Фотографиня Каріна Ільницька: "Я по факту давно могла плюнути на війну і займатись красивими фото" (ФОТО)

Відкритий напад рф 24 лютого змінив долі мільйонів українців. Хтось залишився без дому, роботи та взагалі засобів до існування. Сотні тисяч людей були вимушені заради виживання змінювати місце проживання та сферу діяльності, але й були десятки тисяч наших співгромадян, що зосередили свої зусилля на допомозі ЗСУ - хтось безпосередньо вступивши у лави Збройних Сил України, а дехто - забезпечуючи потреби армії з тилу. 

Фотографиня з Франківська Каріна Ільницька від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України увесь свій час присвячує волонтерству. За майже чотири місяці дівчина зуміла організувати передачу з десяток авто на потреби ЗСУ.

«Я по факту могла давно плюнути й піти в роботу, займатися своїми фоточками красивими й така: «Ну війна, ну Господи, всі ж якось живуть під час війни», але мені якось совість не дозволяє.

В принципі нічого не змінилося з 2014-го. В мене є дуже багато друзів, знайомих, рідних, моїх близьких людей, які зараз на фронті. Запитів на допомогу вже достатньо, щоб шукати ще якусь підопічну бригаду»,  - розповідає волонтерка.

Перші чотири машини для ЗСУ Каріна купила за власні гроші. Але окрім власних коштів, на грошові рахунки надсилають "донати" (пожертви) і підписники дівчини в соцмережах.

«Мій найменший донат був 1,76 гривні. Насправді. Але це круто. Це круто, бо я розумію, що це скинула людина, яка взагалі не має нічого.

І, можливо, там ще 5 грн "з'їла" комісія якась. Але це все одно - це круто. А найбільший мій донат був 20 тисяч гривень», - зазначає Каріна. 

Дівчина зізнається, станом на зараз запитів вже набагато більше, аніж ресурсів. Як й інші волонтери, Каріна Ільницька спостерігає тенденцію, що люди втомилися волонтерити та донатити. 

«В довгій перспективі ти розумієш, що це тільки забирає ресурси. Вони закінчуються, їх потрібно поновлювати. Проте, у мене є багато друзів, які вже вписали мене у свій регулярний платіж.

Їм приходить зарплата і вони надсилають частину коштів мені», - розповідає мисткиня-волонтер.

Клієнти часто запитують дівчину, коли вона знову проводитиме фотосесії. Щоб зробити людям світлини на пам'ять, змотивувати підтримувати українську армію та водночас власноруч допомогти українській армії. Каріна планує найближчими днями організувати благодійні зйомки.

«В мене буде місяць, щоб провести 10 зйомок: це буде п'ять зйомок по одній годині індивідуальних, і п'ять зйомок по 30 хв - експрес. Це хороша можливість задонатити, тому що я всі кошти вкладу в машину і всі кошти підуть туди, куди треба», - ділиться планами дівчина. 

Окрім того, з перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала Благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками вони передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

«Ми їздили в дитячий будинок сімейного типу. Батьки цих діток залишилися в Лисичанську. Ми передавали їм допомогу. Спілкувалися з ними - там дуже класні діти.», - ділиться волонтерка. 

Про власну мотивацію створення благодійного фонду дівчина відгукується так:

«Я заснувала фонд, бо знала, що війна на довго.

Люди волонтерять не для когось, а для себе. Щоб відчувати свою значущість.

Ми вирішили зробити фонд. Ми знали, що він буде до перемоги й далі. Тому, що роботи буде і після перемоги багато.»


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мати Героя України Степана Тарабалка пожертвувала пів мільйона гривень на облаштування лікарні

Прикарпатське подружжя організувало благодійну акцію на власному весіллі

В Івано-Франківську дружини військових завдяки випічці збирають кошти на маскувальні сітки (ВІДЕО)

Більше ніж благодійність: «АТБ» передала три тисячі великодніх подарунків дітям із «сірої» зони Донбасу


27.06.2022 Ілона Шевченко 6533
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700