«Формула» Святого Миколая

У цей передріздвяний період у нас чимало клопотів.

Так, не заперечую, вони переважно приємні, адже серед підсумково-завершальних справ у році, що минає, у нас є ще й дещо цікавіші завдання. І як ви, мабуть, здогадалися, вони полягають у тому, щоб встигнути передати Св. Миколаю усі листи від тих, кому ми найбільше бажаємо, щоб чудотворець не оминув їх зі своїми дарами. І стосується це не лише наших найменших, адже в душі усі ми мріємо трішки повернутися в світ нашого дитинства…

Зима, новорічні та Різдвяні свята – це магічний період, коли навіть у життя дорослих приходить чимало казкового дива. Усі ми старалися й були, мабуть, дуже чемні, отож на різочку цього року ніхто не заслужив. А хто зна? Ну, звичайно, про все знає Святий Миколай!

Чому таке важливе це свято і великим, і малим? Образ Святого Миколая – втілення того, що приніс нам на землю Христос – жити в любові.

Саме любов продовжує творити чуда від початку створення світу і аж по сьогоднішній день. А свято Миколая у вирі щоденних турбот, а інколи й негараздів, пригадує нам про цю реальну любов і допомагає повірити в неї: «Ми пізнали й увірували в ту любов, яку Бог до нас має. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому» (1 Ів. 4, 16). І хто любить - робить чуда! «Хто в мене вірує, той так само діла робитиме, що їх я роблю. А й більші від них робитиме» (Ів. 14, 12) – каже Христос.

Святий Миколай – це віра в чудо та бажання це чудо створити. Він – найяскравіший доказ того, що хто по-справжньому вірує в Ісуса Христа, той здатний робити ті самі діла, що робив Ісус Христос. І для цього зовсім не потрібно володіти якимись магічними чи чудодійними силами, достатньо мати дитяче серце, відкрите до любові.

На підтвердження цих слів переповім вам, дорогі читачі, цікаву історію, яку я почув від Владики Діонісія Ляховича в його проповіді під час національної прощі українців в Італії до гробу св. Миколая в Барі у 2017 році.

У Сполучених Штатах Америки одна сім'я мала дворічного хлопчика і на кілька рочків старшу дівчинку. У хлопчика виявили пухлину головного мозку. Сім'я дуже переживала, бо не мала достатньо фінансів, щоб лікувати дитину. Батьки, як звичайно, журилися і казали, що лише чудо може вилікувати їхнього малого синочка. Старша сестричка чула цю розмову про чудо. Вона мала свою «свинку»-скарбничку, в яку кидала свої монети. Вона її розбила, взяла всі гроші і пішла до аптеки та попросила, щоб їй продали чудо, яке вилікує пухлину головного мозку. Аптекарка відповіла, що вони в аптеці чуда не продають, лише – ліки. Дівчинка жалісно розплакалась.

За цією сценкою спостерігав один, гарно одягнутий, пан. Згодом він запитав дівчинку, скільки у неї грошей. Вона сказала, що у неї один долар і кілька центів. На що він відповів, що цієї суми достатньо для «чуда». Це був відомий нейрохірург Карлтон Армстронґ. Він задарма зробив операцію хлопцеві, і той одужав. Мала дівчинка купила чудо за один долар і кілька центів. Вона дуже любила свого братчика. І тому сталося чудо!

Зима та новорічні свята минуть, і, можливо, протягом року нерідко і в наших кишенях чи скарбничках буде не більше одного долара. Але якщо в наших серцях ми навчимося накопичувати любов, то казкові дива приходитимуть до нас у кожну пору року.

Сьогодні Святий Миколай закликає нас повірити в Ісуса Христа і в Його ім’я почати робити маленькі жести любові. Звичайно, якщо вони навіть і маленькі, то не думаймо, що вони нам завжди легко вдаватимуться. Нерідко до нас закрадатимуться відчуття пригніченості, роздратованості, злиденності – отих найбільших ворогів, які стають на заваді творіння малих жестів любові: приємної посмішки в громадському транспорті, доброго слова до кожного ближнього, ділення невеличким відсотком власних накопичень з потребуючими.

Саме це любляче серце маленької дівчинки чудово демонструє нам, що невеличка сума в поєднанні з любов’ю творить більші чудеса, аніж великі суми, але без любові… Щоб зробити чудо, треба розбити свою «свинку» егоїзму та поділитися з іншими. Кожне ділення своїм є малим чудом. Добро народжує інше добро.

Сьогодні – чудовий день, щоб започаткувати у нашому суспільстві такий собі безперервний флешмоб «зроби маленьке чудо». А полягає він у тому, щоб не пройшло у нашому житті і дня, коли б ми не зробили чогось, що заповідав нам Христос у заповіді Любові. Для цього достатньо користуватися «формулою» Святого Миколая не лише 19 грудня, але й кожного дня протягом цілого року. І повірте, що цей флешмоб одного дня торкнеться і вас, як тих, що не лише давали, але й отримали! Бо, як кажуть у народі: «Хто бере – наповнює руку, хто дає – наповнює серце».

о. Іван СТЕФУРАК,
«Нова Зоря», ч. 49, стор. 5


19.12.2019 10124
Коментарі ()

26.10.2021
Ілона Шевченко

Друга половина осені - традиційний початок епідсезону грипу та ГРВІ, який триває з 40-го тижня поточного року по 20-й тиждень наступного року. Журналістка Фіртки з'ясувала, чи наявні вакцини від грипу в Івано-Франківську та чи готові містяни вакцинуватися? Окрім того, порівняла як відбувається процес вакцинації в Україні та Швеції.

105
25.10.2021
Тетяна Дармограй

Розповідаємо про тривожні «дзвоники», які свідчать про думки накласти на себе руки, куди звернутись за допомогою тим, у кого такі думки виникають, та як запобігти самогубству загалом.

587
21.10.2021
Тіна Любчик

На Коломийщині проживає та займається улюбленою справою перша дівчина-вівчар в Україні – Уляна Сулятицька. 26-річна господиня розповіла Фіртці, чому обрала саме таку діяльність та як справляється з кількома сотнями овець та кіз у господарстві.

1330
19.10.2021
Уляна Мокринчук

Літо закінчилося, а це означає, що деяких людей може турбувати осінній морок. Його часто називають осінньою «депресією», «хандрою», журналістка Фіртки поспілкувалась з людьми, які відчувають симптоми осінньої хандри та з психологинею, яка знає, як з нею боротись.

1376
17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

1457
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

1333

З незапам’ятних часів у Галицькому закапелку великого Опілля пекли хліб на овочах. Точніше напікали. Бо саме такий хліб довше зберігався свіжим і його готували багато.

664

Звернувся до СБУ, щодо діяльності Служби Безпеки Хлібних Інвестицій та Цархлібу, а також кримінального авторитета Сайрана (громадянин РФ із Криму), який очолює ці незаконні збройні формування та веде терористичну діяльність, зокрема 20 жовтня організував напад на моє помешкання.

1026

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

2012

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

2114
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

2093
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

11226
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

16186
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

943
17.10.2021

Церква у Новій Липівці – це реставрована дерев’яна німецька кірха, яку збудували у 1904 році. До 1939 року тут жили німці у тодішньому присілку Сітауеріка.  

2207 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

2771
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11947
25.10.2021

В Івано-Франківську на екрані кінотеатру «Люм’єр» показали прем’єру осені – фільм проєкту «Невідомий Бортнянський». Франківчани першими почули невідомі до сьогодні твори українського композитора – Дмитра Бортнянського, повідомляє Фіртка.

206
25.10.2021

Комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендував парламенту відсторонити народну депутатку Галину Третьякову від участі у пленарних засіданнях на п'ять днів.

212
18.10.2021

Причиною такого рішення стали протести біля штаб-квартири Місії в окупованому Донецьку, які стартували у суботу, 16 жовтня.

1066
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1971
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

2793