Фотографиня Каріна Ільницька: "Я по факту давно могла плюнути на війну і займатись красивими фото" (ФОТО)

Відкритий напад рф 24 лютого змінив долі мільйонів українців. Хтось залишився без дому, роботи та взагалі засобів до існування. Сотні тисяч людей були вимушені заради виживання змінювати місце проживання та сферу діяльності, але й були десятки тисяч наших співгромадян, що зосередили свої зусилля на допомозі ЗСУ - хтось безпосередньо вступивши у лави Збройних Сил України, а дехто - забезпечуючи потреби армії з тилу. 

Фотографиня з Франківська Каріна Ільницька від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України увесь свій час присвячує волонтерству. За майже чотири місяці дівчина зуміла організувати передачу з десяток авто на потреби ЗСУ.

«Я по факту могла давно плюнути й піти в роботу, займатися своїми фоточками красивими й така: «Ну війна, ну Господи, всі ж якось живуть під час війни», але мені якось совість не дозволяє.

В принципі нічого не змінилося з 2014-го. В мене є дуже багато друзів, знайомих, рідних, моїх близьких людей, які зараз на фронті. Запитів на допомогу вже достатньо, щоб шукати ще якусь підопічну бригаду»,  - розповідає волонтерка.

Перші чотири машини для ЗСУ Каріна купила за власні гроші. Але окрім власних коштів, на грошові рахунки надсилають "донати" (пожертви) і підписники дівчини в соцмережах.

«Мій найменший донат був 1,76 гривні. Насправді. Але це круто. Це круто, бо я розумію, що це скинула людина, яка взагалі не має нічого.

І, можливо, там ще 5 грн "з'їла" комісія якась. Але це все одно - це круто. А найбільший мій донат був 20 тисяч гривень», - зазначає Каріна. 

Дівчина зізнається, станом на зараз запитів вже набагато більше, аніж ресурсів. Як й інші волонтери, Каріна Ільницька спостерігає тенденцію, що люди втомилися волонтерити та донатити. 

«В довгій перспективі ти розумієш, що це тільки забирає ресурси. Вони закінчуються, їх потрібно поновлювати. Проте, у мене є багато друзів, які вже вписали мене у свій регулярний платіж.

Їм приходить зарплата і вони надсилають частину коштів мені», - розповідає мисткиня-волонтер.

Клієнти часто запитують дівчину, коли вона знову проводитиме фотосесії. Щоб зробити людям світлини на пам'ять, змотивувати підтримувати українську армію та водночас власноруч допомогти українській армії. Каріна планує найближчими днями організувати благодійні зйомки.

«В мене буде місяць, щоб провести 10 зйомок: це буде п'ять зйомок по одній годині індивідуальних, і п'ять зйомок по 30 хв - експрес. Це хороша можливість задонатити, тому що я всі кошти вкладу в машину і всі кошти підуть туди, куди треба», - ділиться планами дівчина. 

Окрім того, з перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала Благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками вони передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

«Ми їздили в дитячий будинок сімейного типу. Батьки цих діток залишилися в Лисичанську. Ми передавали їм допомогу. Спілкувалися з ними - там дуже класні діти.», - ділиться волонтерка. 

Про власну мотивацію створення благодійного фонду дівчина відгукується так:

«Я заснувала фонд, бо знала, що війна на довго.

Люди волонтерять не для когось, а для себе. Щоб відчувати свою значущість.

Ми вирішили зробити фонд. Ми знали, що він буде до перемоги й далі. Тому, що роботи буде і після перемоги багато.»


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Мати Героя України Степана Тарабалка пожертвувала пів мільйона гривень на облаштування лікарні

Прикарпатське подружжя організувало благодійну акцію на власному весіллі

В Івано-Франківську дружини військових завдяки випічці збирають кошти на маскувальні сітки (ВІДЕО)

Більше ніж благодійність: «АТБ» передала три тисячі великодніх подарунків дітям із «сірої» зони Донбасу


27.06.2022 Ілона Шевченко 6194
Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

104
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

783
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3461 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3847
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4218
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5364

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

105

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

576

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1134

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1630
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

213
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

56668
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

530
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

10331
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

775
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

742
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5364
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13245
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

339
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

355
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1185