Компанія відреагувала на законопроект, який зобов'язує платити ЗМІ за публікацію їхніх матеріалів.
Соціальна мережа Facebook позбавила користувачів і ЗМІ з Австралії можливості ділитися місцевими та міжнародними новинами. Усе через запропонований закон, який у випадку затвердження зобов’яже Facebook, Google та інші платформи платити видавцям за їхній контент. Про це йдеться у прес-релізі компанії, інформує Фіртка з посиланням на zaxid.net.
Заборона почала діяти з 17 лютого. Для австралійців недоступні сторінки у Facebook усіх місцевих і міжнародних новинних сайтів. Вони не можуть переглядати або публікувати австралійський або міжнародний новинний контент на Facebook або контент з австралійських і міжнародних новинних сторінок.
Для міжнародних ЗМІ це означає, що вони можуть продовжувати публікувати новинний контент на Facebook, але австралійська аудиторія не зможе його переглядати.
Читачі з інших країн також не зможуть переглядати або публікувати австралійський новинний контент на Facebook або контент зі сторінок австралійських ЗМІ у Facebook.
У компанії пояснюють, що наважилися на такий крок, оскільки вони були перед вибором: «дотримуватись закону, який ігнорує реалії відносин між ЗМІ та платформою, або припинити поширювати новини в Австралії». У Facebook обрали другий варіант.
Водночас австралійці й надалі зможуть використовувати соцмережу для спілкування з друзями, родиною, для розвитку бізнесу та приєднання до груп.
Влада Австралії розкритикувала рішення Facebook, зазначивши, що ця заборона «має величезний вплив на громаду». Щомісяця соцмережу відвідує приблизно 17 млн австралійців. Член парламенту Австралії Джош Фріденберг запевняє, що влада налаштована ухвалити законопроект, проти якого виступає Facebook.
Багато австралійців критикують таку заборону, адже вони раптово втратили доступ до джерел інформації, пише BBC. Частина людей зазначає, що Facebook є одним із найважливіших способів отримання інформації про пандемію та ситуацію в країні.
Парламент Австралії розглядає законопроект, який дозволяє ЗМІ домовлятися з такими компаніями, як Google та Facebook, про те, скільки вони будуть їм платити за розміщення посилань на новини медіа. Якщо сторони не зможуть домовитися про це за три місяці, вони можуть звернутися до арбітражного суду.
Уряд стверджує, що технологічні платформи заробляють на людях, які хочуть читати новини, тому повинні платити редакціям за публікацію їхніх матеріалів.
Компанії проти такого закону. Google пригрозив відключити свій пошуковик в Австралії, але поки цього не зробив. У Google кажуть, що вони вже і так підтримують журналістику, оскільки завдяки пошуковику користувачі можуть знайти ЗМІ та перейти на їхній сайт. Натомість у Facebook казали, що публікації ЗМІ становлять лише 5% від усіх публікацій у соцмережі, тому компанія не отримує від них комерційної вигоди.
Нагадаємо, Верховна Рада України на засіданні у середу, 17 лютого, прийняла за основу законопроект №4184, який зобов’яже інтернет-гігантів, що працюють в Україні, сплачувати податки до українського держбюджету. Законопроектом пропонується ввести податок на додану вартість (ПДВ) з електронних сервісів для компаній, які не є резидентами України, тобто їхня юридична особа розташована в іншій країні.