Франківськ відшкодовуватиме збитки перевізникам, які їздять до приміських сіл (ВІДЕО)

Програму підтримки перевізників в Івано-Франківську ухвалили 26-го лютого під час сесії міської ради. Зробили це для того, щоб не підвищувати тарифи на проїзд, розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

В Івано-Франківську працює громадський транспорт, однак в режимі спецперевезень. Їхати в автобусі по місту можна з довідкою з місця роботи та лише на сидячих місцях. Через те, що пасажирів поменшало, перевізникам, які їздять до приміських сіл, муніципальна влада частково відшкодовуватиме збитки. Саме тому сьогодні на сесії міської ради ухвалили програму підтримки перевізників. Діятиме програма підтримки перевізників лише на час карантину, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Перевізники, які працюють, мають встановлені валідатори. Відповідно, ми будемо рахувати пропорційно до кількості перевезень пасажирів. Наприклад, є 100 пасажирів платних. Ця інформація є завалідована, і оператор подає нам всю інформацію. Тоді ми компенсовуємо ще по коефіцієнту втрати, які вони не добрали за пасажирів", - зауважив Михайло Смушак.

Всередині Івано-Франківського автовокзалу - жодної людини. Всі каси закриті, бо продаж квитків тут призупинили. Автовокзал працює лише в довідковому режимі. На платформах автостанції - автобуси з табличками "Спецперевезення". Саме так відсьогодні їздить транспорт, каже заступниця генерального директора обласного підприємства автобусних станцій Ірина Зелінська.

"Це обмежені перевезення. Вони перевозять тільки ту категорію населення, яка має довідки та посвідчення. Говорячи про "нелегалів", я не можу за них відповідати, бо це ринок неконтрольованй абсолютно", - зазначила Ірина Зелінська.

Водій автобуса Володимир Павлів розповідає, що зазвичай їздить з Івано-Франківська до Буковеля, Хуста та Рахова. Сьогодні на маршрут не вийшов. На вокзал приїхав власною автівкою, щоб подивитися, яка зараз ситуація з перевезеннями.

"Усі нелегали, які їздили, так і їздять. Хто платить податки – не їздить, хто не платить податок – їздить. Нам заборонили їздити, поліція зупиняє і каже, що потрібно буде 17 тисяч штрафу платити", - сказав водій.

Поза межами автовокзалу стоять декілька маршрутних автобусів та приватних мікроавтобусів. Розповісти про те, чому продовжують працювати, водії відмовилися.

Поруч із автовокзалом чекають пасажири, які користуються послугами приватних перевізників. Ганна Бабій намагається доїхати додому до Нових Кривотул. Розповідає, що у Франківськ приїхала зі знайомими, бо вранці не дочекалася автобуса до міста.

"Сюди приїхали машиною, бо на роботу їхали сусіди, так і дісталася. А зараз, може, щось буде. Пішки не будемо йти", - говорить Ганна Бабій.

На залізничному вокзалі всі пасажирські та приміські потяги курсують у звичному режимі. Додаткових вказівок щодо заборони курсування потягів поки не було, каже начальник Франківської дирекції залізничних перевезень Володимир Загалюк. Тому на вокзалі здійснюють посадку та висадку пасажирів, однак лише тих, які раніше придбали квитки. Відсьогодні в касах їх купити вже не можна.

"Є заборона на продаж квитків у червону зону, як з Івано-Франківської області, так і до Івано-Франківської області. Але ті пасажири, які купили квитки завчасно і мають проїзний квиток, зможуть поїхати туди, куди їм потрібно", - пояснив Володимир Загалюк.

Нагадаємо, з 26-го лютого, на Прикарпатті буде заборонена посадка та висадка пасажирів на рейси міжобласного сполучення залізничним, авіаційним та автомобільним транспортом.

Варто додати, Комісія ТЕБ і НС оприлюднила протокол, у якому пояснюють, які карантинні обмеження введуть на Прикарпатті.


Читайте також:

Обмеження транспортного сполучення: що думають прикарпатці (ФОТО/ВІДЕО)


27.02.2021 1044
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

5641
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1413
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1066
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2090
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3588
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1357

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1714

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

523

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1153

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1324
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

493
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24270
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

514
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

475
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

637
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1525
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

693
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

6414
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

625
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1602 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

628
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

540