Сьогодні, 17 червня, в рамках фестивалю «Porto Franko 2017» у театрі кіно «Люм’єр» відбулась зустріч – лекція з продюсером, режисером та президентом фестивалю "ГогольFest" Владиславом Троїцьким.
Нам подарований час. Кожна секунда, яку ми можемо дегустувати. Такий лейтмотив задав на початку зустрічі лектор, передає кореспондент Фіртки.
"У нас стоїть завдання. З одного боку нам нав'язують апокаліпсис, при цьому кожна секунда дорога. Тут виникає образ ковчегу, як місце спасіння. Які правила? Що беремо на ковчег? Кожної тварі по парі? А правила всередині? Бо ж кожен зі своїми думками та бажаннями. У кожного свій план. А можливо домовитись? Дружити проти когось легко. Я завжди задаю провокативне питання:якщо вам доведеться бути за кордоном, що ви скажете, а що ж таке Україна?", - розпочав Троїцький.
"Коли ми говоримо, що хочемо в Європу, а яку Європу ми хочемо? Задавали собі таке питання?", - поцікавився Троїцький у слухачів.
"Важлива довіра одне до одного та любов. Кожного дня людина інша. Ти звикаєш до неї. Зустрічаєш - "привіт". І через 10 років - "привіт". А вона уже інша, і щодня інша, - продовжує Троїцький. - В момент, коли ми творимо, в цю секунду ти подібен до Бога, тому що ти щось створюєш нове. Як пробудити це в собі? Часто люди, котрі називають себе художниками не є такими,вони створюють кліше. А інколи якийсь дідусь у себе там до прикладу на пасіці створює щось нове. Наша свідомість формується як у рибок, і нас уже нічого не стосується. Мелькнуло і уже нема. Фрагментарна свідомість".
Зараз виникає бажання повернутися до довгого формату.
"Останній мій досвід, коли дивився спектакль у Будапешті головного режисера Венгрії "Злочин і Кара" спектакль на 5 годин з одним антрактом. Ці 5 годин я дивився на одному диханні, тоді зрозумів усі складнощі, які не розповідались, а переживалися. І несподівано я відчув, що симпатизую герою. Для тих, хто не знає - це історія про чоловіка, який гвалтує глухоніму 14-річну дівчинку. І як можна йому симпатизувати? Отакі протиріччя оточують нас",- каже Троїцький.
Владислав Троїцький зазначив, ми повинні бути готові до зустрічей з Богом, готові насамперед серцем.
"Навчитися формувати не нав'язане - у цьому завдання, а це праця", - резюмував режисер.
Владислав Троїцький – український театральний режисер, продюсер. У 1987 р. закінчив радіотехнічний факультет КПІ; закінчив режисерсько-акторський факультет Російської Академії Театрального Мистецтва, в минулому – «ГИТИС». У 1994 році заснував Центр сучасного мистецтва «Дах». У 2001 і 2002 лауреат нагороди «Київська Пектораль». З 2004 до 2009 рік викладав у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. У 2004 р. створив етно-хаос гурт «ДахаБраха». У 2007 р. заснувава мультидисциплінарний фестиваль “ГогольFest”.
Читайте також:
Сьогодні у Франківську виступить "Бумбокс". Програма 4-го дня фестивалю Porto Franko
Porto Franko: В Івано-Франківську зазвучали три унікальні музичні скульпутри (фото+відео)
Хореограф Антон Овчінніков на "Porto Franko": не сприймайте своїх колег, як конкурентів
Porto Franko 2017: територія свободи і потужний реаніматор для Палацу Потоцьких (фоторепортаж)
Руслана запалила публіку на Porto Franko шаленим карпатським драйвом (фото+відео)
Porto Franko: Тропічну сцену запалюють діджеї з Іспанії та Колумбії (відео)
Наталія Половинка на "Porto Franko": Найбільшою цінністю в театрі, для мене, є актор
Відеодайджест другого дня фестивалю Porto Frankо
На Porto Franko відкрилась затишна гавань для найменших іванофранківців (фото)
Другий день "Porto Franko 2017". Програма
Феєричне відкриття «PORTO Franko»: 120 кіловат звуку, фрагменти з опер та скелелази (фото+відео)
Розсекретили вміст загадкового жовтого контейнера, що стоїть посеред стометрівки