Facebook заборонив ЗМІ та користувачам в Австралії ділитись новинами

Компанія відреагувала на законопроект, який зобов'язує платити ЗМІ за публікацію їхніх матеріалів.

Соціальна мережа Facebook позбавила користувачів і ЗМІ з Австралії можливості ділитися місцевими та міжнародними новинами. Усе через запропонований закон, який у випадку затвердження зобов’яже Facebook, Google та інші платформи платити видавцям за їхній контент. Про це йдеться у прес-релізі компанії, інформує Фіртка з посиланням на zaxid.net.

Заборона почала діяти з 17 лютого. Для австралійців недоступні сторінки у Facebook усіх місцевих і міжнародних новинних сайтів. Вони не можуть переглядати або публікувати австралійський або міжнародний новинний контент на Facebook або контент з австралійських і міжнародних новинних сторінок.

Для міжнародних ЗМІ це означає, що вони можуть продовжувати публікувати новинний контент на Facebook, але австралійська аудиторія не зможе його переглядати.

Читачі з інших країн також не зможуть переглядати або публікувати австралійський новинний контент на Facebook або контент зі сторінок австралійських ЗМІ у Facebook.

У компанії пояснюють, що наважилися на такий крок, оскільки вони були перед вибором: «дотримуватись закону, який ігнорує реалії відносин між ЗМІ та платформою, або припинити поширювати новини в Австралії». У Facebook обрали другий варіант.

Водночас австралійці й надалі зможуть використовувати соцмережу для спілкування з друзями, родиною, для розвитку бізнесу та приєднання до груп.

Влада Австралії розкритикувала рішення Facebook, зазначивши, що ця заборона «має величезний вплив на громаду». Щомісяця соцмережу відвідує приблизно 17 млн австралійців. Член парламенту Австралії Джош Фріденберг запевняє, що влада налаштована ухвалити законопроект, проти якого виступає Facebook.

Багато австралійців критикують таку заборону, адже вони раптово втратили доступ до джерел інформації, пише BBC. Частина людей зазначає, що Facebook є одним із найважливіших способів отримання інформації про пандемію та ситуацію в країні.

Парламент Австралії розглядає законопроект, який дозволяє ЗМІ домовлятися з такими компаніями, як Google та Facebook, про те, скільки вони будуть їм платити за розміщення посилань на новини медіа. Якщо сторони не зможуть домовитися про це за три місяці, вони можуть звернутися до арбітражного суду.

Уряд стверджує, що технологічні платформи заробляють на людях, які хочуть читати новини, тому повинні платити редакціям за публікацію їхніх матеріалів.

Компанії проти такого закону. Google пригрозив відключити свій пошуковик в Австралії, але поки цього не зробив. У Google кажуть, що вони вже і так підтримують журналістику, оскільки завдяки пошуковику користувачі можуть знайти ЗМІ та перейти на їхній сайт. Натомість у Facebook казали, що публікації ЗМІ становлять лише 5% від усіх публікацій у соцмережі, тому компанія не отримує від них комерційної вигоди.

Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні у середу, 17 лютого, прийняла за основу законопроект №4184, який зобов’яже інтернет-гігантів, що працюють в Україні, сплачувати податки до українського держбюджету. Законопроектом пропонується ввести податок на додану вартість (ПДВ) з електронних сервісів для компаній, які не є резидентами України, тобто їхня юридична особа розташована в іншій країні.


18.02.2021 7466
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700