«Формула» Святого Миколая

У цей передріздвяний період у нас чимало клопотів.

Так, не заперечую, вони переважно приємні, адже серед підсумково-завершальних справ у році, що минає, у нас є ще й дещо цікавіші завдання. І як ви, мабуть, здогадалися, вони полягають у тому, щоб встигнути передати Св. Миколаю усі листи від тих, кому ми найбільше бажаємо, щоб чудотворець не оминув їх зі своїми дарами. І стосується це не лише наших найменших, адже в душі усі ми мріємо трішки повернутися в світ нашого дитинства…

Зима, новорічні та Різдвяні свята – це магічний період, коли навіть у життя дорослих приходить чимало казкового дива. Усі ми старалися й були, мабуть, дуже чемні, отож на різочку цього року ніхто не заслужив. А хто зна? Ну, звичайно, про все знає Святий Миколай!

Чому таке важливе це свято і великим, і малим? Образ Святого Миколая – втілення того, що приніс нам на землю Христос – жити в любові.

Саме любов продовжує творити чуда від початку створення світу і аж по сьогоднішній день. А свято Миколая у вирі щоденних турбот, а інколи й негараздів, пригадує нам про цю реальну любов і допомагає повірити в неї: «Ми пізнали й увірували в ту любов, яку Бог до нас має. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому» (1 Ів. 4, 16). І хто любить - робить чуда! «Хто в мене вірує, той так само діла робитиме, що їх я роблю. А й більші від них робитиме» (Ів. 14, 12) – каже Христос.

Святий Миколай – це віра в чудо та бажання це чудо створити. Він – найяскравіший доказ того, що хто по-справжньому вірує в Ісуса Христа, той здатний робити ті самі діла, що робив Ісус Христос. І для цього зовсім не потрібно володіти якимись магічними чи чудодійними силами, достатньо мати дитяче серце, відкрите до любові.

На підтвердження цих слів переповім вам, дорогі читачі, цікаву історію, яку я почув від Владики Діонісія Ляховича в його проповіді під час національної прощі українців в Італії до гробу св. Миколая в Барі у 2017 році.

У Сполучених Штатах Америки одна сім'я мала дворічного хлопчика і на кілька рочків старшу дівчинку. У хлопчика виявили пухлину головного мозку. Сім'я дуже переживала, бо не мала достатньо фінансів, щоб лікувати дитину. Батьки, як звичайно, журилися і казали, що лише чудо може вилікувати їхнього малого синочка. Старша сестричка чула цю розмову про чудо. Вона мала свою «свинку»-скарбничку, в яку кидала свої монети. Вона її розбила, взяла всі гроші і пішла до аптеки та попросила, щоб їй продали чудо, яке вилікує пухлину головного мозку. Аптекарка відповіла, що вони в аптеці чуда не продають, лише – ліки. Дівчинка жалісно розплакалась.

За цією сценкою спостерігав один, гарно одягнутий, пан. Згодом він запитав дівчинку, скільки у неї грошей. Вона сказала, що у неї один долар і кілька центів. На що він відповів, що цієї суми достатньо для «чуда». Це був відомий нейрохірург Карлтон Армстронґ. Він задарма зробив операцію хлопцеві, і той одужав. Мала дівчинка купила чудо за один долар і кілька центів. Вона дуже любила свого братчика. І тому сталося чудо!

Зима та новорічні свята минуть, і, можливо, протягом року нерідко і в наших кишенях чи скарбничках буде не більше одного долара. Але якщо в наших серцях ми навчимося накопичувати любов, то казкові дива приходитимуть до нас у кожну пору року.

Сьогодні Святий Миколай закликає нас повірити в Ісуса Христа і в Його ім’я почати робити маленькі жести любові. Звичайно, якщо вони навіть і маленькі, то не думаймо, що вони нам завжди легко вдаватимуться. Нерідко до нас закрадатимуться відчуття пригніченості, роздратованості, злиденності – отих найбільших ворогів, які стають на заваді творіння малих жестів любові: приємної посмішки в громадському транспорті, доброго слова до кожного ближнього, ділення невеличким відсотком власних накопичень з потребуючими.

Саме це любляче серце маленької дівчинки чудово демонструє нам, що невеличка сума в поєднанні з любов’ю творить більші чудеса, аніж великі суми, але без любові… Щоб зробити чудо, треба розбити свою «свинку» егоїзму та поділитися з іншими. Кожне ділення своїм є малим чудом. Добро народжує інше добро.

Сьогодні – чудовий день, щоб започаткувати у нашому суспільстві такий собі безперервний флешмоб «зроби маленьке чудо». А полягає він у тому, щоб не пройшло у нашому житті і дня, коли б ми не зробили чогось, що заповідав нам Христос у заповіді Любові. Для цього достатньо користуватися «формулою» Святого Миколая не лише 19 грудня, але й кожного дня протягом цілого року. І повірте, що цей флешмоб одного дня торкнеться і вас, як тих, що не лише давали, але й отримали! Бо, як кажуть у народі: «Хто бере – наповнює руку, хто дає – наповнює серце».

о. Іван СТЕФУРАК,
«Нова Зоря», ч. 49, стор. 5


19.12.2019 11250
Коментарі ()

15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

1668
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

1899
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1246
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1562
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

4624
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

2737 1

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

272

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

736

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1330

Вони потребують нашої допомоги. За статистикою, кількість поранених військових в Україні вже сягає 400 тисяч. Це не просто цифри — це люди, які захищали нас, а тепер лишились сам-на-сам зі своїми проблемами.

1064
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

608
14.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

25176 1
10.03.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

9004
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7107
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

651
06.03.2025

Погінський монастир Успіння Матері Божої запрошує прикарпатців на нічні чування.  

1248
02.03.2025

Великий піст у 2025 році розпочнеться у понеділок, третього березня.  

1312
14.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32649 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

501
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1430
11.03.2025

У минулому банкір та керівник Банку Канади, Марк Карні виграв вибори на посаду лідера чинної Ліберальної партії Канади й замінить Джастіна Трюдо на посаді прем'єр-міністра.  

559
10.03.2025

Закон про забезпечення прав добросовісного набувача (12089) на фінальній стадії розгляду.  

1122 1