Firefly Aerospace повідомила, чому запуск ракети Alpha вважають вдалим

Компанія Firefly Aerospace назвала вдалим перший політ нової ракети-носія Альфа, яку довелося підірвати незабаром після запуску. Про це повідомляє прес-служба організації. Компанія, яка належить українському підприємцю Максу Полякову (Max Polyakov), підкреслила, що досягла низки поставлених цілей, серед яких — успішний запуск двигунів, зліт зі стартового майданчика та вихід на надзвукову швидкість. Крім того, в ході випробувань спеціалісти отримали чимало корисної інформації про політ ракети. Як зазначив на своєму сайті Макс Поляков, Firefly Aerospace створила та запустила ракету-носій всього за 4 роки, що є значним досягненням для настільки короткого часу.

Несправність, яка змусила передчасно перервати політ, не спричинила пошкоджень апарату, йдеться у повідомленні Firefly Aerospace. Вибух ракети був повністю контрольованим та ініційованим спеціалістами центру управління після виявлення відхилень від запланованої траєкторії. Апарат було знищено з метою дотримання безпеки. Адже неконтрольована ракета, напрямок польоту якої непередбачуваний, може становити загрозу для людей та об’єктів, які опиняться у точці її падіння. Саме тому спеціалістами було вирішено підірвати апарат в атмосфері шляхом активації системи FTS, не чекаючи незапланованого приземлення.

Дебютний старт ракети-носія Firefly Aerospace можна вважати вдалим і з огляду на досвід попередників. За даними компанії, SpaceX та Virgin Galactic також не вдавалося з першої ж спроби успішно вивести свої космічні апарати на орбіту. Спеціалісти підкреслили, що головною метою тестового пуску є не вихід у космос, а тестування усіх систем на практиці та збір даних про їх роботу.

Про Firefly Aerospace та Макса Полякова

Компанія Firefly Aerospace — це приватна космічна організація, яка базується в США. Її створив у 2012 році Томас Маркусік (Thomas Markusic), колишній співробітник Virgin Galactic. Метою роботи власної компанії він обрав створення космічних апаратів. У 2016 році компанія зазнала фінансових труднощів та опинилася на межі банкрутства. Від зникнення її врятував український підприємець Максим Поляков, який придбав акції компанії. Організація відновила роботу у 2017 році.

Після того як компанію викупив Максим Поляков, Firefly Aerospace продовжила розробку космічних апаратів, головних з яким стала Alpha. Вона являє собою ракету-носій на рідкому паливі (гас та зріджений кисень), призначену для виведення до 1 тони вантажу на низьку навколоземну орбіту, до 600 кг – на геліосинхронну або до 500 кг – на високу.

З Україною Firefly Aerospace, окрім власника, пов’язує науково-дослідний підрозділ у Дніпрі. Комплекс створено на базі колишнього заводу «Сфера», у приміщеннях якого розташувалися 4 виробничо-дослідних зони з сучасним обладнанням. Серед них — перший в Україні 3D-принтер промислового призначення, який «друкує» складні деталі з жаростійкого металевого порошку. Також на підприємстві встановлено високоточні токарні та фрезерувальні станки з цифровим керуванням, роботизований зварювальний агрегат та спеціальне обладнання для контролю якості заготівель.

Окрім розвитку української космічної індустрії, підприємець Максим Поляков бере участь у відродженні інфраструктури Дніпра. Некомерційна асоціація «Noosphere», заснована бізнесменом, у 2019 році оновила парк Гагаріна, а у 2020-м виконала реконструкцію міського планетарію. А у рідному Запоріжжі Максим Поляков навесні 2021 року придбав будинок побуту «Ювілейний», який довгий час перебував у занедбаному стані. Після проведення реконструкції будівлі підприємець планує відкрити науково-пізнавальний хаб для дітей та молоді.


29.09.2021 8665
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

882 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

801
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1616
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2244
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4222 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3220

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

223

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

451

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

391

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

862
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

632
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

678
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

963
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1082
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

676
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6259
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1752
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31767 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1551
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

760 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

724