Facebook заборонив ЗМІ та користувачам в Австралії ділитись новинами

Компанія відреагувала на законопроект, який зобов'язує платити ЗМІ за публікацію їхніх матеріалів.

Соціальна мережа Facebook позбавила користувачів і ЗМІ з Австралії можливості ділитися місцевими та міжнародними новинами. Усе через запропонований закон, який у випадку затвердження зобов’яже Facebook, Google та інші платформи платити видавцям за їхній контент. Про це йдеться у прес-релізі компанії, інформує Фіртка з посиланням на zaxid.net.

Заборона почала діяти з 17 лютого. Для австралійців недоступні сторінки у Facebook усіх місцевих і міжнародних новинних сайтів. Вони не можуть переглядати або публікувати австралійський або міжнародний новинний контент на Facebook або контент з австралійських і міжнародних новинних сторінок.

Для міжнародних ЗМІ це означає, що вони можуть продовжувати публікувати новинний контент на Facebook, але австралійська аудиторія не зможе його переглядати.

Читачі з інших країн також не зможуть переглядати або публікувати австралійський новинний контент на Facebook або контент зі сторінок австралійських ЗМІ у Facebook.

У компанії пояснюють, що наважилися на такий крок, оскільки вони були перед вибором: «дотримуватись закону, який ігнорує реалії відносин між ЗМІ та платформою, або припинити поширювати новини в Австралії». У Facebook обрали другий варіант.

Водночас австралійці й надалі зможуть використовувати соцмережу для спілкування з друзями, родиною, для розвитку бізнесу та приєднання до груп.

Влада Австралії розкритикувала рішення Facebook, зазначивши, що ця заборона «має величезний вплив на громаду». Щомісяця соцмережу відвідує приблизно 17 млн австралійців. Член парламенту Австралії Джош Фріденберг запевняє, що влада налаштована ухвалити законопроект, проти якого виступає Facebook.

Багато австралійців критикують таку заборону, адже вони раптово втратили доступ до джерел інформації, пише BBC. Частина людей зазначає, що Facebook є одним із найважливіших способів отримання інформації про пандемію та ситуацію в країні.

Парламент Австралії розглядає законопроект, який дозволяє ЗМІ домовлятися з такими компаніями, як Google та Facebook, про те, скільки вони будуть їм платити за розміщення посилань на новини медіа. Якщо сторони не зможуть домовитися про це за три місяці, вони можуть звернутися до арбітражного суду.

Уряд стверджує, що технологічні платформи заробляють на людях, які хочуть читати новини, тому повинні платити редакціям за публікацію їхніх матеріалів.

Компанії проти такого закону. Google пригрозив відключити свій пошуковик в Австралії, але поки цього не зробив. У Google кажуть, що вони вже і так підтримують журналістику, оскільки завдяки пошуковику користувачі можуть знайти ЗМІ та перейти на їхній сайт. Натомість у Facebook казали, що публікації ЗМІ становлять лише 5% від усіх публікацій у соцмережі, тому компанія не отримує від них комерційної вигоди.

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні у середу, 17 лютого, прийняла за основу законопроект №4184, який зобов’яже інтернет-гігантів, що працюють в Україні, сплачувати податки до українського держбюджету. Законопроектом пропонується ввести податок на додану вартість (ПДВ) з електронних сервісів для компаній, які не є резидентами України, тобто їхня юридична особа розташована в іншій країні.


18.02.2021 7422
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

480
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1082
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2307
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1259
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1821 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2860

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

599

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

680

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1599

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1582
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

403
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18309
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1270
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3607
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

978
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10735
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6528
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1140
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

401
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

635
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3254
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

957