Сьогодні, 8 вересня, в Івано-Франківську стартував ІІ-й Всеукраїнський фестиваль любовної лірики та авторської пісні про кохання «МОВОЮ СЕРЦЯ».
Ідея створення фестивалю належить творчому подружжю Роману та Ользі Бойчук. Організатори прагнуть сформувати майданчик для традиційних зустрічей творчих людей з усіх регіонів для знайомства, обміну досвідом та ідеями, презентації себе як автора та своєї творчості в умовах мінімальних затрат з обох сторін, передає кореспондент Фіртки.
До Івано-Франківська з’їхались понад 100 учасників з 22 областей України.
В рамках фестивалю в бібліотеці-читальні народного дому «Просвіта» відбувся круглий стіл-презентація літературних студій Івано-Франківська та Прикарпаття «Де ростуть письменники?». Очільники студій розповіли про особливості роботи з творчими людьми, способи їхньої реалізації та інтеграції у мистецький простір.
Учасники круглого столу дискутували про те, чи може людина навчитися писати, куди їй звернутися, чи готова вона почути критику.
Як зазначив на початку заходу письменник, член Національної спілки краєзнавців України Василь Бабій, фестиваль допоможе дозріти до книжкового ярмарку, до проведення якого прагне Спілка письменників.
«Ми майже всі вихідці з літстудій. Я гадаю, що вони потрібні для спілкування, для того, щоб більше чути одне одного. Чи можна навчитися писати? Я гадаю, що можна, якщо є той стержень, який подарував Бог під назвою талант. Крім того, щоб стати письменником в першу чергу треба мати характер», - відмітив Василь Бабій.
Письменниця, викладач Прикарпатського університету Ольга Деркачова, очільниця літстудії «Пензлик» розповіла, щоб відвідувати студії не обов’язково писати.
«Дуже часто учасники літсудій пишуть, але не зізнаються. Письменник повинен знати літературну грамоту. Тут ми цим і займаємось. Звісно обов’язковим для письменника є не лише писання, а й читання. Для учасників є певні завдання, хоча звісно, якщо люди їх не виконують ніхто їм двійки не ставить», - зазначила Ольга Деркачова.
Керівник молодіжної літстудії Калуського району "Провесінь" та депутат облради Оксана Тебешевська відзначає, в 2009 році до десятиріччя літературної студії, була видана збірка творів лістудійців.
«Я працюю на стадії виявлення талантів, навчання і початкової реалізації. Є діти, які кажуть подивіться, а є такі, які не кажуть. Але форма має бути ідеальною, бо зміст це те, що дав Бог і те, що собі людина напрацювала, а форма - це має бути вивчено досконало і виглядати так, як треба. Наші літстудійці є переможцями багатьох літературних конкурсів. Як ми працюємо: ми розбираємо вірші, аналізуємо, інколи навіть аналізуємо один вірш на трьох заняттях. І це дуже добре, бо дитина бачить з чого робиться велика краса, яка складається з чогось дрібненького, маленького. Я не критикую нікого ніколи на загал, у нас є індивідуальні заняття, де пояснюється для того, щоб бути поетом треба вміти сказати так, як ніхто не скаже», - наголосила Оксана Тебешевська.
До організації фестивалю долучилися обласна «Просвіта», Спілка письменників, Спілка краєзнавців та окремі культурно-мистецькі об’єднання.
Програма фестивалю розрахована на три дні.
На відвідувачів чекають літературні локації, поетичнї екскурсії, читання-чаювання, молодіжні батли, мікс поезії та музики, поєднання лірики та епатажу, книжкова виставка-продаж, автограф-сесії, воркшопи, театральна постановка “Дон Жуан із Коломиї”. Завершиться фестиваль гала-концертом в обласній філармонії.