендокринних та інших захворювань, спадковим, тощо.

 

Тому якомога раніше звернення до лікаря може запобігти розвитку важчих стадій хвороби чи потреби в ендопротезуванню.

 

„Якщо больовий синдром в суглобах утримується тривалий час, протягом кількох днів чи й тижнів, супроводжується припухлістю суглобів, обмеженням рухів, ранковою скутістю до години і більше, пацієнту необхідно звернутися до лікаря-ревматолога, який скерує такого пацієнта на лікування”, – розповідає Зоряна Мисліборська.

 

Власне, саме такі скарги найчастіше і є проявами двох важливих на сьогодні захворювань: ревматоїдного артриту або ж остеоартриту чи, як його раніше називали, остеоартрозу.

 

Також суглобовий синдром зустрічається при ревматичній хворобі серця. Але тоді клінічна картина відрізняється по своїй суті, бо суглобовий синдром непостійний, носить болі мігруючого характеру, рідше відмічається скутість, вона виникає лише зранку.

 

Дуже часто люди займаються самолікуванням, звертаються за допомогою до фітоаптек, сусідів, знайомих або до тих, хто уже лікувався у спеціалізованих відділеннях. Проте кожному, при виникненні навіть найменших болів у суглобах, потрібно звернутися до сімейного лікаря чи лікаря-терапевта у поліклініці, який зорієнтує, куди скерувати хворого, які обстеження провести, яку допомогу надати і яке лікування призначити пацієнту.

 

„Якщо хворого турбують болі в суглобах, він повинен звернутися до спеціаліста, бо за больовим синдромом ховається ряд дуже багатьох захворювань: пневмонія, туберкульоз (він також вражає кістково-м’язову систему), симптоми виникають на фоні захворювань шлунково-кишкового тракту, холециститів, особливо з дискенезією жовчо-видільних шляхів по гіпотонічному типу, часто при вірусних гепатитах, іноді такі болі можуть бути першим проявом вірусних гепатитів. Уже в процесі обстеження хворого буде діагностовано основну причину”, – зауважує лікар.

 

Звісно, багато хто розуміє, що хворобі легше запобігти, ніж лікувати її. Тому медики радять правильне харчування, збалансоване і багате білками, вітамінами і кальцієм. Важливим є режим дня і відпочинку, дозована ходьба, особливо корисно проходити в день пішки до 2 км, заняття спортом, в першу чергу – плаванням чи їздою на велосипеді. Також треба остерігатися різних переохолоджень.

 

Такі прості і добре знайомі багатьом поради можуть допомогти уникнути хвороби. Адже здоров’я кожної людини – найцінніший скарб.


25.11.2014 497 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2143
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

997
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

992
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2126
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3591
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2515 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

821

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

726

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

680

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

685
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10352
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1198
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5302
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1031
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2829
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1198
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

423
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

265 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

733
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

627
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

673