Франківська преса про "АртПоле", річницю трагічних подій на Волині та міні-ГЕС

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень 20 по 27 червня 2013 року.

 


Галицький кореспондент

Франківська «Просвіта» тепер приймає не тільки ярмарки, але й проводить «Вечори чудес». Саме під таю назвою молодики із Білорусії проводили навернення до хрстиянської церкви «Перемога». Молоді люди закликали продовжити знайомство на щонедільних зустрічах. Як виявилося, така церква в Україні не зареєстрована, тим більше не йде мова і про її юридичне існуваня в області. Немає вона і договору із «Просвітою» на проведення проповідей. Врешті, цим питання зацікавилися на сесії облради. Що з цього всього вийшло читайте у топ-темі Галицького Кореспонденту на сторінці 6.

 

Вони планували свою подорож понад рік. Цілою Україною збирали гроші, щоб втілити свою мрію – проїхатися триколісним мотоциклом «Дніпро» аж до Байкалу. Попереду в Петра Буяка та Юлі Плисюк ще 15 тисяч кілометрів, але за плечима вже чимало вражень і спогадів, якими фракцівці поділилися із журналістом видання. Отож, Петро Буяк каже, що «Казахи дуже тішаться, коли чують, що ми з України». Детальніше – сторінка 15 видання.

 

 

З 10 по 14 липня на Прикарпатті в селі Уніж, що на схилах Дністровського каньйону, відбудеться один із найбільших і найцікавіших літніх українських фестивалів – «АртПоле». Про особливості програми літнього мистецького дійства на сторінц і17 Галицького кореспонденту.

 

 

Галичина

Трагічні події на Волині, які мали місце 70 років тому, викликали зливу різноманітних суджень та оцінок як в українському, так і польському суспільстві. Доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда розповів про це трагічне минуле, науково-практичні пропозиції щодо подолання негативних нашарувань і стереотипів що склалися, міжетнічне та міжконфесійне порозуміння двох сусідніх народів як основу їх спільного майбутнього журналісту Галичини. Інтерв’ю читайте на сторіні 8 видання під заголовком «Почути одне одного».

 

Минає 40 днів, як правлячий єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ владика Миколай Сімкайло завершив земний чин служіння Богові і своєум народові. Журанлісти видання вирішили поспілкуватися із із людьми, близькими до владики. Їхні враження і яким був Миколай Сімкайло на сторінці 9 видання.

 

Скасування торік у грудні дії мораторію, що призупиняв будівництво міні-ГЕС у Карпатах призвів до того, що бізнесмени почали активно відновлювати розпочату роботу. Це викликало хвилю обурення зі сторони мешканців краю і гродмаських активістів. А як ставляться до забудови гірських річок дериваційними і греблевими гідроелектростанціями науковці і фахівці Національного природного парку «Верховинський»? Про їхню позицію, а також про особисте ставлення до реалізації таких проектів «Галичині» розповів начальник відділу рекреації та пропаганди екологічної освіти НПП «Верховинський» Дмитро Стефлюк. Деталі на сторінці 14 видання.

 

 

Західний кур’єр

Минулого тижня Івано-Франківськ охопили пікети. Невдоволені мешканці міста тричі виходили на пікети під вікна держадміністрації та мерії. Одні протестували проти «Івано-Франкіськтеплокомуненерго», другі – проти встановлення вишки мобільного зв’язку, треті – проти нового диригента в обласній філармонії. Як все відбувалося у топ-темі номера «Білий дім» штурмують» на сторінці 3 видання.

 

В епоху Інтернету достатньо ввести в пошуковик назву фірми і можна прочитати про неї багато відгуків – хороших і не дуже. Ці коментарі стають неначе цеглинками, з яких складається репутація компанії. Не завжди позитивна. Як знешкодити «віртуальну» бомбу і як реагувати на негативні відгуки в Інтернеті знають журналісти «ЗК».

 

 

Репортер

Один франківський двір оголосив війну самовільно встановленим залізним гаражам. Адже поруч дитячий майданчик, а між тими гаражами — бруд, шприци, а ще бомжі та збоченці. І влада не дуже прагне допомагати людям. Гаражні страсті – у топ-темі нового номера «Репортеру».

 

Влітку кондиціонери в машинах стають порятунком для водіїв. Але щоб ця система приносила лише задоволення, треба знати кілька тонкощів. Правильний догляд, користування і просто поради –  на постійній автосторінці «Репортера».

 

Гуцули вміють любити життя та брати від нього найкраще. Косівчанка Ганна Ілюк у свої вісімдесят чотири і досі живе у ритмі коломийки. Бабця співає долю – деталі у виданні.


27.06.2013 537 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1573 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1951
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6154 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2436
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2181
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3410

Ігор Шолтис — військовослужбовець батальйону "Нахтіґаль", брав участь у боях на Сході України, у Пісках Донецької області отримав важке поранення. Свій бойовий шлях розпочав ще у 2014 році, а після поранення вдруге повернувся на фронт уже під час повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.  

201

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

841

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1988

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2744
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

509
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

634
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1218
16.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

373
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34081
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

987
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

1100
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

571
16.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

167
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

847
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

802
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

578