Філармонія. Негативні, корисливі, суб'єктивні тенденції влади

 

 

Зважаючи на часи багатовікової окупації з боку різних держав, українці Галичини, що були в гірших умовах від представників завойовників, правдами і неправдами старались давати освіту дітям, з надією на перспективу їх росту і відновлення державності, не завжди маючи освіту власне самі. І тому, навіть зараз, рівень дітей, які мають відповідну освіту вищий, ніж у інших регіонах.

Результатом споконвічного прагнення, здобутками дій наших батьків у цьому напрямку, була і є активна позиція, національна спрямованість,  як П’ємонту свободи, до незалежності держави. Об’єднуючий морально-психологічний клімат у теперішній ситуації відображає високий рівень інтелекту українського суспільства у плані захисту Вітчизни.

На цьому тлі, прикро спостерігати негативні тенденції, що відчуваються у процесі перерозподілу чи призначення на посади працівників державних структур. В Україні за часи незалежності, для того, щоб поміняти контингент, звільнити з посад тих чи інших людей і призначити «своїх», можливо, із певною мотивацією, придумана цікава модель, що формально не порушує трудове законодавство. Тобто, реорганізація, зміна назви, ліквідація і створення нових структур під виглядом проведення реформ. Усе це тримає у постійно підвішеному стані, як Дамоклів меч, більшість працівників державних установ, без усіляких гарантій на перспективу збереження робочих місць та стимулювання росту – ідеальне середовище для корупції, з якою влада успішно бореться на словах.

Одним із варіантів названої моделі є укладання контрактів на посади керівників державних організацій за рішенням сесій органів місцевого самоврядування, при тому, що значна частина депутатів (об'єктивно) далекі від знання ідеології діяльності тих чи інших структур.

Зараз такі інсинуації, не хочеться говорити – корисливі, брудні інтереси, замість подальшого стимулювання розвитку установи, точаться навколо переукладання контракту і призначення на посаду директора Івано-Франківської філармонії. Колись, у старі часи, особливо у сільській місцевості, будувались об'єкти соціальної інфраструктури (заклади освіти, культури, охорони здоров'я тощо). Роботи, як правило, здійснювались напівгосподарським способом громадами під керівництвом людей, які очолювали ці структури, допускаючи від незнання окремі порушення не кримінального характеру. Після здачі в експлуатацію нових об'єктів, керівнику знаходили певні порушення, його усували і на готове місце призначали «свого».

Наша філармонія за останні роки значно підвищила мистецький рівень, функціюють потужні колективи, із виступами прибувають знамениті виконавці світового рівня, власне, створена фундаментальна база для розвитку і зміцнення культурних традицій на Прикарпатті.

Зважаючи на сказане, на жаль, окремі негативні, корисливі, суб'єктивні тенденції формулювання влади: чому б черговий раз не розіграти  карту призначення на посаду керівника філармонії іншої людини, навіть із обгрунтуванням політичної доцільності або на підставі видуманих порушень з боку теперішнього керівника.


13.03.2015 Антон Костишин 2102 0
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

344
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2242
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1661
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1943
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5560 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4080

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1062

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1067

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1587

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1067
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

815
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

685
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14492
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10339
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6005
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

557
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5283 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28400 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

445
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

565
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

399
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

589