Франківські медики перебували з робочим візитом в Литві

Днями міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, головний лікар  Івано-Франківська Тарас Масляк та заступник головного лікаря ЦМКЛ з лікувальної роботи Олег Ціхонь повернулися з Литви, де перебували з триденним робочим візитом.

 

Основна мета поїздки – відвідання провідних  медичних закладів Литви. Так, у місті  Тракай, представники івано-франківської делегації провели зустріч з головним лікарем цього міста. А також відвідали основні клініки Вільнюса, де вивчали досвід литовських спеціалістів щодо системи організації управління охорони здоров’я Литви та надання реанімаційної, кардіологічної і травматологічної допомоги в країні.

 

Серед медичних закладів, які відвідала  івано-франківська делегація, великий  кардіологічний центр, Університетська клініка та центральна клініка Вільнюса.

 

Вже незабаром планується підписання двосторонньої  угоди про співпрацю івано-франківських лікарів з кардіологічним центром Вільнюса щодо лікування та діагностики жителів Івано-Франківська, навчання наших спеціалістів – кардіологів, кардіохірургів, реаніматологів та середнього медичного персоналу – на базі цього кардіоцентру. Крім того, під час робочого візиту було вирішено, що литовські спеціалісти будуть приїжджати до Івано-Франківська, для проведення консультацій та надання медичної допомоги разом із спеціалістами ЦМКЛ.

 

В Університетській клініці Вільнюса, яка представляє собою галузь державної медицині Литви, лікарі дізналися  про систему організації роботи, про систему надання невідкладної кардіологічної допомоги та лікування хворих в реанімаційному відділенні, оглянули обладнання лікарні та шляхи надання медичної допомоги.

 

А в Центральній клініці Вільнюса івано-франківська делегація дізналася  про практичне вирішення питання  обов’язкового загальнодержавного страхування жителів Литви, які вже не перший рік виплачують 7-12% із заробітної платні на забезпечення медичної страховки та про систему так званої лікарняної каси, яка забезпечує фінансування в тому випадку, якщо витрати на лікування значно перевищують суму страхових внесків.

 

„Такі робочі поїздки дуже важливі, – зауважив головний лікар Івано-Франківська  Тарас Масляк, – адже  в кожній країні і в кожному місті є  позитивні і негативні моменти  в роботі, ми можемо побачити, проаналізувати їх і, відповідно, зробити висновки у своїй роботі. Все це – елементи навчання і кожна поїздка – це своєрідна школа для нас. Адже усі ми постійно вчимося новому, переймаємо передовий досвід, а значить, допомагаємо нашим пацієнтам. А це – найголовніше”.


29.06.2011 2623 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

835
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1435
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3253 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2556
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3415
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2973

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

322

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

788

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

791

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1399
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3231
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20721
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

955
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

480
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

550
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1111
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5805
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

222
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3602 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

661 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

993
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1343 2