ФІЛОСОФІЯ ЖИТТЯ

 

Можно прослідкувати, як розвивалась філософія життя. Філософія життя - це наука повернення до Людяності й любові до людини. Зрештою були часи любові до Розуму, були часи любові до Сили, були часи любові до Бога, зрештою й залишились. Але любов до людяності, антропологічна дисципліна найбільше розкрита в літературі, театрі та музиці, зокрема в Вагнера. До того ж не була б любов такою сильною, не було б сили нелюбові. Антагоністичне мислення цікаве, хоча її перевага саме в швидкості віднайдення сутностей.

Але суть Любові в тому, щоби полюбити саме життя сильніше за її сутності. Це з Достоєвського. А ще прямолінійніше: стати людяним в тотальних аспектах нелюдських умов перебування й суворих умов переживання.
Лідерами Філософії життя були Шопенгауер, Бергсон, Ніцше, Дільтей й Зіммель. З Зіммелем важко, як скажімо з Ріккертом. А ще складніше із Соссюром.
Але Зіммель мені видається найяскравішим, бо Філософія життя критикувала переважно Гегеля, в нього машина міркування холодна , як формули Хокінга й Мічіо Кайку. 
Але уся філософія це пошук Людини. Тут пізніше проявить себе уся феноменологія Метаморфоз Лакана, Дельоза й Дерріди. Важка ретроспектива, але людину варто просто полюбити, навіть, якщо це Людина з від'ємною біохімією, як в романах Сартра, Камю й Гайдеггера. Людина, ессе хомо, хомо інтелектуале, хомо машинале, хомо біхервіале чи хомо над хомо. Але-але. Можна залізти темний ліс, але ліс складається з дерев, а дерева з гілля та листя, а ще є грунт й поживні мінерали й тут на рівні мінералів роботи Космічного десанту - Вернадського, Гумільова, Ціолковського та Гьоте. 
Гьоте створив альтернативу, гомункулуса, чи простого Франкінштейна чи робота суто американського прагматизму - суперменів та біороботів. Зрештою , людина має Природу, природа Божественна, але може конвертуватись в нелюдську, понадлюдську - просто подивіться на себе в дзеркало й одразу усе стає зрозумілим. Тут праці Спінози, Фіхте, К'єркегора. 
Де все ж таки одна єдина формула.
Формула в стражданні та можливостях власного виживання. Якщо виживаєте - значить на правильному шляху, якщо все гладко - вода стоїть як в багнищі. 
Людина буває двох типів, людина, яка сміється й та , котра страждає. 
Це ще розпочато з греків: де були двоє- Геракліт плакав/ від мудрості/, чи Демокріт сміявся / теж від мудрості/. Суть напевно, як уся історія завершиться. Головне, щоб пси не розірвали, як в заповіті Діогена.
Хоча Людина - це проста Метафора, як і Воля можливо надпроста з метафор, чи воля як найстрашніша з метафор.
Бо зрештою, хто живе розумом - страждає, а хто живе серцем - посміхається. Як Вольтер. Бо будь-яка мудрість є найстрашнішою глупістю. Тому час лікує, а часу немає , як немає міфу метафор, бо вони відмирають , як відмирає старе, щоб дати життя Новому.
Любов нас порятує....


09.10.2017 Роман Бончук 3214 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1988
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1873
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1870
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5551 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2163 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1522

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

756

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

821

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1023

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1014
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1787
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3693
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10271
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26162
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10197 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7724
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

911
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

235
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

274
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

395
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1293
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

898