Федір Олексюк: Про які махінації може йти мова, якщо людина заклала своє майно

 

Майже рік за гратами, через неповернений кредит, провів Олександр Чуфицький з Коломиї, який мав необережність взяти у банку “Надра” кредит на придбання помешкання. Посередником у кредитному процесі виступила фірма з нерухомості.

 

Там пообіцяли самостійно пройти усі переговорні процеси, аби покупці без проблем отримали позику. Восени 2008 року почалася світова фінансова криза, і Чуфицькі не змогли сплачувати кредит в іноземній валюті. Тож  просили банк дати відстрочку, перевести позичку у гривні й навіть забрати квартиру. Однак фінансисти не погоджувались. Натомість голову сім'ї почали викликати до міліції.

 

Згодом правоохоронці затримали чоловіка, заявивши, що він подав неправдиву довідку про свої доходи і висунули звинувачення за махінації в особливо великих розмірах.

 

5 вересня справа Олександра Чуфицького було розглянута Апеляційним судом Івано-Франківської області. Суд вирішив змінити міру запобіжного заходу для підсудного - відпустити на підписку про невиїзд. Також справу "позичальника" на предмет підроблених документів допрацює прокуратура.

 

І до сьогодні банк відмовляється забирати квартиру та брати кредит у гривнях, вимагаючи тільки валюту, хоча коли брали до арешту валюту, то переводили її одразу у гривні по еквіваленту 5.05.

 

«Валютний кредит я отримав у березні 2008 року, за десять хвилин мені видали 72 тисячі доларів. Сплатив шість платежів по 1200 доларів. Але в зв’язку з кризою та важкими пологами дружини припинив платити цей іпотечний кредит і написав лист на надання кредитних канікул терміном на рік. Банк промовчав, тричі у письмовому виді я звертався до нього. Згодом мені почали дзвонити, погрожувати і сказали, що ця квартира такий грошей не варта і в жовтні 2010 року мене заарештували за позовом банку «Надра».

 

Суди йшли до травня 2011 року і 20 числа суд виніс вирок – один рік позбавлення волі. З них я відсидів 10 місяців і у жовтні 2011 року Апеляційних суд області скасував таке рішення і направив справу на додаткове розслідування. До 15 листопада цього року мене не чіпали, але справу поновили і самі органи перекваліфікували мого компаньйона зі свідка у потерпілого, що я не зміг запустити за чотири роки у роботу цех, з якого планував платити кредит. Банку я пропоную розрахувати мені платежі, але вони відмовляються і квартира їм не потрібна, зі слідчим я розмовляв, вона не знає що буде з цією справою в суді і запевняє, що всі вимоги Апеляційного суду вона виконала. Також вона підняла всі договори і додала іпотечний, якого в першій справі взагалі не було, а іпотечний кредит передбачає вилучення закладеного майна. Відповідно першої справи я був звинувачений за махінації в особливо великих розмірах і мав отримати від 5 до 12 років. Тоді прокурор сказав, що якщо погоджуюся то отримую рік, а ні то від 5 і вище. Звичайно, що вибираєш те, щ пропонують з надією на подальшу боротьбу. Був випадок, що коли ми подали апеляцію, то я мав перебувати в ізоляторі, а мене вже зібрали на етап, тобто коли вирок ще не вступив у дію, мене вже збиралися відправляти на зону», - розповідає Олександр Чуфицький.

 

Голова антиклекторів та правозахисників України «Ваша Надія» Федір Олексюк не розуміє: «Про які це махінацій може йти мова, якщо людина заклала своє майно?»

 

малакава


12.12.2011 2784 3
Коментарі (3)

Коля 2011.12.13, 09:21
Ф.Олексюк взагалі мало що розуміє в фінансовій сфері і в тому, що він говорить і радить.
Олександр 2011.12.13, 09:25
А що це пан Олексюк не розуміє щодо махінацій? Це - гра у вдавання з себе одноклітинного організму. Все він розуміє, на жаль через таких "горе-порадників" як він купа проблем у людей потім
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

694
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

747
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1561
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2182
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4164 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3167

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

170

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

397

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

341

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

811
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

581
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

628
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

912
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1015
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

633
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6212
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1701
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31718 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1478
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

716 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

672