Facebook видалив три мережі облікових записів, пов'язаних із російськими спецслужбами

Фейсбук вилучив три окремі мережі за порушення політики проти іноземного чи державного втручання. Ці мережі виникли в Росії.

У кожному випадку люди, які стояли за цією діяльністю, координувались між собою та використовували підроблені облікові записи як центральну частину своїх операцій, щоб вводити людей в оману щодо того, хто вони є і що вони роблять, інформує Фіртка.

"Протягом останніх трьох років ми поділились своїми висновками про понад 100 мереж скоординованої неправдивої поведінки, які ми виявили та вилучили з наших платформ. Раніше цього року ми почали щомісяця публікувати звіти CIB, де обмінюємося інформацією про мережі, які ми знімаємо, щоб людям було простіше бачити прогрес, який ми робимо, в одному місці. У деяких випадках, як і сьогодні, ми також ділимося своїми висновками незабаром після введення в дію. Сьогоднішнє зняття також буде включено до нашого вересневого звіту. Ви можете знайти більше інформації про наші попередні заходи щодо примусового застосування CIB тут ", - зазначають у компанії.

Ці мережі були націлені на багато країн світу, і на момент зриву у них було дуже мало підписок. Значна частина їхньої діяльності була зосереджена на двох речах: 1) створенні вигаданих або, здавалося б, незалежних медіа-організацій та персон для залучення несвідомих людей до розширення їхнього контенту та 2) залученні людей до інших веб-сайтів, які ці операції контролюють. Подібно до російської мережі, яку вилучили в серпні, ці операції працювали в багатьох Інтернет-службах і намагалися найняти авторів та розповсюджувати їхні історії в інформаційних організаціях.

Наразі вилучили 214 користувачів Facebook, 35 сторінок, 18 груп та 34 акаунти Instagram за порушення нашої політики проти іноземного чи державного втручання, яке є узгодженою неправдивою поведінкою від імені іноземної або державної організації. 

Ця діяльність виникла в Росії і була зосереджена насамперед на Сирії та Україні, а меншою мірою на Туреччині, Японії, Вірменії, Грузії, Білорусі та Молдові. Незначна частина цієї діяльності була зосереджена на Великобританії та США.

"Ми виявили кілька скупчень пов’язаної діяльності, яка спиралася на підроблені акаунти, багато з яких були виявлені та видалені нашими автоматизованими системами. Здається, ця мережа зосереджена навколо низки регіонів, включаючи Далекий Схід, сусідні з Росією країни та Сирію. Вони використовували підроблені акаунти для створення вигаданих вигаданих персон у багатьох інтернет-службах, видаючи себе журналістами, щоб контактувати з новинними організаціями, претендуючи на те, що вони є місцевими жителями країн, на які вони націлені, та керуючи групами та сторінками, деякі з яких проголошували хактивістськими групами. Ці кластери також зосереджувались на тому, щоб залучати людей на їхні позаплатформенні сайти та інші платформи соціальних медіа, де серед інших тем вони просували контент, пов’язаний із минулими витоками компрометуючої інформації. Коли ми видалили цю операцію, на наших платформах майже не спостерігалося", - повідомляє пресслужба компанії.

Люди, які стояли за цією кампанією, розміщували публікації багатьма мовами, включаючи англійську, українську, російську та арабську, підлаштовуючи свою діяльність під кожну аудиторію. Вони часто публікували новини та поточні події, включаючи громадянську війну в Сирії, внутрішню політику Туреччини, геополітичні проблеми в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, НАТО, війну в Україні та політику в Прибалтиці, Грузії, Вірменії, Україні, Росії, Білорусі та США.

Також повідомляється, що люди, які стояли за цією операцією, вживали заходів, щоб приховати свою особу та координацію, проте розслідування, яке провів Фейсбук, пов'язало ці групи з російськими військовими, включаючи служби військової розвідки.

Як виявилось близько 8 500 облікових записів підписалися на одну або кілька із цих Сторінок, близько 9500 облікових записів приєдналися до однієї або кількох із цих груп, і близько 7500 людей підписалися на один або кілька з цих облікових записів Instagram

Додамо, на рекламу цих сторінок у Facebook витрачалось близько 60 доларів США. Оплачувалась вона в доларах США та рублях.


25.09.2020 1843
Коментарі ()

23.10.2020

Нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені, можуть завести у політичне життя Івано-Франківської області й нові обличчя.  

2101
22.10.2020
Марія Лутчин

Про ситуацію в Івано-Франківській ЦМКЛ, карантин, резерви, вакцину та як жити далі з коронавірусом у розмові із заступником головного лікаря.

4964
20.10.2020

Рівень смертності й травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття.  

1242
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

2257
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

1677
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

19284 2

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

1134

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6998

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4806 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

11562
22.10.2020

Міністерством охорони здоров’я розроблено проєкт постанови КМУ «Про затвердження Норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». 

719
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

1266
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1849
28.10.2020

Різдвяні літургії Папи Франциска у Ватикані цьогоріч будуть проходити без участі людей у зв'язку з пандемією коронавірусу. Їх транслюватимуть онлайн. Як повідомляє Catholic News Agancy, про такі зміни йдеться у листі, який Державний секретаріат

116
24.10.2020

Кіпрська церква визнала Православну церкву України.  

690
22.10.2020

У суботу, 17 жовтня, у костелі Христа Царя Всесвіту, що в Івано-Франківську, по вулиці Вовчинецька, відбулася чергова подія, в рамках відзначення 42-річниці обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ та 100-річчя Його народження.  

459
21.10.2020

Це сталося у вівторок, 20 жовтня, коли він та інші релігійні лідери відвідали молебень за мир у всьому світі.

642
24.10.2020

У неділю, 25 жовтня, у приміщенні монастиря Царя Христа, отців Василіян, що на вулиці Незалежності, 181, відбудеться відкриття музею Владики Софрона Дмитерка.  

621
26.10.2020

Колишній депутат Верховної Ради Віктор Лозінський, якого засуджували до 15 років ув'язнення за вбивство, переміг у голосуванні на голову ОТГ поруч з місцем убивства.

351
23.10.2020

Уряд Північної Кореї попередив своїх громадян залишатися в приміщенні через побоювання, що "жовтий пил", що дме з Китаю, може принести з собою коронавірус.  

643
19.10.2020

Під час засідання ЦВК розглянула окремі питання діяльності Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.  

1998 1
19.10.2020

У місцевих виборах 25 жовтня не братимуть участь 11 чинних депутатів Івано-Франківської міської ради – вони не фігурують у жодному з партійних списків. Крім того, 7 чинних депутатів ради змінили свою партійну приналежність.  

1382