ФІЛОСОФІЯ ЖИТТЯ

 

Можно прослідкувати, як розвивалась філософія життя. Філософія життя - це наука повернення до Людяності й любові до людини. Зрештою були часи любові до Розуму, були часи любові до Сили, були часи любові до Бога, зрештою й залишились. Але любов до людяності, антропологічна дисципліна найбільше розкрита в літературі, театрі та музиці, зокрема в Вагнера. До того ж не була б любов такою сильною, не було б сили нелюбові. Антагоністичне мислення цікаве, хоча її перевага саме в швидкості віднайдення сутностей.

Але суть Любові в тому, щоби полюбити саме життя сильніше за її сутності. Це з Достоєвського. А ще прямолінійніше: стати людяним в тотальних аспектах нелюдських умов перебування й суворих умов переживання.
Лідерами Філософії життя були Шопенгауер, Бергсон, Ніцше, Дільтей й Зіммель. З Зіммелем важко, як скажімо з Ріккертом. А ще складніше із Соссюром.
Але Зіммель мені видається найяскравішим, бо Філософія життя критикувала переважно Гегеля, в нього машина міркування холодна , як формули Хокінга й Мічіо Кайку. 
Але уся філософія це пошук Людини. Тут пізніше проявить себе уся феноменологія Метаморфоз Лакана, Дельоза й Дерріди. Важка ретроспектива, але людину варто просто полюбити, навіть, якщо це Людина з від'ємною біохімією, як в романах Сартра, Камю й Гайдеггера. Людина, ессе хомо, хомо інтелектуале, хомо машинале, хомо біхервіале чи хомо над хомо. Але-але. Можна залізти темний ліс, але ліс складається з дерев, а дерева з гілля та листя, а ще є грунт й поживні мінерали й тут на рівні мінералів роботи Космічного десанту - Вернадського, Гумільова, Ціолковського та Гьоте. 
Гьоте створив альтернативу, гомункулуса, чи простого Франкінштейна чи робота суто американського прагматизму - суперменів та біороботів. Зрештою , людина має Природу, природа Божественна, але може конвертуватись в нелюдську, понадлюдську - просто подивіться на себе в дзеркало й одразу усе стає зрозумілим. Тут праці Спінози, Фіхте, К'єркегора. 
Де все ж таки одна єдина формула.
Формула в стражданні та можливостях власного виживання. Якщо виживаєте - значить на правильному шляху, якщо все гладко - вода стоїть як в багнищі. 
Людина буває двох типів, людина, яка сміється й та , котра страждає. 
Це ще розпочато з греків: де були двоє- Геракліт плакав/ від мудрості/, чи Демокріт сміявся / теж від мудрості/. Суть напевно, як уся історія завершиться. Головне, щоб пси не розірвали, як в заповіті Діогена.
Хоча Людина - це проста Метафора, як і Воля можливо надпроста з метафор, чи воля як найстрашніша з метафор.
Бо зрештою, хто живе розумом - страждає, а хто живе серцем - посміхається. Як Вольтер. Бо будь-яка мудрість є найстрашнішою глупістю. Тому час лікує, а часу немає , як немає міфу метафор, бо вони відмирають , як відмирає старе, щоб дати життя Новому.
Любов нас порятує....


09.10.2017 Роман Бончук 4227 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

315
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1155
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2104 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1005
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2918
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2004

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

779

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

950

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1372

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1970
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26215 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

659
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

863
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2872
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1136
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

846
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1105
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1102
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

290
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4047
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

973
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1542