Відкритий напад рф 24 лютого змінив долі мільйонів українців. Хтось залишився без дому, роботи та взагалі засобів до існування. Сотні тисяч людей були вимушені заради виживання змінювати місце проживання та сферу діяльності, але й були десятки тисяч наших співгромадян, що зосередили свої зусилля на допомозі ЗСУ - хтось безпосередньо вступивши у лави Збройних Сил України, а дехто - забезпечуючи потреби армії з тилу.
Фотографиня з Франківська Каріна Ільницька від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України увесь свій час присвячує волонтерству. За майже чотири місяці дівчина зуміла організувати передачу з десяток авто на потреби ЗСУ.
«Я по факту могла давно плюнути й піти в роботу, займатися своїми фоточками красивими й така: «Ну війна, ну Господи, всі ж якось живуть під час війни», але мені якось совість не дозволяє.
В принципі нічого не змінилося з 2014-го. В мене є дуже багато друзів, знайомих, рідних, моїх близьких людей, які зараз на фронті. Запитів на допомогу вже достатньо, щоб шукати ще якусь підопічну бригаду», - розповідає волонтерка.
Перші чотири машини для ЗСУ Каріна купила за власні гроші. Але окрім власних коштів, на грошові рахунки надсилають "донати" (пожертви) і підписники дівчини в соцмережах.
«Мій найменший донат був 1,76 гривні. Насправді. Але це круто. Це круто, бо я розумію, що це скинула людина, яка взагалі не має нічого.
І, можливо, там ще 5 грн "з'їла" комісія якась. Але це все одно - це круто. А найбільший мій донат був 20 тисяч гривень», - зазначає Каріна.
Дівчина зізнається, станом на зараз запитів вже набагато більше, аніж ресурсів. Як й інші волонтери, Каріна Ільницька спостерігає тенденцію, що люди втомилися волонтерити та донатити.
«В довгій перспективі ти розумієш, що це тільки забирає ресурси. Вони закінчуються, їх потрібно поновлювати. Проте, у мене є багато друзів, які вже вписали мене у свій регулярний платіж.
Їм приходить зарплата і вони надсилають частину коштів мені», - розповідає мисткиня-волонтер.
Клієнти часто запитують дівчину, коли вона знову проводитиме фотосесії. Щоб зробити людям світлини на пам'ять, змотивувати підтримувати українську армію та водночас власноруч допомогти українській армії. Каріна планує найближчими днями організувати благодійні зйомки.
«В мене буде місяць, щоб провести 10 зйомок: це буде п'ять зйомок по одній годині індивідуальних, і п'ять зйомок по 30 хв - експрес. Це хороша можливість задонатити, тому що я всі кошти вкладу в машину і всі кошти підуть туди, куди треба», - ділиться планами дівчина.
Окрім того, з перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала Благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками вони передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.
«Ми їздили в дитячий будинок сімейного типу. Батьки цих діток залишилися в Лисичанську. Ми передавали їм допомогу. Спілкувалися з ними - там дуже класні діти.», - ділиться волонтерка.
Про власну мотивацію створення благодійного фонду дівчина відгукується так:
«Я заснувала фонд, бо знала, що війна на довго.
Люди волонтерять не для когось, а для себе. Щоб відчувати свою значущість.
Ми вирішили зробити фонд. Ми знали, що він буде до перемоги й далі. Тому, що роботи буде і після перемоги багато.»
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Мати Героя України Степана Тарабалка пожертвувала пів мільйона гривень на облаштування лікарні
Прикарпатське подружжя організувало благодійну акцію на власному весіллі
В Івано-Франківську дружини військових завдяки випічці збирають кошти на маскувальні сітки (ВІДЕО)