Філармонія. Негативні, корисливі, суб'єктивні тенденції влади

 

 

Зважаючи на часи багатовікової окупації з боку різних держав, українці Галичини, що були в гірших умовах від представників завойовників, правдами і неправдами старались давати освіту дітям, з надією на перспективу їх росту і відновлення державності, не завжди маючи освіту власне самі. І тому, навіть зараз, рівень дітей, які мають відповідну освіту вищий, ніж у інших регіонах.

Результатом споконвічного прагнення, здобутками дій наших батьків у цьому напрямку, була і є активна позиція, національна спрямованість,  як П’ємонту свободи, до незалежності держави. Об’єднуючий морально-психологічний клімат у теперішній ситуації відображає високий рівень інтелекту українського суспільства у плані захисту Вітчизни.

На цьому тлі, прикро спостерігати негативні тенденції, що відчуваються у процесі перерозподілу чи призначення на посади працівників державних структур. В Україні за часи незалежності, для того, щоб поміняти контингент, звільнити з посад тих чи інших людей і призначити «своїх», можливо, із певною мотивацією, придумана цікава модель, що формально не порушує трудове законодавство. Тобто, реорганізація, зміна назви, ліквідація і створення нових структур під виглядом проведення реформ. Усе це тримає у постійно підвішеному стані, як Дамоклів меч, більшість працівників державних установ, без усіляких гарантій на перспективу збереження робочих місць та стимулювання росту – ідеальне середовище для корупції, з якою влада успішно бореться на словах.

Одним із варіантів названої моделі є укладання контрактів на посади керівників державних організацій за рішенням сесій органів місцевого самоврядування, при тому, що значна частина депутатів (об'єктивно) далекі від знання ідеології діяльності тих чи інших структур.

Зараз такі інсинуації, не хочеться говорити – корисливі, брудні інтереси, замість подальшого стимулювання розвитку установи, точаться навколо переукладання контракту і призначення на посаду директора Івано-Франківської філармонії. Колись, у старі часи, особливо у сільській місцевості, будувались об'єкти соціальної інфраструктури (заклади освіти, культури, охорони здоров'я тощо). Роботи, як правило, здійснювались напівгосподарським способом громадами під керівництвом людей, які очолювали ці структури, допускаючи від незнання окремі порушення не кримінального характеру. Після здачі в експлуатацію нових об'єктів, керівнику знаходили певні порушення, його усували і на готове місце призначали «свого».

Наша філармонія за останні роки значно підвищила мистецький рівень, функціюють потужні колективи, із виступами прибувають знамениті виконавці світового рівня, власне, створена фундаментальна база для розвитку і зміцнення культурних традицій на Прикарпатті.

Зважаючи на сказане, на жаль, окремі негативні, корисливі, суб'єктивні тенденції формулювання влади: чому б черговий раз не розіграти  карту призначення на посаду керівника філармонії іншої людини, навіть із обгрунтуванням політичної доцільності або на підставі видуманих порушень з боку теперішнього керівника.


13.03.2015 Антон Костишин 2160 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

892 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

804
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1620
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2249
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4227 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3234

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

227

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

455

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

396

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

865
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

637
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

682
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

966
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1091
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

679
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6264
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1756
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31772 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1559
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

763 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

728