Філармонія. Негативні, корисливі, суб'єктивні тенденції влади

 

 

Зважаючи на часи багатовікової окупації з боку різних держав, українці Галичини, що були в гірших умовах від представників завойовників, правдами і неправдами старались давати освіту дітям, з надією на перспективу їх росту і відновлення державності, не завжди маючи освіту власне самі. І тому, навіть зараз, рівень дітей, які мають відповідну освіту вищий, ніж у інших регіонах.

Результатом споконвічного прагнення, здобутками дій наших батьків у цьому напрямку, була і є активна позиція, національна спрямованість,  як П’ємонту свободи, до незалежності держави. Об’єднуючий морально-психологічний клімат у теперішній ситуації відображає високий рівень інтелекту українського суспільства у плані захисту Вітчизни.

На цьому тлі, прикро спостерігати негативні тенденції, що відчуваються у процесі перерозподілу чи призначення на посади працівників державних структур. В Україні за часи незалежності, для того, щоб поміняти контингент, звільнити з посад тих чи інших людей і призначити «своїх», можливо, із певною мотивацією, придумана цікава модель, що формально не порушує трудове законодавство. Тобто, реорганізація, зміна назви, ліквідація і створення нових структур під виглядом проведення реформ. Усе це тримає у постійно підвішеному стані, як Дамоклів меч, більшість працівників державних установ, без усіляких гарантій на перспективу збереження робочих місць та стимулювання росту – ідеальне середовище для корупції, з якою влада успішно бореться на словах.

Одним із варіантів названої моделі є укладання контрактів на посади керівників державних організацій за рішенням сесій органів місцевого самоврядування, при тому, що значна частина депутатів (об'єктивно) далекі від знання ідеології діяльності тих чи інших структур.

Зараз такі інсинуації, не хочеться говорити – корисливі, брудні інтереси, замість подальшого стимулювання розвитку установи, точаться навколо переукладання контракту і призначення на посаду директора Івано-Франківської філармонії. Колись, у старі часи, особливо у сільській місцевості, будувались об'єкти соціальної інфраструктури (заклади освіти, культури, охорони здоров'я тощо). Роботи, як правило, здійснювались напівгосподарським способом громадами під керівництвом людей, які очолювали ці структури, допускаючи від незнання окремі порушення не кримінального характеру. Після здачі в експлуатацію нових об'єктів, керівнику знаходили певні порушення, його усували і на готове місце призначали «свого».

Наша філармонія за останні роки значно підвищила мистецький рівень, функціюють потужні колективи, із виступами прибувають знамениті виконавці світового рівня, власне, створена фундаментальна база для розвитку і зміцнення культурних традицій на Прикарпатті.

Зважаючи на сказане, на жаль, окремі негативні, корисливі, суб'єктивні тенденції формулювання влади: чому б черговий раз не розіграти  карту призначення на посаду керівника філармонії іншої людини, навіть із обгрунтуванням політичної доцільності або на підставі видуманих порушень з боку теперішнього керівника.


13.03.2015 Антон Костишин 2185 0
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

1754
08.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

1954
07.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1265
03.03.2025
Вікторія Матіїв

Про адаптацію та реінтеграцію ветеранів, проєкти, спрямовані на підтримку родин загиблих бійців та виклики для дружин полеглих воїнів, журналістка Фіртки поспілкувалася із директоркою комунального закладу "Ветеранський простір", засновницею громадської організації "Дружини Янголів", дружиною загиблого захисника Павла Василіва — Любов'ю Василів.

1587
25.02.2025
Вікторія Косович

Роман Бончук — митець з Івано-Франківська, відомий своїми масштабними полотнами, муралами та концептуальними роботами.  Про саморозвиток, роль філософії, виклики сьогоденного мистецтва та нюанси творчого процесу митець розповів журналістці Фіртки.

4663
23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

2756 1

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

307

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

754

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1350

Вони потребують нашої допомоги. За статистикою, кількість поранених військових в Україні вже сягає 400 тисяч. Це не просто цифри — це люди, які захищали нас, а тепер лишились сам-на-сам зі своїми проблемами.

1080
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

662
14.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

25228 1
10.03.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

9018
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7121
10.03.2025

Говорячи про мотивацію відвідування релігійних служб, найчастіше ті мешканці заходу, які беруть у них участь, називають спілкування з Богом (52,9%), участь у молитвах, релігійних обрядах (51%).  

664
06.03.2025

Погінський монастир Успіння Матері Божої запрошує прикарпатців на нічні чування.  

1267
02.03.2025

Великий піст у 2025 році розпочнеться у понеділок, третього березня.  

1326
14.03.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

32665 1
17.03.2025

Раніше Зеленський зазначав, якщо буде перемир’я, то протягом 30-денного режиму тиші обговорюватимуть гарантії безпеки для України.

553
13.03.2025

Після закінчення війни буде знятий воєнний стан, і після зняття воєнного стану вибори проходитимуть згідно з українським законодавством.  

1450
11.03.2025

У минулому банкір та керівник Банку Канади, Марк Карні виграв вибори на посаду лідера чинної Ліберальної партії Канади й замінить Джастіна Трюдо на посаді прем'єр-міністра.  

574
10.03.2025

Закон про забезпечення прав добросовісного набувача (12089) на фінальній стадії розгляду.  

1140 1