ФІЛОСОФІЯ ЖИТТЯ

 

Можно прослідкувати, як розвивалась філософія життя. Філософія життя - це наука повернення до Людяності й любові до людини. Зрештою були часи любові до Розуму, були часи любові до Сили, були часи любові до Бога, зрештою й залишились. Але любов до людяності, антропологічна дисципліна найбільше розкрита в літературі, театрі та музиці, зокрема в Вагнера. До того ж не була б любов такою сильною, не було б сили нелюбові. Антагоністичне мислення цікаве, хоча її перевага саме в швидкості віднайдення сутностей.

Але суть Любові в тому, щоби полюбити саме життя сильніше за її сутності. Це з Достоєвського. А ще прямолінійніше: стати людяним в тотальних аспектах нелюдських умов перебування й суворих умов переживання.
Лідерами Філософії життя були Шопенгауер, Бергсон, Ніцше, Дільтей й Зіммель. З Зіммелем важко, як скажімо з Ріккертом. А ще складніше із Соссюром.
Але Зіммель мені видається найяскравішим, бо Філософія життя критикувала переважно Гегеля, в нього машина міркування холодна , як формули Хокінга й Мічіо Кайку. 
Але уся філософія це пошук Людини. Тут пізніше проявить себе уся феноменологія Метаморфоз Лакана, Дельоза й Дерріди. Важка ретроспектива, але людину варто просто полюбити, навіть, якщо це Людина з від'ємною біохімією, як в романах Сартра, Камю й Гайдеггера. Людина, ессе хомо, хомо інтелектуале, хомо машинале, хомо біхервіале чи хомо над хомо. Але-але. Можна залізти темний ліс, але ліс складається з дерев, а дерева з гілля та листя, а ще є грунт й поживні мінерали й тут на рівні мінералів роботи Космічного десанту - Вернадського, Гумільова, Ціолковського та Гьоте. 
Гьоте створив альтернативу, гомункулуса, чи простого Франкінштейна чи робота суто американського прагматизму - суперменів та біороботів. Зрештою , людина має Природу, природа Божественна, але може конвертуватись в нелюдську, понадлюдську - просто подивіться на себе в дзеркало й одразу усе стає зрозумілим. Тут праці Спінози, Фіхте, К'єркегора. 
Де все ж таки одна єдина формула.
Формула в стражданні та можливостях власного виживання. Якщо виживаєте - значить на правильному шляху, якщо все гладко - вода стоїть як в багнищі. 
Людина буває двох типів, людина, яка сміється й та , котра страждає. 
Це ще розпочато з греків: де були двоє- Геракліт плакав/ від мудрості/, чи Демокріт сміявся / теж від мудрості/. Суть напевно, як уся історія завершиться. Головне, щоб пси не розірвали, як в заповіті Діогена.
Хоча Людина - це проста Метафора, як і Воля можливо надпроста з метафор, чи воля як найстрашніша з метафор.
Бо зрештою, хто живе розумом - страждає, а хто живе серцем - посміхається. Як Вольтер. Бо будь-яка мудрість є найстрашнішою глупістю. Тому час лікує, а часу немає , як немає міфу метафор, бо вони відмирають , як відмирає старе, щоб дати життя Новому.
Любов нас порятує....


09.10.2017 Роман Бончук 4438 0
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

961
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2750
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

951
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1018
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1019 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3054 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

867

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

758

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1075
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

113
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2311
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1134
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

433
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15051
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7364
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

800
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

360
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

273
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

363
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

639
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1096