Франківські хірурги представили унікальні дослідження на конференції в Німеччині

Нещодавно викладачі кафедри загальної хірургії ІФНМУ Володимир та Ірина Нестеренки взяли участь в XI науковій конференції, що проходила у  м. Мюнхен (Німеччина). Лікарі презентували багаторічне наукове дослідження про «синдром лускунчика» – одну з малодосліджених патологій у сучасній медицині.

Асистентка кафедри загальної хірургії Ірина Нестеренко вивчає та досліджує проблематику «синдрому лускунчика» вже кілька років поспіль. На конференції закордоном вона вперше  представила доповідь про аорто-мезентеріальну компресію англійською мовою, інформують в ІФНМУ, повідомляє Фіртка.

читайте також: 30-річному прикарпатцю п'ять років не могли поставити правильний діагноз

За словами науковиці, проблемою «синдрому лускунчика» займається не так багато фахівців не тільки в Україні, але й у світі. Тому ця тема у Мюнхені  викликала велику цікавість у європейських колег, про що свідчило чимало запитань наприкінці виступу.

«Ми презентували певною мірою унікальний досвід професора Кобзи зі Львова та наш власний, – говорить Ірина Нестеренко. – Тема цікава для багатьох насамперед тому, що в ній багато малодослідженого. Практично кожен пацієнт, який приходить до нас, попередньо безрезультатно лікується у різних фахівців із неправильно встановленим   діагнозом.»

Зазначимо, що в Україні операції з такою патологією проводять уже близько двадцяти років, проте діагностують хворобу справді вкрай рідко. Фахівці стверджують: представлена тема є дуже важлива для вивчення та дослідження у сучасній медицині, адже без правильно поставленого діагнозу та виявлення справжньої причини недуги, пацієнт не може отримати належного лікування. Це у свою чергу породжує чимало інших негативів, як от  занепокоєння пацієнта своїм станом, посилення недовіри до лікарської спільноти тощо.

Крім презентації своєї роботи, представники франківської делегації мали змогу послухати виступи закордонних колег, зокрема, про сучасні методи оперативних втручань на артеріях, аорті, про операції передтромбозу глибоких вен або нижньої порожнистої вени. Володимир Нестеренко відзначає, що особливо інформативними для нього були доповіді щодо оперативних та малоінвазивних втручань на сонних артеріях, про методики непрямого оперування, інше. «Ми у наших відділеннях судинної хірургії теж робимо відкриті втручання на сонних артеріях, каротидну ендартеректомію», – зазначив хірург.

Досвідом з Мюнхена Нестеренки вже встигли поділитися з фахівцями  обласної клінічної лікарні, а надалі сподіваються на залучення ще щиршої аудиторії до малодослідженої проблематики.  

Зауважимо, що загалом у роботі Мюнхенської конференції взяли участь більше шестисот  представників із 48 країн світу, а другою за чисельністю після німецької спільноти лікарів та науковців була делегація саме українських фахівців.  


20.02.2020 1696
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

815
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1546 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2306
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2150 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7495
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15216 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

263

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

994

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1063

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1851
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

246
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

623
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

870
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3096
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

881
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1920
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

963
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35114 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

208
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

449
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

592
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

918