Фотографиня Каріна Ільницька: "Я по факту давно могла плюнути на війну і займатись красивими фото" (ФОТО)

Відкритий напад рф 24 лютого змінив долі мільйонів українців. Хтось залишився без дому, роботи та взагалі засобів до існування. Сотні тисяч людей були вимушені заради виживання змінювати місце проживання та сферу діяльності, але й були десятки тисяч наших співгромадян, що зосередили свої зусилля на допомозі ЗСУ - хтось безпосередньо вступивши у лави Збройних Сил України, а дехто - забезпечуючи потреби армії з тилу. 

Фотографиня з Франківська Каріна Ільницька від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України увесь свій час присвячує волонтерству. За майже чотири місяці дівчина зуміла організувати передачу з десяток авто на потреби ЗСУ.

«Я по факту могла давно плюнути й піти в роботу, займатися своїми фоточками красивими й така: «Ну війна, ну Господи, всі ж якось живуть під час війни», але мені якось совість не дозволяє.

В принципі нічого не змінилося з 2014-го. В мене є дуже багато друзів, знайомих, рідних, моїх близьких людей, які зараз на фронті. Запитів на допомогу вже достатньо, щоб шукати ще якусь підопічну бригаду»,  - розповідає волонтерка.

Перші чотири машини для ЗСУ Каріна купила за власні гроші. Але окрім власних коштів, на грошові рахунки надсилають "донати" (пожертви) і підписники дівчини в соцмережах.

«Мій найменший донат був 1,76 гривні. Насправді. Але це круто. Це круто, бо я розумію, що це скинула людина, яка взагалі не має нічого.

І, можливо, там ще 5 грн "з'їла" комісія якась. Але це все одно - це круто. А найбільший мій донат був 20 тисяч гривень», - зазначає Каріна. 

Дівчина зізнається, станом на зараз запитів вже набагато більше, аніж ресурсів. Як й інші волонтери, Каріна Ільницька спостерігає тенденцію, що люди втомилися волонтерити та донатити. 

«В довгій перспективі ти розумієш, що це тільки забирає ресурси. Вони закінчуються, їх потрібно поновлювати. Проте, у мене є багато друзів, які вже вписали мене у свій регулярний платіж.

Їм приходить зарплата і вони надсилають частину коштів мені», - розповідає мисткиня-волонтер.

Клієнти часто запитують дівчину, коли вона знову проводитиме фотосесії. Щоб зробити людям світлини на пам'ять, змотивувати підтримувати українську армію та водночас власноруч допомогти українській армії. Каріна планує найближчими днями організувати благодійні зйомки.

«В мене буде місяць, щоб провести 10 зйомок: це буде п'ять зйомок по одній годині індивідуальних, і п'ять зйомок по 30 хв - експрес. Це хороша можливість задонатити, тому що я всі кошти вкладу в машину і всі кошти підуть туди, куди треба», - ділиться планами дівчина. 

Окрім того, з перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала Благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками вони передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

«Ми їздили в дитячий будинок сімейного типу. Батьки цих діток залишилися в Лисичанську. Ми передавали їм допомогу. Спілкувалися з ними - там дуже класні діти.», - ділиться волонтерка. 

Про власну мотивацію створення благодійного фонду дівчина відгукується так:

«Я заснувала фонд, бо знала, що війна на довго.

Люди волонтерять не для когось, а для себе. Щоб відчувати свою значущість.

Ми вирішили зробити фонд. Ми знали, що він буде до перемоги й далі. Тому, що роботи буде і після перемоги багато.»


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мати Героя України Степана Тарабалка пожертвувала пів мільйона гривень на облаштування лікарні

Прикарпатське подружжя організувало благодійну акцію на власному весіллі

В Івано-Франківську дружини військових завдяки випічці збирають кошти на маскувальні сітки (ВІДЕО)

Більше ніж благодійність: «АТБ» передала три тисячі великодніх подарунків дітям із «сірої» зони Донбасу


27.06.2022 Ілона Шевченко 6570
Коментарі ()

12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1192
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3335
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5093
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1462
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1728
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1980

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

330

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

662

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1464

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1546
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

559
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2262 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2088
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

602
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4695
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

555
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8236
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

435
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

201
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

544
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

703 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

886