Firefly Aerospace повідомила, чому запуск ракети Alpha вважають вдалим

Компанія Firefly Aerospace назвала вдалим перший політ нової ракети-носія Альфа, яку довелося підірвати незабаром після запуску. Про це повідомляє прес-служба організації. Компанія, яка належить українському підприємцю Максу Полякову (Max Polyakov), підкреслила, що досягла низки поставлених цілей, серед яких — успішний запуск двигунів, зліт зі стартового майданчика та вихід на надзвукову швидкість. Крім того, в ході випробувань спеціалісти отримали чимало корисної інформації про політ ракети. Як зазначив на своєму сайті Макс Поляков, Firefly Aerospace створила та запустила ракету-носій всього за 4 роки, що є значним досягненням для настільки короткого часу.

Несправність, яка змусила передчасно перервати політ, не спричинила пошкоджень апарату, йдеться у повідомленні Firefly Aerospace. Вибух ракети був повністю контрольованим та ініційованим спеціалістами центру управління після виявлення відхилень від запланованої траєкторії. Апарат було знищено з метою дотримання безпеки. Адже неконтрольована ракета, напрямок польоту якої непередбачуваний, може становити загрозу для людей та об’єктів, які опиняться у точці її падіння. Саме тому спеціалістами було вирішено підірвати апарат в атмосфері шляхом активації системи FTS, не чекаючи незапланованого приземлення.

Дебютний старт ракети-носія Firefly Aerospace можна вважати вдалим і з огляду на досвід попередників. За даними компанії, SpaceX та Virgin Galactic також не вдавалося з першої ж спроби успішно вивести свої космічні апарати на орбіту. Спеціалісти підкреслили, що головною метою тестового пуску є не вихід у космос, а тестування усіх систем на практиці та збір даних про їх роботу.

Про Firefly Aerospace та Макса Полякова

Компанія Firefly Aerospace — це приватна космічна організація, яка базується в США. Її створив у 2012 році Томас Маркусік (Thomas Markusic), колишній співробітник Virgin Galactic. Метою роботи власної компанії він обрав створення космічних апаратів. У 2016 році компанія зазнала фінансових труднощів та опинилася на межі банкрутства. Від зникнення її врятував український підприємець Максим Поляков, який придбав акції компанії. Організація відновила роботу у 2017 році.

Після того як компанію викупив Максим Поляков, Firefly Aerospace продовжила розробку космічних апаратів, головних з яким стала Alpha. Вона являє собою ракету-носій на рідкому паливі (гас та зріджений кисень), призначену для виведення до 1 тони вантажу на низьку навколоземну орбіту, до 600 кг – на геліосинхронну або до 500 кг – на високу.

З Україною Firefly Aerospace, окрім власника, пов’язує науково-дослідний підрозділ у Дніпрі. Комплекс створено на базі колишнього заводу «Сфера», у приміщеннях якого розташувалися 4 виробничо-дослідних зони з сучасним обладнанням. Серед них — перший в Україні 3D-принтер промислового призначення, який «друкує» складні деталі з жаростійкого металевого порошку. Також на підприємстві встановлено високоточні токарні та фрезерувальні станки з цифровим керуванням, роботизований зварювальний агрегат та спеціальне обладнання для контролю якості заготівель.

Окрім розвитку української космічної індустрії, підприємець Максим Поляков бере участь у відродженні інфраструктури Дніпра. Некомерційна асоціація «Noosphere», заснована бізнесменом, у 2019 році оновила парк Гагаріна, а у 2020-м виконала реконструкцію міського планетарію. А у рідному Запоріжжі Максим Поляков навесні 2021 року придбав будинок побуту «Ювілейний», який довгий час перебував у занедбаному стані. Після проведення реконструкції будівлі підприємець планує відкрити науково-пізнавальний хаб для дітей та молоді.


29.09.2021 8470
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1264
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2560
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6590 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2471 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

366

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1173

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1303

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1434
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

299
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

163
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

65
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26531
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

566
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10480 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

60
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

84
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

421
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

636