Фестиваль "Мовою серця": в Івано-Франківську розповіли, де ростуть письменники (фото)

 

 

Сьогодні, 8 вересня, в Івано-Франківську стартував ІІ-й Всеукраїнський фестиваль любовної лірики та авторської пісні про кохання «МОВОЮ СЕРЦЯ».

 

Ідея створення фестивалю належить творчому подружжю Роману та Ользі Бойчук. Організатори прагнуть сформувати майданчик для традиційних зустрічей творчих людей з усіх регіонів для знайомства, обміну досвідом та ідеями, презентації себе як автора та своєї творчості в умовах мінімальних затрат з обох сторін, передає кореспондент Фіртки.

 

До Івано-Франківська з’їхались понад 100 учасників з 22 областей України. 

 

В рамках фестивалю в бібліотеці-читальні народного дому «Просвіта» відбувся круглий стіл-презентація літературних студій Івано-Франківська та Прикарпаття «Де ростуть письменники?». Очільники студій розповіли про особливості роботи з творчими людьми, способи їхньої реалізації та інтеграції у мистецький простір.

 

Учасники круглого столу дискутували про те, чи може людина навчитися писати, куди їй звернутися, чи готова вона почути критику.

 

Як зазначив на початку заходу письменник, член Національної спілки краєзнавців України Василь Бабій, фестиваль допоможе дозріти до книжкового ярмарку, до проведення якого прагне Спілка письменників.

 

«Ми майже всі вихідці з літстудій. Я гадаю, що вони потрібні для спілкування, для того, щоб більше чути одне одного. Чи можна навчитися писати? Я гадаю, що можна, якщо є той стержень, який подарував Бог під назвою талант. Крім того, щоб стати письменником в першу чергу треба мати характер», - відмітив Василь Бабій.

 

Письменниця, викладач Прикарпатського університету Ольга Деркачова, очільниця літстудії «Пензлик» розповіла, щоб відвідувати студії не обов’язково писати.

 

«Дуже часто учасники літсудій пишуть, але не зізнаються. Письменник повинен знати літературну грамоту. Тут ми цим і займаємось. Звісно обов’язковим для письменника є не лише писання, а й читання. Для учасників є певні завдання, хоча звісно, якщо люди їх не виконують ніхто їм двійки не ставить», - зазначила Ольга Деркачова.

 

Керівник молодіжної літстудії Калуського району "Провесінь" та депутат облради Оксана Тебешевська відзначає, в 2009 році до десятиріччя літературної студії, була видана збірка творів лістудійців.

 

«Я працюю на стадії виявлення талантів, навчання і початкової реалізації. Є діти, які кажуть подивіться, а є такі, які не кажуть. Але форма має бути ідеальною, бо зміст це те, що дав Бог і те, що собі людина напрацювала, а форма - це має бути вивчено досконало і виглядати так, як треба. Наші літстудійці є переможцями багатьох літературних конкурсів. Як ми працюємо: ми розбираємо вірші, аналізуємо, інколи навіть аналізуємо один вірш на трьох заняттях. І це дуже добре, бо дитина бачить з чого робиться велика краса, яка складається з чогось дрібненького, маленького. Я не критикую нікого ніколи на загал, у нас є індивідуальні заняття, де пояснюється для того, щоб бути поетом треба вміти сказати так, як ніхто не скаже», - наголосила Оксана Тебешевська.

 

До організації фестивалю долучилися обласна «Просвіта», Спілка письменників, Спілка краєзнавців та окремі культурно-мистецькі об’єднання.

 

Програма фестивалю розрахована на три дні.

 

На відвідувачів чекають літературні локації, поетичнї екскурсії, читання-чаювання, молодіжні батли, мікс поезії та музики, поєднання лірики та епатажу, книжкова виставка-продаж,  автограф-сесії, воркшопи, театральна постановка “Дон Жуан із Коломиї”. Завершиться фестиваль гала-концертом в обласній філармонії.

 


08.09.2017 935 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

360
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3652
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1343
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1243
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2469
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3878

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

271

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1111

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

949

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

896
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

196
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10575
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

208
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

520
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5586
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1302
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

692
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

516 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

944
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

824
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

879