Файні люди на «Файному місті»: неоднозначні враження прикарпатців від музичного фестивалю (ФОТО/ВІДЕО)

«Файне місто» - один із наймасштабніших музичних фестивалів на території України. Окрім декількох музичних сцен, тут функціонує чимало інших різноманітних локацій для відпочинку та розваг. Цьогоріч до Тернополя з’їхалась чи не найбільша кількість гостей з початку існування фестивалю. Свято музики відвідали й чимало прикарпатців, серед яких була і журналістка Фіртки.

Перевагою тернопільського музичного фестивалю є його доступність для всіх охочих, адже інфраструктура дозволяє вільно почуватися всім людям, незалежно від фізичних можливостей. Для відвідувачів з обмеженими фізичними можливостями вже кілька років діє лояльна цінова політика: для гостей з інвалідністю першої та другої групи - безкоштовний вхід на фестиваль , а для третьої групи – знижка 50%.

Відвідувачі фестивалю, з різних куточків України, а також закордону слухали улюблених виконавців на трьох сценах: Main Stage, Dark Stage та Light Stage. Крім того, велику увагу візитерів охопили й інші зони відпочинку. До прикладу, на локації «Центр науки» протягом п’яти днів була можливість побачити незвичайні експерименти з вогнем, неньютонівською рідиною та відвідати різноманітні майстер-класи. До речі, якщо дуже хотілося то до експонатів "Центру науки" можна було доторкнутися власноруч. 

На території фестивального містечка функціонував тематичний музей, в якому були зібрані автографи зіркових гуртів, що свого часу виступали на сценах "Файного міста" та їх музичні інструменти. А ще в музеї можна переглянути експозицію спеціально залишених речей "файних людей", серед яких старі мобільні, зарядні пристрої, кепки, аксесуари тих же музикантів та звичайних відвідувачів.  

Цьогоріч у містечку з'явилась локація «Афтографзона» - тут гості фестивалю залишали написи на спеціальному банері, зокрема писали назви міст, звідки приїхали та побажання, а ще проявляли свій хист у малюванні.

Велика кількість відвідувачів фестивалю щоби поринути повністю у відповідну атмосферу вирішила всім п'ять днів залишатися у наметовому містечку, яке, між іншим мало дві частини: «Beverly Hills» (платне) та «Silent Hills» (безоплатне користування). Саме містечко найбільше єднало гостей як з України, так і закордону.

Приділили організатори увагу й безпеці. Цілодобово на «Файному місті» працювали медики. Їхня локація була в центральній частині містечка. Поблизу медпункту завжди стояла карета швидкої медичної допомоги та аптека. А ще важливий момент - це можливість підзарядки гаджетів та камери схову, в яких можна було залишити важливі чи цінні речі.

До речі, на всій території фестивалю були розміщені вбиральні, безкоштовні для відвідувачів. А от можливість прийняти безкоштовно душ була лише у мешканців «Beverly Hills». Для інших послуга вартувала 20 грн за душ з холодною водою та  40 грн за можливість помитися гарячою. 

«Як для такого числа учасників фестивалю кількість біотуалетів точно недостатня. Жодного року не пам`ятаю таких черг до вбиральні. Про гарячий душ годі й говорити. На третій день ми стояли в черзі 4 години, аби помитися. Але, думаю, це пов’язано з тим, що організатори й самі не очікували стільки охочих пофестивалити», - ділиться враженнями Надія з Коломиї.

Особливою «фішкою» жителів Beverly Hills були «файні торби». Вони містили "особливу пляшку", що дозволяла проносити на територію фестивалю будь-яку рідину, захисну маску, беруші, дощовики, сувеніри, сухі салфетки, одноразовий шампунь, презервативи, іменну ручку та купони зі знижками.

Справжнім символом файних людей став паспорт фестивалю, який отримував кожен учасник, потрапивши на територію. Саме в ньому можна містились відповіді майже на всі запитання, які виникають під час святкування. Тут і програма фестивалю на п’ять днів, і карта території, і завдання для квесту, пройшовши який можна отримати 40% знижки на квитки наступного року. Окрім того, кілька аркушів виділили й для автографів. «Документ» містив 32 сторінки та надрукований чомусь виключно англійською мовою.

«Такий «документ» – максимально крута штука. В 32 сторінках бережуться неймовірні емоції та спогади за це літо. Цьогоріч я вперше зустрілася віч-на-віч із трьома музичними гуртами, треки яких слухаю не один рік, та навіть мала можливість взяти автограф. Все це зафіксовано на відповідних сторінках у паспорті», - розповідає Ірина, учасниця фестивалю з Прикарпаття.

Проте не обійшлося на великому святкуванні й без скандалів. Найбільше невдоволення викликав виступ польського гурту «Batushka», адже на сцену учасники вийшли одягнені у священичі ризи. Крім того, винесли з собою ікону Божої Матері, підсвічники та труну. Чимало слухачів під сценою така поведінка музикантів обурила, а низка священиків сприйняли це за образу християнства.

«Я категорично проти будь-яких антихристиянських заходів у Тернополі! І хоч Тернопільська міськрада не є організатором фестивалю «Файне місто», проведуть розмову з організаторами фестивалю за участі правоохоронних органів. Або організатори зобов’язуються проводити фестиваль «Файне місто» без антихристиянських гуртів, символів, без участі гуртів з Росії, або не проводитимуть його взагалі. Вимагаю від організаторів негайно пояснити ситуацію і вибачитися перед тернополянами за антихристиянські дії. Наше місто Тернопіль славиться своїми християнськими цінностями, сімейними традиціями. Ми не дозволимо плюндрувати, паплюжити, насміхатися над нашою релігією», – так прокоментував ситуацію у Фейсбуці Сергій Надал, мер Тернополя.

Крім того, не кожен зрозумів специфіки й інших подій та локацій: імітована дзвіниця, спалений хрест та «пастор», який вінчав усіх бажаючих, запитував чи клянуться учасники вічно кохати музику та бути файною людиною, а згодом причащав пивом із водяного пістолета.

«З одного боку, мене вразило те, наскільки різноманітні образи на фестивалі. Були цікаві, були й не дуже зрозумілі особисто мені. Погодьтеся, африканськими косичками, кольоровими дредами, татуюваннями та пірсингами тут нікого не здивуєш. Але висміювати чиюсь релігію, на мою думку, низько. Щодня бачив тут фестивальників в образі Ісуса Христа, монахів чи ангелів. Вважаю, такі жести однозначним богохульством», - обурюється Володимир із Івано-Франківська.

Отець Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ таку поведінку вважає порушенням прав християн.

«Деякі події та епізоди, що відбуваються на Faine Misto festival – є відвертим богохульством, святотацтвом, та порушенням прав почуттів вірних християн! І то вже не перший раз…Так не може бути! Якщо ми «за права»…То тут вони порушені! Дуже чітко розумію, що мої слова не сподобаються багатьом. Тим не менше, прагну висловити кілька думок про фестиваль «Файне місто», який відбувався у Тернополі. Я на тому фестивалі  не був і не планував бути. Однак мої друзі надіслали мені відео – з яких роблю висновок, що деякі моменти є відверто богохульними. Я хочу застерегти усіх тих, які вважають себе християнами від участі у таких подіях, у таких акціях, які висміюють християнство і релігійне життя вірних. Я не проти фестивалю, не проти музики, але те, що відбулося, не має стосунку ні до здоровго дозвілля, ні до мистецтва, ні до музики, ні до фестивалю», - пише отець.

Аби зрозуміти причину відвідин прикарпатцями такого фестивалю, Фіртка провела бліц-опитування. У результаті виявилося, що 27 із 36 осіб приїхали на «Файне» заради атмосфери, яка там панує. Решта – на концерти улюблених гуртів. Адже окрім хард-рок виступів на Dark Stage було чимало інших подій, вартих уваги кожного.

«Я придбав квитки, щойно дізнався, що тут виступатимуть «Kalush», які, між іншим, є моїми земляками та «Курва мать». Так зарядити величезний натовп, як це вдалося їм – щось нереальне. До речі, мені сподобався момент, коли Віктор Розовий, соліст гурту «Курва мать», закликав аудиторію не слухати Miyagi через нещодавний виступ у Криму. Це було похвально», - ділиться враженнями Олександр з Тисмениці.


03.08.2021 Тіна Любчик 7853 1
Коментарі (1)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

559
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1739 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6867 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11322 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

236
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

670
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

632
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4406
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

255
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734