Франківські активісти перевірили, як живе «бідний» чиновник, який отримав з бюджету майже півмільйона гривень (фото, відео)

 

 

Громадські активісти разом з журналістами завітали у гості до начальника управління культури Івано-Фанківська Мирослава Петрика, який днями отримав з бюджету майже півмільйона гривень на покращення житлових умов.

 

Коли завітали "непрохані гості", чиновник якраз збирався виїжджати на роботу на своємо «Renault Logan», пише Курс.

 

 

Поруч припаркований ще один автомобіль - «Nissan Micra». Як пояснив Мирослав Петрик другий автомобіль належить його дружині Катерині Петрик, яка працює директором дитсадка .

 

 

Будинок Петриків - двоповерховий, на подвір’ї - літня кухня, правда у занедбаному стані.

 

 

На запитання активістів, чому Петрики, якщо їм вкрай потрібне нове житло, купили не квартиру, а дві "іномарки", начальник управління культури відповів: аби їздити до хворих батьків та до померлих на цвинтар.

 

На підмогу чоловікові з хати вийшла дружина Катерина Петрик і показала документи: мовляв, разом з сім'єю сина вони живуть на  22,7 квадратних метрах.

 

Наразі за її словами, цієї площі не вистачає. Адже з Петриками живе молодший син з двома дітьми.

 

На пораду активістів відправити сина на роботу жінка відказала, що він працює, але зарплата - 600 гривень.

 

«Ну, погодьтеся, що з такою кількістю людей в такій кімнаті жити неможливо», - каже Катерина Петрик.

 

Вона завзято захищала чоловіка:

 

«Він відпрацював 22 роки. Він це заслужив, він одним з перших ніс прапор України  в Англії, коли було становлення країни і нас є газети лондонські з його фотографією з прапором. Він об’їздив з концертами своїх колективів всю Європу, він ніс культуру!»,- виправдовує Петрика дружина Катерина.

 

 

Жінка нарікала, що за гроші, які виділило місто, можна купити однокімнатну квартиру-сирець у новобудові, тому доведеться брати кредит. На запитання активістів, чи доцільно брати кошти з бюджету, коли військовослужбовці отримають по тисячі гривень допомоги Катерина Петрик відповіла, що її сім'я не винна, що почалася війна.

 

Сам Мирослав Петрик запевнив активістів, що заробляє до трьох тисяч гривень в місяць. До слова, його «Renault Logan» коштує від 260 тисяч гривень, авто дружини «Nissan Micra» – від 275 тисяч гривень.

 

«Не кожен день заправляю, не кожен їжджу», - чиновник бідкається, що не вистачає коштів на бензин.

 

До слова, Мирослав Петрик стоїть на черзі у міськвиконкомі на житло. Журналістам пояснили, що ця черга до бюджетних коштів не має відношення.

 

«Це просто отримання матеріальної допомоги на покращення житла, то чому ви питаєте, чи я перший чи не перший?! Який є», - відрізав чиновник.

 

«Я вражаю, що за стільки років у виконкомі... Це страшна-важка праця, ви собі не уявляєте, ні суботи-неділі вихідної!», - виправдовує чоловіка Катерина Петрик.

 

Сусіди Петрика живуть не в кращих умовах. І на житлові умови не скаржаться.

 

Так само, як і Петрик, його сусідка Ярина Молочна, живе у двокімнатній квартирі. Крім того, у будинку чиновника добудований другий поверх.

 

Жінка каже, що «допомогою» міськвиконкому для сусіда шокована.

 

 

Як повідомлялося, 4 листопада міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус підписав розпорядження про виділення з бюджету 475 тисяч гривень для покращення житлових умов начальнику управління культури МВК Мирославу Петрику.

 

Пізніше він пояснив, що мешкає у аварійному будинку з двома дорослими синами і внуками.


17.11.2015 1129 2
Коментарі (2)

Lesya Markovetska 2015.11.17, 11:14
А вдова загиблого під Іловайськом досі живе з 3 маленькими дітьми в одній кімнаті старезної хати без туалету ,газу , води і опалення .Доречі Алла Ткачук ні на що не жаліється,каже :"Аби діти були здорові
Vassyl Pavliv 2015.11.17, 11:49
Все не щиро треба культурно повернути, і спокутувати на фронті...
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

266
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1575 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1827 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2650
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2378 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7616

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

390

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1094

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1167

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1954
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

334
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

712
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

951
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43459
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

982
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2005
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35204 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

331
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

541
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

683
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1009