Firefly Aerospace повідомила, чому запуск ракети Alpha вважають вдалим

Компанія Firefly Aerospace назвала вдалим перший політ нової ракети-носія Альфа, яку довелося підірвати незабаром після запуску. Про це повідомляє прес-служба організації. Компанія, яка належить українському підприємцю Максу Полякову (Max Polyakov), підкреслила, що досягла низки поставлених цілей, серед яких — успішний запуск двигунів, зліт зі стартового майданчика та вихід на надзвукову швидкість. Крім того, в ході випробувань спеціалісти отримали чимало корисної інформації про політ ракети. Як зазначив на своєму сайті Макс Поляков, Firefly Aerospace створила та запустила ракету-носій всього за 4 роки, що є значним досягненням для настільки короткого часу.

Несправність, яка змусила передчасно перервати політ, не спричинила пошкоджень апарату, йдеться у повідомленні Firefly Aerospace. Вибух ракети був повністю контрольованим та ініційованим спеціалістами центру управління після виявлення відхилень від запланованої траєкторії. Апарат було знищено з метою дотримання безпеки. Адже неконтрольована ракета, напрямок польоту якої непередбачуваний, може становити загрозу для людей та об’єктів, які опиняться у точці її падіння. Саме тому спеціалістами було вирішено підірвати апарат в атмосфері шляхом активації системи FTS, не чекаючи незапланованого приземлення.

Дебютний старт ракети-носія Firefly Aerospace можна вважати вдалим і з огляду на досвід попередників. За даними компанії, SpaceX та Virgin Galactic також не вдавалося з першої ж спроби успішно вивести свої космічні апарати на орбіту. Спеціалісти підкреслили, що головною метою тестового пуску є не вихід у космос, а тестування усіх систем на практиці та збір даних про їх роботу.

Про Firefly Aerospace та Макса Полякова

Компанія Firefly Aerospace — це приватна космічна організація, яка базується в США. Її створив у 2012 році Томас Маркусік (Thomas Markusic), колишній співробітник Virgin Galactic. Метою роботи власної компанії він обрав створення космічних апаратів. У 2016 році компанія зазнала фінансових труднощів та опинилася на межі банкрутства. Від зникнення її врятував український підприємець Максим Поляков, який придбав акції компанії. Організація відновила роботу у 2017 році.

Після того як компанію викупив Максим Поляков, Firefly Aerospace продовжила розробку космічних апаратів, головних з яким стала Alpha. Вона являє собою ракету-носій на рідкому паливі (гас та зріджений кисень), призначену для виведення до 1 тони вантажу на низьку навколоземну орбіту, до 600 кг – на геліосинхронну або до 500 кг – на високу.

З Україною Firefly Aerospace, окрім власника, пов’язує науково-дослідний підрозділ у Дніпрі. Комплекс створено на базі колишнього заводу «Сфера», у приміщеннях якого розташувалися 4 виробничо-дослідних зони з сучасним обладнанням. Серед них — перший в Україні 3D-принтер промислового призначення, який «друкує» складні деталі з жаростійкого металевого порошку. Також на підприємстві встановлено високоточні токарні та фрезерувальні станки з цифровим керуванням, роботизований зварювальний агрегат та спеціальне обладнання для контролю якості заготівель.

Окрім розвитку української космічної індустрії, підприємець Максим Поляков бере участь у відродженні інфраструктури Дніпра. Некомерційна асоціація «Noosphere», заснована бізнесменом, у 2019 році оновила парк Гагаріна, а у 2020-м виконала реконструкцію міського планетарію. А у рідному Запоріжжі Максим Поляков навесні 2021 року придбав будинок побуту «Ювілейний», який довгий час перебував у занедбаному стані. Після проведення реконструкції будівлі підприємець планує відкрити науково-пізнавальний хаб для дітей та молоді.


29.09.2021 8640
Коментарі ()

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

444
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1946
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1212
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1486 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4121 6
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34062

На сьогоднішній день в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

92

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

167

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

513

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

910
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1286
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1356
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

783
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2107
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12347
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1648
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1431
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30612 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

439
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1000
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

404
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

483