
Схоже, що Івано-Франківськ у численних проросійських ЗМІ та інтернет-ресурсах набуває репутації "бандерівського" міста, де переслідуються "інакодумці" за антивоєнні погляди.
Ще не перестали обговорювати ситуацію з арештом блогера Руслана Коцаби, як з’явилася нова тема – "репресії та звільнення" вчительки географії ЗОШ №2, східнячки, уродженки Дніпропетровська Наталії Боронило нібито за її антивоєнну позицію, пише Фіртка з посиланням на ГК.
Управління освіти і науки Івано-Франківського МВК створило спеціальну комісію, яка вивчатиме конфлікт в ЗОШ №2.
Наталія Григорівна Боронило приїхала в Івано-Франківськ з Дніпропетровська. Спочатку наше місто вподобав її син, який вступив в один з івано-франківських вузів.
За сином приїхала Наталія Григорівна й залишилася тут жити. Роботу в школі любить. Вважала, що й до неї учні добре ставляться.
Згідно з анкетуванням, яке було проведене на початку навчального року, Наталія Григорівна отримала високу рейтингову оцінку учнів. Вважає, що проводила уроки згідно з навчальною програмою.
"Кримську Каліфорнію" згадувала тільки як одну із версій для розширення світогляду учнів. Цю версію, зрештою, багато українських газет та інтернет-сайтів підхопили й передрукували.
Свою "антивоєнну позицію" пояснює тим, що їй боляче бачити, як гинуть молоді хлопці, мирне населення, тому вона виступає за мирне вирішення воєнного конфлікту на Донбасі. Щодо сланцевого газу каже, що і в учених немає єдиної думки про те, як може вплинути його видобуток на довкілля. Про "український діагноз", як пояснює вчителька, вона висловилася у тому розумінні, що зараз всім психологічно важко пережити те, що відбувається на сході країни.
Події, викладені вчителями, загалом хронологічно підтверджує. Додає деталі. Про те, наприклад, що 28 лютого, після того, як зняла перший плакат з дверей кабінету, склала про це акт, який підписав сторож. Про це вчителька повідомила адміністрацію школи. Вважає, що плакат повісив хтось із вчителів.
Наталія Григорівна розповідає, що напередодні протестної акції учнів, 2 березня, вона зверталася до директора школи з проханням захистити її, проте він цього не зробив. Але, як нам стало відомо, директор був відсутній у школі через сумні сімейні обставини.
Вчителька вважає, що діями школярів керували інші вчителі. Вона стверджує, що "коридор ганьби" тривав до 9 хвилин, крім старшокласників, були присутні й молодші школярі, які не могли зрозуміти, що відбувається.
Свій поганий стан здоров’я у вівторок, 3 березня, Наталія Григорівна пояснює тим, що її схвилювало «гоніння» на одну з учениць 8-го класу, яка відмовилася писати заяву проти неї.
За твердженням Наталії Боронило, заяви-пояснення учні після проведення "коридору ганьби" писали за встановленим зразком. Але нам вдалося переглянути пояснення учнів і, на наш погляд, кожен писав їх у довільній формі.
Вчителька також стверджує, що багато учнів її підтримують, але бояться відкрито про це заявити.
До журналістки Вікторії Шилової Боронило звернулася через своїх родичів з Дніпропетровська. Будучи у відчаї, вона радилася з ріднею, що робити, – вони й знайшли Шилову.
Ймовірно, Вікторія Шилова використала ситуацію з метою антиукраїнської пропаганди, зовсім не переймаючись тим, чим це може закінчитися для вчительки, яку вона так активно "захищає".
Шилова так спішила відзначитись, що повідомила про "коридор ганьби" майже за годину до того, як ця подія насправді відбулася. Всупереч твердженню "працівниці пера", ніхто вчительку з роботи не виганяв. І вже зовсім абсурдним є твердження про те, що життю Наталії Григорівни хтось чи щось загрожує.
Управління освіти і науки м.Івано-Франківська створило комісію з вчителів та психологів, яка й буде вивчати цю ситуацію. Можливо, комісії вдасться знайти відповідь на запитання: що ж відбулося у школі №2 – звичайне непорозуміння чи фрагмент підготовленої інформаційної війни?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Франківські школярі влаштували вчительці-сепаратистці "коридор ганьби" (відео)