Фотоподорож Фіртки: Версаль на Тернопіллі, футбол і пиво

 

 

Ми відновлюємо свою трішки призабуту рубрику "Фотоподорож з Фірткою". Цього разу пропонуємо вам помандрувати в містечко Вишневець, Збаразького району на Тернопільщині.

 

Привід побувати там був вагомий - Івано-Франківське "Прикарпаття" в другому колі Кубку України на місцевому, нещодавно відкритому та дуже затишному стадіончику протистояло тернопільській "Ниві". Гарна погода, 150 кілометрів непоганої дороги, чудові краєвиди і ви у Вишнівцях.

 

Головною його родзинкою є колишня резиденція останніх представників князівського роду Вишневецьких - Вишнівецький палац. В народі просто - Версаль.

 

Кажуть, що свого часу він був одним із найбільших в Україні. Там зберігалась найбільша приватна колекція стародруків XV століття, а стіни кімнат були покриті китайським шовком та оздоблені золотом, побували всі тогочасні імператори, королі та князі Європи.

 

 

Біля парадного входу у палац вас зустрічає фронтон із двома гербами. Зліва – родовий герб князів Вишнівецьких-Корибутів, справа – герб дружини Михайла Корибути, який брав участь у будівництві цього палацу, Теклі із роду Радзивилів. Це єдиний фронтон замку, який зберігся до нашого часу, його вік – 300 років.

 

 

Після перебудови просторий палац набрав обрисів класичного стилю; його видовжений у плані двох'ярусний корпус із флангами, вищими на один ярус бічними еркерами становив симетричну П-подібну композицію.

 

 

Центральна частина фасаду з парадним входом оздоблена ризалітом, увінчаним трикутним щитом з пишним ліпленням. Брами до резиденції величні, виконані з наслідуванням античних тріумфальних брам.

 

 

 

Під час Першої світової війни палац було пошкоджено. Відбудований у 1920-хроках архітектором Владиславом Городецьким. Навесні 1944-го під час бойових дій зазнав значних руйнувань.

 

 

 

У 1950-х Вишнівецький палац було відремонтовано, однак первісний вигляд, зокрема його внутрішнє убранство, не відновили.

 

 

Свого часу тут відпочивали Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Оноре де Бальзак.

 

Останній гостював у Вишнівці навесні 1848 року, приїхавши до своєї коханої Евеліни Ганської. До речі, письменник розповідав про замок, що він на стільки великий, що для обігріву приміщень за одну добу тут спалювали 300 возів соломи.

 

 

За радянської влади замок був відреставрований. У двоповерховій споруді помістили не лише бібліотеку, будинок культури та кінотеатр, а й профтехучилище.

 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України та наказу Президента, підписаного у 2005 році, на базі відновленого палацу у Вишнівці повинен бути створений європейський культурний центр. Уже розроблено проект та розпочато ремонтні роботи.

 

 

У підніжжі замку ще стоїть мурована з вапняку старовинна церква Вознесіння Христового. Тут у крипті вівтарної частини збереглися останки князів Вишневецьких — могутньої родини українських фундаторів.

 

 

Сьогодні Вишнівецький палацово-парковий комплекс має статус Національного заповідника. Довкола палацу збережені фрагменти оборонних стін 1640 року. А у самому палаці діє музей, який є філією музею-заповідника «Замки Тернопілля».

 

 

 

 

 

Позаду палацу був закладений парк, проект якого приписують ірландському майстру садово-паркового мистецтва Діонісію Міклеру.

 

 

Фішка парку - "лавка Шевченка". Місцеві кажуть, що на ній дійсно сидів сам Тарас.

 

 

Досхочу нагулявшись, надивившись і нафотографувавшись, наша маленька компанія вирушила на стадіон.

 

 

Цікаво, що знаходиться він у вишнівецькому парку, за 200 метрів від самого палацу.

 

 

Для маленького містечка стадіон на 1500 глядачів є справжньою окрасою. Збудували його за кошти місцевого мецената Володимира Кравця за понад 2 мільйони гривень.

 

 

Стадіон освітлюється, має електронне табло, трибуни критого типу. Футбольне поле має газонне покриття з автоматичною системою поливу, гумові доріжки. Для спортсменів передбачено 12 душових кабінок, а також туалети - окремо для спортсменів, окремо для глядачів.

 

 

 

Матч "Нива" - "Прикарпаття" зібрав справжній аншлаг. У Вишнівці на футбол ходять сім'ями. Кажуть, навіть попри те, що мають свій клуб ФК "Вишнівець", не можуть не підтримати команду з обласного центру.

 

 

До слова, місцева команда доволі успішно виступає в чемпіонаті Збаразького району. В планах - участь в чемпіонаті області.

 

 

Підтримати своїх прибуло зо два десятки тернопільських ультрас. Вели себе коректно, а в переві матчу пішли брататися зі своїми колегами з Івано-Франківська.

 

 

Іванофранківців приїхало значно менше, але протягом матчу їхню підтримку відчував кожен гравець "Прикарпаття".

 

 

 

Фанатив з ультрас і капітан "Прикарпаття" Володимир Боришкевич, котрий не міг грати через травму.

 

 

Зате гарно фотографував)))

 

 

Після матчу гравці "Прикарпаття" подякували за підтримку. Пообіцяли вигравати і далі, щоб у Франківськ приїхало "Динамо". Ну і як же без фото на пам'ять.

 

 

Дорогою назад не змогли оминути ще одну пам'ятку Тернопільщини - завод Микулинецького пива (навіть не думайте, що то реклама. Дісйно пам'ятка)))) і його фірмовий магазин. Смачно, дешево, сердито...

 

 

Наче все... Побачимось в наступній мандрівці Фіртки. Їздив, гуляв, підтримував "Прикарпаття", фотографував і писав Ростислав Ковтун.


28.07.2017 4325 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1663
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1054
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1306 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3801 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33898
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2869

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

378

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

783

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1733

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1094
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1078
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

656
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

531
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2011
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12226
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1522
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1315
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

570
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

282
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

352
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

400
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1288