Початок навчального року у школах вдруге припав на період повномасштабної війни.
Важливість надання якісної освіти супроводжується серйозними стурбованостями щодо безпеки дітей.
"Неодноразово зустрічалися з батьками та вчителями й обговорювали, що найкращий варіант — очне навчання.
Важливо, аби діти мали змогу навчатися в класах. Відповідно для цього потрібно було подолати чимало викликів, які постали перед нами. На щастя, нам це вдалось.
Уся необхідна робота пророблена з усіма школами в кожній територіальній громаді", — сказала Онищук.
Зі слів посадовиці, найважливіше — безпечні умови для дітей. Очільниця області наголосила: без безпечних умов, жодна школа не працюватиме.
"Тому ми окремо обговорювали це питання з головами територіальних громад. Наші громади самодостатні, мають хороші фінансові ресурси.
Відтак, перша пріоритетна задача, яку ми поставили у підготовці до першого вересня — добре облаштувати укриття. Тому ми робили ремонти, розширювали укриття, збільшували кількість місць, аби могли поміщатися всі діти.
Втім, є школи, де неможливо якісно зробити укриття, тому першочерго такі школи ми забезпечували автобусами, щоб підвозити дітей в укриття. Щоб й там діти мали можливість навчатися очно", — додала Онищук.
Разом з тим, освітяни кажуть: підхід до організації уроків може змінюватися впродовж року. Зокрема, якщо батьки не підтримують очний формат навчання, для своєї дитини вони можуть обрати інший — дистанційний, сімейний (домашній) або екстернат.
Нагадаємо, для закладів загальної середньої освіти тривалість навчального року визначили з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року. Водночас організацію початку навчання мають забезпечити обласні військові адміністрації та директори шкіл — залежно від безпекової ситуації у кожній області.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: