Фінішна пряма: як проходить ЗНО-2021 в Івано-Франківську

Більшість абітурієнтів уже склали зовнішнє незалежне оцінювання, згадують його як страшний сон і очікують на результати. У інших же ще попереду останній ривок. Як проходить цьогорічне ЗНО та що розповідають самі учасники тестування, дізнавались журналісти Фіртки.


Новації ЗНО-2021

Цьогорічне тестування зазнало певних змін. Найголовніше — тепер учасники можуть складати ЗНО не більше, ніж з п’яти навчальних предметів. Крім того, тестування з математики розділили на два рівні: профільний та стандарт. Який рівень складати — обирає абітурієнт. Якщо випускнику потрібна математика для вступу до вишу — обирає профільний.

Ще однією новацією директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук називає розподіл тестування на українську мову та українську мову і літературу. Відтак, що складати теж обирає абітурієнт. Все залежить від того, на яку спеціальність планує вступати випускник.

“Найголовніші новації — це розподіл на профільну математику і рівень стандарт, ще поділили українську мову та українську мову і літературу. Це все вплинуло на структуру тестів,” — розповідає директор регіонального центру.


Як проходить ЗНО на Прикарпатті?

В Івано-Франківській ОТГ на ЗНО з української мови і літератури зареєструвалась рекордна кількість абітурієнтів — 5 047. Це найбільша кількість за 14 років проведення незалежного оцінювання. В області ж найчастіше обирали історію України.

На основну сесію ЗНО зареєструвалося 15 478 абітурієнтів. Явка на тестування — середньостатистична. Проте на деякі предмети приходило рекордно мало зареєстрованих.

“На це вплинуло скасування Державної підсумкової атестації. Тому ті предмети, які йшли на ДПА, мали унікальну низьку явку. Це, до прикладу, українська мова — 44%, математика стандарт — 8,5%. Також нижче середньої була явка на історію України - 64%. Випускники, яким дали можливість не складати ДПА у формі ЗНО, очевидно, не прийшли і це норма,” — пояснює директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

На проведення ЗНО, як і на усі сфери життя суспільства, вплинув карантин. Тепер у пункт здачі ЗНО потрібно брати не лише ручку й документи, а й не забути одягнути маску.

Цьогоріч через підвищену температуру трьох учасників оцінювання не допустили до пункту тестування. Ще дев’ять абітурієнтів не змогли складати іспит через те, що у них виявили COVID-19. Учасники, які не змогли прийти на незалежне оцінювання під час основної сесії через стан здоров’я, матимуть можливість зареєструватися на додаткову сесію.

Богдан Томенчук наголошує, що пункт тестування — це практично найбезпечніше громадське місце в нашій державі.

Так суворо як ми вимагаємо дотримуватися умов і як їх дотримуються абітурієнти - я не бачив ще ніде в суспільстві. Очевидно, що до розгляду не беремо спеціалізовані медичні заклади, - пояснює Томенчук. - Звісно ЗНО у 2021 році відрізняється тим, що проходить у складних інформаційних та епідеміологічних умовах. А якщо це відкинути, то від попередніх не відрізняється зовсім. Все було чітко організовано, як і завжди.”

На пандемію та карантинні умови директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти не скаржиться.

Чи складніше нам працювати? Та ні, я б так не сказав. Ми працюємо з дуже відповідальними людьми та єдине, що добавилося — це маска, дезінфектори й трохи інші умови,” — каже Томенчук.

Четвертого червня кожен учасник, який складав іспит з хімії, міг зайти на свою електронно-інформаційну сторінку і дізнатися результати незалежного оцінювання. Проте говорити про статистику на Прикарпатті ще зарано.

Результати усіх тестувань зовнішнього незалежного оцінювання учасники отримають до 30 червня на своїх електронно-інформаційних сторінках.


Коли є знання — на ЗНО не хвилюєшся

Посмішки, істеричний сміх та сльози — все це бачили абітурієнти під час проходження ЗНО. Це — найскладніший та найнервовіший період для випускників та їх батьків.

Уже понад рік усі українські школи з невеликими перервами на звичне навчання, працюють віддалено. Виникає логічне припущення, що через відсутність традиційного навчання, результати ЗНО будуть гіршими, бо якість онлайн освіти не можна порівнювати з офлайн.

Проте усі одинадцятикласники, з якими нам вдалося поспілкуватися, кажуть, що карантин та онлайн навчання навіть позитивно вплинули на їхні результати незалежного оцінювання.

Софія Козубаш закінчує ліцей №19 в Івано-Франківську. Розповідає, що завдяки онлайн-навчанню мала більше часу на підготовку до ЗНО. А це для дівчини дуже важливо. Вона мріє вступити «на бюджет» у Києво-Могилянську академію.

На онлайн-навчанні ми не ходили на всі предмети. Не було уроків фізкультури й деяких інших предметів. Це - додатковий час повчитися, щось повторити. Це й дуже класні вільні уроки, де можна поспати й відновити енергію. Онлайн навчання дало більше вільного часу для підготовки та відпочинку," - ділиться дівчина.

Випускниця-медалістка ліцею №5 Владислава Ткачишин каже, що карантин вплинув на її підготовку позитивно. Але через невизначеність та тогорічний досвід випускників, дівчині емоційно було важко.

“Коронавірус вплинув як позитивно, так і негативно, — розповідає Владислава. — Негативно — це досвід попередніх абітурієнтів, які не знали коли і як вони здають і чи взагалі будуть здавати. Тому був страх, що це повториться і цьогоріч. Ще я чула плітки, що через пандемію ЗНО хочуть скасувати. Тому я ну дуже хвилювалась, що не вступлю «на бюджет». Це те, що мене дуже лякало. З позитивного — ми не ходили до школи і як одинадцятикласники могли не ходити на деякі онлайн уроки. Тоді ми мали час на підготовку.”

Влада уже склала усі свої тестування. Каже, що не хвилюватися на незалежному оцінюванні їй допомогла сумлінна підготовка та пробне ЗНО.

“Я була на пробному ЗНО і це мені дуже допомогло. Я уже знала як усе це буде відбуватися і тому не уявляла собі проведення тестування як фільм жахів, а знала, що там будуть звичайні парти, діти, вчителі. А ще, коли є знання — на ЗНО не хвилюєшся,” — ділиться одинадцятикласниця.

Віталія Морська закінчує ліцей ім. Миколи Сабата. Дівчина хоче пов’язати своє життя з філологією, проте з університетом поки не визначилась.

“Складала українську мову й літературу, англійську та історію України. Готувалася ще до математики, бо в нас мало бути обов'язкове ДПА у формі ЗНО, але ДПА скасували через коронавірус, а математика для вступу мені не потрібна. Тому десь з квітня, коли скасували ДПА, перестала готуватись і на екзамен не йшла,” - розповідає випускниця.

Каже, що готувалась до незалежного оцінювання сама і на курсах. Віталія мріє вступити на бюджет, тому для неї важливо скласти тестування на відмінно. До ЗНО дівчина готується дуже відповідально — понад рік займається майже щодня.

Мені пощастило з вчителями в гімназії: коли в мене були якісь питання, то все пояснювали, тому загалом мені й не потрібні були репетитори. Щодо результатів: з англійської й української екзамени вже були, я звіряла з офіційними відповідями й знаю, що буде десь 195+, але точно буде видно в кінці червня, коли будуть офіційні результати,” — говорить Віталія.

Та не для кожного абітурієнта важливо отримати високі бали на ЗНО. Соломія Піндус — одинадцятикласниця ліцею ім. Івана Пулюя більше часу приділяє не підготовці до тестування, а громадській діяльності в ГО “ФРІ”, гурткам, шкільному самоврядуванню.

“Я готувалась в останній момент. ЗНО - важливе, але я викручусь. За результати теж не хвилююсь. Як здала — те і матиму,” — розповідає дівчина.

 


Коментарі ()

19.10.2021
Уляна Мокринчук

Літо закінчилося, а це означає, що деяких людей може турбувати осінній морок. Його часто називають осінньою «депресією», «хандрою», журналістка Фіртки поспілкувалась з людьми, які відчувають симптоми осінньої хандри та з психологинею, яка знає, як з нею боротись.

290
17.10.2021
Христина Савчин

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

502
16.10.2021
Олег Ущенко

З 2014 року, після агресії Росії в Україні заговорили про «патріотичне українське кіно». До того майже всі продакшини в Україні були орієнтовані на російський інформаційний простір. А те, що зрідка знімалося на українську тему, з багатьох причин не зачіпало глядача.

534
15.10.2021
Христина Савчин

Журналісти Фіртки вирішили піти в рейд з працівниками Комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій», щоб поглянути, як проходить звичайний день інспекторів, та які порушення найбільш популярні у місті.  

941
14.10.2021
Сергій Білий

Його шлях на фронт пролягав через осмислення, сумніви і навіть страждання. Адже на тій війні загинув його рідний брат і це наклало свій відбиток на ставлення рідних до обраного ним шляху.

1302 2
13.10.2021
Тетяна Дармограй

Фіртка пояснює, чому «День захисників і захисниць України» – це про оборону, а не гендер, кого доречно вітати та як найкраще це зробити.  

1664

Українська Повстанська Армія нині - це ми всі - правдиві патріоти України, незалежно від партійно - політичної приналежності. Всі для кого понад усе Україна, а не " корито ". Хто не за зрадників, холуїв і пристосуванців, а за Коновальця, Бандеру й Шухевича, за Бога і Україну та українців.  

1066

То була епоха безкінечної студентської смути та оптимізму. При чому те і те існувало паралельно і, якщо бути до кінця чесним, то одне-одному абсолютно не заважало. У повітрі густо пахло революцією, духами студенток і їх губними помадами. А в гуртожитках і «на хатах» студентська молодь затирала головки тодішніх касетників (були за сивої давнини такі девайси) піснями «Бютифул Карпати», «Ми помрем не в Парижі» та «Франсуа».

1384

Спочатку був Ян Флемінг. І він народив Джеймса Бонда. «Сер Джеймс Бонд» - Представлявся він майже 60 років з екранів більше ніж на 80-ти мовах.

1634

Засипана капуста у Галичині ніколи не була просто стравою. Або, як тут ще люблять казати, їдженням. Такий наїдок готували на свята або для певної події. Засипану капусту можна сміливо називати ритуальною стравою.

3618 1
11.10.2021

Напередодні зими чимало господинь заморожують сезонні овочі та фрукти, щоб завжди мати під рукою необхідні інгредієнти для приготування страв, а особливо десертів. І якщо деякі продукти та після заморозки не втрачають свій звичний смак і вітаміни, як, наприклад, малина або полуниця, то інші, навпаки, стають непридатними до вживання. 

1207
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини та ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці та коморі.

10417
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

15361
19.10.2021

Понад 200 учасників із 12 парафій Івано-Франківської Архієпархії відвідали обласний з'їзд спільнот "Українська Молодь - Христові", який відбувся у суботу 16 жовтня, на парафії Введення в Храм Пресвятої Богородиці, що в с. Боднарів Боднарівського деканату. Цьогоріч подія присвячена 88-річниці від дня заснування спільноти.

120
17.10.2021

На Тисмениччині відбулася Архиєрейська літургія, яку очолив митрополит Володимир Війтишин. Про це повідомляє кореспондентка Фіртки. Відомо, що у селі Нова Липівка організували освячення іконостасу у храмі Пресвятої Трійці. «Унікальність нашог

1171 1
04.10.2021

Розпочалася зустріч із Божественної Літургії, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин у співслужінні ректора семінарії прот. Олексія Данилюка та численного духовенства.    

1988
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

11143
12.10.2021

Місія "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)" – привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати край, який має неймовірний потенціал для кіновиробництва.

989
18.10.2021

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні призупинила свою діяльність на Донбасі. Про це очільник місії Яшар Халід Чевік повідомив у неділю, 17 жовтня, повідомляє Фіртка з посиланням на інформацію Reuters. «Через побоювання за нашу без

280
10.10.2021

За результатами поіменного голосування про призначення Руслана Стефанчука новим спікером Верховної Ради лише один народний депутат виходець з Прикарпаття утримався, решта народних депутатів проголосували "за".

1156
03.10.2021

Другого жовтня керівництво фракції передало народним депутатам бланки для збирання підписів під коллективною ініціативою про відкликання Голови Верховної Ради України з займаної посади, а вже станом на 17.30 годину суботи під ініціативою зібрали понад 150 підписів народних обранців.

2017
23.09.2021

Законопроєкт № 5599, внесений на розгляд парламенту Президентом України, підтримали 279 народних обранців з 379 зареєстрованих у сесійній залі.

3355