Фотоподорож Фіртки: Версаль на Тернопіллі, футбол і пиво

 

 

Ми відновлюємо свою трішки призабуту рубрику "Фотоподорож з Фірткою". Цього разу пропонуємо вам помандрувати в містечко Вишневець, Збаразького району на Тернопільщині.

 

Привід побувати там був вагомий - Івано-Франківське "Прикарпаття" в другому колі Кубку України на місцевому, нещодавно відкритому та дуже затишному стадіончику протистояло тернопільській "Ниві". Гарна погода, 150 кілометрів непоганої дороги, чудові краєвиди і ви у Вишнівцях.

 

Головною його родзинкою є колишня резиденція останніх представників князівського роду Вишневецьких - Вишнівецький палац. В народі просто - Версаль.

 

Кажуть, що свого часу він був одним із найбільших в Україні. Там зберігалась найбільша приватна колекція стародруків XV століття, а стіни кімнат були покриті китайським шовком та оздоблені золотом, побували всі тогочасні імператори, королі та князі Європи.

 

 

Біля парадного входу у палац вас зустрічає фронтон із двома гербами. Зліва – родовий герб князів Вишнівецьких-Корибутів, справа – герб дружини Михайла Корибути, який брав участь у будівництві цього палацу, Теклі із роду Радзивилів. Це єдиний фронтон замку, який зберігся до нашого часу, його вік – 300 років.

 

 

Після перебудови просторий палац набрав обрисів класичного стилю; його видовжений у плані двох'ярусний корпус із флангами, вищими на один ярус бічними еркерами становив симетричну П-подібну композицію.

 

 

Центральна частина фасаду з парадним входом оздоблена ризалітом, увінчаним трикутним щитом з пишним ліпленням. Брами до резиденції величні, виконані з наслідуванням античних тріумфальних брам.

 

 

 

Під час Першої світової війни палац було пошкоджено. Відбудований у 1920-хроках архітектором Владиславом Городецьким. Навесні 1944-го під час бойових дій зазнав значних руйнувань.

 

 

 

У 1950-х Вишнівецький палац було відремонтовано, однак первісний вигляд, зокрема його внутрішнє убранство, не відновили.

 

 

Свого часу тут відпочивали Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Оноре де Бальзак.

 

Останній гостював у Вишнівці навесні 1848 року, приїхавши до своєї коханої Евеліни Ганської. До речі, письменник розповідав про замок, що він на стільки великий, що для обігріву приміщень за одну добу тут спалювали 300 возів соломи.

 

 

За радянської влади замок був відреставрований. У двоповерховій споруді помістили не лише бібліотеку, будинок культури та кінотеатр, а й профтехучилище.

 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України та наказу Президента, підписаного у 2005 році, на базі відновленого палацу у Вишнівці повинен бути створений європейський культурний центр. Уже розроблено проект та розпочато ремонтні роботи.

 

 

У підніжжі замку ще стоїть мурована з вапняку старовинна церква Вознесіння Христового. Тут у крипті вівтарної частини збереглися останки князів Вишневецьких — могутньої родини українських фундаторів.

 

 

Сьогодні Вишнівецький палацово-парковий комплекс має статус Національного заповідника. Довкола палацу збережені фрагменти оборонних стін 1640 року. А у самому палаці діє музей, який є філією музею-заповідника «Замки Тернопілля».

 

 

 

 

 

Позаду палацу був закладений парк, проект якого приписують ірландському майстру садово-паркового мистецтва Діонісію Міклеру.

 

 

Фішка парку - "лавка Шевченка". Місцеві кажуть, що на ній дійсно сидів сам Тарас.

 

 

Досхочу нагулявшись, надивившись і нафотографувавшись, наша маленька компанія вирушила на стадіон.

 

 

Цікаво, що знаходиться він у вишнівецькому парку, за 200 метрів від самого палацу.

 

 

Для маленького містечка стадіон на 1500 глядачів є справжньою окрасою. Збудували його за кошти місцевого мецената Володимира Кравця за понад 2 мільйони гривень.

 

 

Стадіон освітлюється, має електронне табло, трибуни критого типу. Футбольне поле має газонне покриття з автоматичною системою поливу, гумові доріжки. Для спортсменів передбачено 12 душових кабінок, а також туалети - окремо для спортсменів, окремо для глядачів.

 

 

 

Матч "Нива" - "Прикарпаття" зібрав справжній аншлаг. У Вишнівці на футбол ходять сім'ями. Кажуть, навіть попри те, що мають свій клуб ФК "Вишнівець", не можуть не підтримати команду з обласного центру.

 

 

До слова, місцева команда доволі успішно виступає в чемпіонаті Збаразького району. В планах - участь в чемпіонаті області.

 

 

Підтримати своїх прибуло зо два десятки тернопільських ультрас. Вели себе коректно, а в переві матчу пішли брататися зі своїми колегами з Івано-Франківська.

 

 

Іванофранківців приїхало значно менше, але протягом матчу їхню підтримку відчував кожен гравець "Прикарпаття".

 

 

 

Фанатив з ультрас і капітан "Прикарпаття" Володимир Боришкевич, котрий не міг грати через травму.

 

 

Зате гарно фотографував)))

 

 

Після матчу гравці "Прикарпаття" подякували за підтримку. Пообіцяли вигравати і далі, щоб у Франківськ приїхало "Динамо". Ну і як же без фото на пам'ять.

 

 

Дорогою назад не змогли оминути ще одну пам'ятку Тернопільщини - завод Микулинецького пива (навіть не думайте, що то реклама. Дісйно пам'ятка)))) і його фірмовий магазин. Смачно, дешево, сердито...

 

 

Наче все... Побачимось в наступній мандрівці Фіртки. Їздив, гуляв, підтримував "Прикарпаття", фотографував і писав Ростислав Ковтун.


28.07.2017 4505 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1258
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1014
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2020
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3498
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1302
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1289

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1582

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

455

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1101

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1265
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24224
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

474
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2634
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

555
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1465
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

648
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15341
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

453
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

482
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1306 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

589
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

498