Фестиваль "Мовою серця": в Івано-Франківську розповіли, де ростуть письменники (фото)

 

 

Сьогодні, 8 вересня, в Івано-Франківську стартував ІІ-й Всеукраїнський фестиваль любовної лірики та авторської пісні про кохання «МОВОЮ СЕРЦЯ».

 

Ідея створення фестивалю належить творчому подружжю Роману та Ользі Бойчук. Організатори прагнуть сформувати майданчик для традиційних зустрічей творчих людей з усіх регіонів для знайомства, обміну досвідом та ідеями, презентації себе як автора та своєї творчості в умовах мінімальних затрат з обох сторін, передає кореспондент Фіртки.

 

До Івано-Франківська з’їхались понад 100 учасників з 22 областей України. 

 

В рамках фестивалю в бібліотеці-читальні народного дому «Просвіта» відбувся круглий стіл-презентація літературних студій Івано-Франківська та Прикарпаття «Де ростуть письменники?». Очільники студій розповіли про особливості роботи з творчими людьми, способи їхньої реалізації та інтеграції у мистецький простір.

 

Учасники круглого столу дискутували про те, чи може людина навчитися писати, куди їй звернутися, чи готова вона почути критику.

 

Як зазначив на початку заходу письменник, член Національної спілки краєзнавців України Василь Бабій, фестиваль допоможе дозріти до книжкового ярмарку, до проведення якого прагне Спілка письменників.

 

«Ми майже всі вихідці з літстудій. Я гадаю, що вони потрібні для спілкування, для того, щоб більше чути одне одного. Чи можна навчитися писати? Я гадаю, що можна, якщо є той стержень, який подарував Бог під назвою талант. Крім того, щоб стати письменником в першу чергу треба мати характер», - відмітив Василь Бабій.

 

Письменниця, викладач Прикарпатського університету Ольга Деркачова, очільниця літстудії «Пензлик» розповіла, щоб відвідувати студії не обов’язково писати.

 

«Дуже часто учасники літсудій пишуть, але не зізнаються. Письменник повинен знати літературну грамоту. Тут ми цим і займаємось. Звісно обов’язковим для письменника є не лише писання, а й читання. Для учасників є певні завдання, хоча звісно, якщо люди їх не виконують ніхто їм двійки не ставить», - зазначила Ольга Деркачова.

 

Керівник молодіжної літстудії Калуського району "Провесінь" та депутат облради Оксана Тебешевська відзначає, в 2009 році до десятиріччя літературної студії, була видана збірка творів лістудійців.

 

«Я працюю на стадії виявлення талантів, навчання і початкової реалізації. Є діти, які кажуть подивіться, а є такі, які не кажуть. Але форма має бути ідеальною, бо зміст це те, що дав Бог і те, що собі людина напрацювала, а форма - це має бути вивчено досконало і виглядати так, як треба. Наші літстудійці є переможцями багатьох літературних конкурсів. Як ми працюємо: ми розбираємо вірші, аналізуємо, інколи навіть аналізуємо один вірш на трьох заняттях. І це дуже добре, бо дитина бачить з чого робиться велика краса, яка складається з чогось дрібненького, маленького. Я не критикую нікого ніколи на загал, у нас є індивідуальні заняття, де пояснюється для того, щоб бути поетом треба вміти сказати так, як ніхто не скаже», - наголосила Оксана Тебешевська.

 

До організації фестивалю долучилися обласна «Просвіта», Спілка письменників, Спілка краєзнавців та окремі культурно-мистецькі об’єднання.

 

Програма фестивалю розрахована на три дні.

 

На відвідувачів чекають літературні локації, поетичнї екскурсії, читання-чаювання, молодіжні батли, мікс поезії та музики, поєднання лірики та епатажу, книжкова виставка-продаж,  автограф-сесії, воркшопи, театральна постановка “Дон Жуан із Коломиї”. Завершиться фестиваль гала-концертом в обласній філармонії.

 


08.09.2017 950 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1363
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1042
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2060
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3545
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1335
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1321

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1671

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

487

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1129

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1294
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

349
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24248
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

496
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

401
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

607
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1500
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

3367
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

587
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1495 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

607
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

522