Франківчанка сплела спицями понад сотню ікон (фото)

 

Нитки, спиці, натхнення – і маємо готову плетену… ікону. Так-так, саме ікону. Не шалик, светрик чи зимові рукавички, а зображення святих та події із Святого Письма на спицях в’яже мешканка Івано-Франківська Надія Соломко.

 

У її творчому доробку добра сотня таких образів: Ісус Христос, Плащаниця, Богородиця із Дитятком, Стрітення, Введення, Вербна неділя, Різдво Богородиці, Іван Павло ІІ.

Жителька Івано-Франківська сплела спицями понад сотню ікон

 

За фахом жінка електромонтер зв’язку. Народилась у Кам’янці-Подільському. Понад два десятиліття пропрацювала на Прикарпатті. Згодом створила гурток для в’язання. А коли побачила вишиті ікони доктора теології та історії Церкви, отця Дмитра Блажейовського, загорілась бажанням їх зв’язати.



"Я настільки була вражена, що просто так сиділа, як зачарована, і сама до себе кричу на цілу хату! Нікого дома не було, а я говорю: "Боже, та це ж можна зв’язати!". За каталогами отця Блажейовського жінка в’яже і нині.

 

Жителька Івано-Франківська сплела спицями понад сотню ікон
 

Особливої техніки плетіння, під час створення ікон, майстриня не використовує. Основні петлі – лицеві, найлегші, з яких починається основний курс в’язання. Втім, досі повторити рукотворне диво, яке творить Надія Соломко, не зміг ніхто в Україні. Досі у країні була відома лише вишита ікона.

Аби ікона вийшла чіткою і гарною, майстриня одночасно працює із десятками ниток різних кольорів, а риси обличчя вишиває грубими нитками. Використовує синтетичні та натуральні нитки.

 

Жителька Івано-Франківська сплела спицями понад сотню ікон

 

Священики дуже прихильно ставляться до творчості Надії Соломко. Усі її роботи освячені у храмі. Не менше і відвідувачів на її виставці. За 10 років своєї творчості майстриня мала до півсотні виставок у різних містах України.

 

За виставки майстриня домовляється сама. Самотужки і доставляє своє творіння на експозиції: пакує роботи у сумки і громадським транспортом добирається до місця призначення. 

 

Жителька Івано-Франківська сплела спицями понад сотню ікон
 

У її помешканні для робіт майже немає місця. Втім, продавати щось жінка категорично відмовляється. Вони, як діти, каже майстриня. Тому свої роботи тримає удома, презентує на виставках або дарує рідним та близьким.



Найбільша мрія пані Надії – створити Тайну вечерю та портрет Лесі Українки. Каже, задумів багато. Вистачило б тільки здоров’я та терпіння. До речі, свій винахід авторка запатентувала.

 

Юлія Головчин


03.08.2014 616 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1372
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2648
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2181
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2252
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6778 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2530 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

417

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1250

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1353

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1499
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

367
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

230
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

641
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

129
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26598
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

608
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10533 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

136
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

160
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

474
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

622
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

686