Франківськ відшкодовуватиме збитки перевізникам, які їздять до приміських сіл (ВІДЕО)

Програму підтримки перевізників в Івано-Франківську ухвалили 26-го лютого під час сесії міської ради. Зробили це для того, щоб не підвищувати тарифи на проїзд, розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

В Івано-Франківську працює громадський транспорт, однак в режимі спецперевезень. Їхати в автобусі по місту можна з довідкою з місця роботи та лише на сидячих місцях. Через те, що пасажирів поменшало, перевізникам, які їздять до приміських сіл, муніципальна влада частково відшкодовуватиме збитки. Саме тому сьогодні на сесії міської ради ухвалили програму підтримки перевізників. Діятиме програма підтримки перевізників лише на час карантину, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Перевізники, які працюють, мають встановлені валідатори. Відповідно, ми будемо рахувати пропорційно до кількості перевезень пасажирів. Наприклад, є 100 пасажирів платних. Ця інформація є завалідована, і оператор подає нам всю інформацію. Тоді ми компенсовуємо ще по коефіцієнту втрати, які вони не добрали за пасажирів", - зауважив Михайло Смушак.

Всередині Івано-Франківського автовокзалу - жодної людини. Всі каси закриті, бо продаж квитків тут призупинили. Автовокзал працює лише в довідковому режимі. На платформах автостанції - автобуси з табличками "Спецперевезення". Саме так відсьогодні їздить транспорт, каже заступниця генерального директора обласного підприємства автобусних станцій Ірина Зелінська.

"Це обмежені перевезення. Вони перевозять тільки ту категорію населення, яка має довідки та посвідчення. Говорячи про "нелегалів", я не можу за них відповідати, бо це ринок неконтрольованй абсолютно", - зазначила Ірина Зелінська.

Водій автобуса Володимир Павлів розповідає, що зазвичай їздить з Івано-Франківська до Буковеля, Хуста та Рахова. Сьогодні на маршрут не вийшов. На вокзал приїхав власною автівкою, щоб подивитися, яка зараз ситуація з перевезеннями.

"Усі нелегали, які їздили, так і їздять. Хто платить податки – не їздить, хто не платить податок – їздить. Нам заборонили їздити, поліція зупиняє і каже, що потрібно буде 17 тисяч штрафу платити", - сказав водій.

Поза межами автовокзалу стоять декілька маршрутних автобусів та приватних мікроавтобусів. Розповісти про те, чому продовжують працювати, водії відмовилися.

Поруч із автовокзалом чекають пасажири, які користуються послугами приватних перевізників. Ганна Бабій намагається доїхати додому до Нових Кривотул. Розповідає, що у Франківськ приїхала зі знайомими, бо вранці не дочекалася автобуса до міста.

"Сюди приїхали машиною, бо на роботу їхали сусіди, так і дісталася. А зараз, може, щось буде. Пішки не будемо йти", - говорить Ганна Бабій.

На залізничному вокзалі всі пасажирські та приміські потяги курсують у звичному режимі. Додаткових вказівок щодо заборони курсування потягів поки не було, каже начальник Франківської дирекції залізничних перевезень Володимир Загалюк. Тому на вокзалі здійснюють посадку та висадку пасажирів, однак лише тих, які раніше придбали квитки. Відсьогодні в касах їх купити вже не можна.

"Є заборона на продаж квитків у червону зону, як з Івано-Франківської області, так і до Івано-Франківської області. Але ті пасажири, які купили квитки завчасно і мають проїзний квиток, зможуть поїхати туди, куди їм потрібно", - пояснив Володимир Загалюк.

Нагадаємо, з 26-го лютого, на Прикарпатті буде заборонена посадка та висадка пасажирів на рейси міжобласного сполучення залізничним, авіаційним та автомобільним транспортом.

Варто додати, Комісія ТЕБ і НС оприлюднила протокол, у якому пояснюють, які карантинні обмеження введуть на Прикарпатті.


Читайте також:

Обмеження транспортного сполучення: що думають прикарпатці (ФОТО/ВІДЕО)


27.02.2021 1023
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

840
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1556 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2322
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2161 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7505
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15221 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

270

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1000

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1069

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1856
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

251
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

628
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

873
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3107
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

887
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1926
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

969
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35119 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

216
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

453
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

596
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

922