
Сьогодні, 27 січня, в Івано-Франківську відбувся семінар "Впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирному житловому фонді", на якому розповіли як економити енергетичні ресурси в будинках та що для цього робити.
Провели його експерти проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа" спільно з міською радою. Одним з головним напрямків співпраці, які закріплені меморандумом, є саме розробка планів щодо сталого енергетичного розвитку, пише Стик.
На зустрічі були присутні представники УСББ міста, керуючі компанії, а також активні люди, зацікавлення у збереженням енергії та свої коштів.
"Чому це важливо для мешканців? Та тому, що тарифи в державі зростатимуть, а платежі ставатимуть настільки великими, що нам доведеться економити енергоресурси та впроваджувати енергозберігаючі технології", - розповів менеджер зі сталого енергетичного розвитку проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа" Олександр Ніколаєнко.
Найголовнішою експерт називає зміну поведінки людей до використання енергоресурсів.
"Ми всі знаємо про "Вимикай світло!". За таким принципом можна звернути увагу й на будинки. Якщо у нас розбита шибка у під'їзді - в кожній квартирі температура знижується на два градуси. Так само й з незачиненими дверима", - зазначив Олександр Ніколаєнко.
Не забули на семінарі й про фінансову сторону питання. За словами менеджера, впровадження цих заходів можливо за допомогою отримання кредитних коштів або за допомоги міста чи держави. Проте з огляду на ситуацію в державі, навіть при наданні державної допомоги, краще зосередити увагу на кредитних лініях.
"Впровадження енергозберігаючих технологій, навіть при існуючих тарифах, є економічно обгрунтованим. Тобто вкладення повертаються, завдяки зекономленим коштам, через кілька років", - розповів Олександр Ніколаєнко. Також він нагадав, що Івано-Франківськ є підписантом угоди мерів та зобов'язується до 2020 року скоротити споживання енергії на 20%.
Даний проект впроваджується в життя протягом 4 років та співпрацює, окрім Івано-Франківська, ще з 16 українськими містами.