Facebook видалив три мережі облікових записів, пов'язаних із російськими спецслужбами

Фейсбук вилучив три окремі мережі за порушення політики проти іноземного чи державного втручання. Ці мережі виникли в Росії.

У кожному випадку люди, які стояли за цією діяльністю, координувались між собою та використовували підроблені облікові записи як центральну частину своїх операцій, щоб вводити людей в оману щодо того, хто вони є і що вони роблять, інформує Фіртка.

"Протягом останніх трьох років ми поділились своїми висновками про понад 100 мереж скоординованої неправдивої поведінки, які ми виявили та вилучили з наших платформ. Раніше цього року ми почали щомісяця публікувати звіти CIB, де обмінюємося інформацією про мережі, які ми знімаємо, щоб людям було простіше бачити прогрес, який ми робимо, в одному місці. У деяких випадках, як і сьогодні, ми також ділимося своїми висновками незабаром після введення в дію. Сьогоднішнє зняття також буде включено до нашого вересневого звіту. Ви можете знайти більше інформації про наші попередні заходи щодо примусового застосування CIB тут ", - зазначають у компанії.

Ці мережі були націлені на багато країн світу, і на момент зриву у них було дуже мало підписок. Значна частина їхньої діяльності була зосереджена на двох речах: 1) створенні вигаданих або, здавалося б, незалежних медіа-організацій та персон для залучення несвідомих людей до розширення їхнього контенту та 2) залученні людей до інших веб-сайтів, які ці операції контролюють. Подібно до російської мережі, яку вилучили в серпні, ці операції працювали в багатьох Інтернет-службах і намагалися найняти авторів та розповсюджувати їхні історії в інформаційних організаціях.

Наразі вилучили 214 користувачів Facebook, 35 сторінок, 18 груп та 34 акаунти Instagram за порушення нашої політики проти іноземного чи державного втручання, яке є узгодженою неправдивою поведінкою від імені іноземної або державної організації. 

Ця діяльність виникла в Росії і була зосереджена насамперед на Сирії та Україні, а меншою мірою на Туреччині, Японії, Вірменії, Грузії, Білорусі та Молдові. Незначна частина цієї діяльності була зосереджена на Великобританії та США.

"Ми виявили кілька скупчень пов’язаної діяльності, яка спиралася на підроблені акаунти, багато з яких були виявлені та видалені нашими автоматизованими системами. Здається, ця мережа зосереджена навколо низки регіонів, включаючи Далекий Схід, сусідні з Росією країни та Сирію. Вони використовували підроблені акаунти для створення вигаданих вигаданих персон у багатьох інтернет-службах, видаючи себе журналістами, щоб контактувати з новинними організаціями, претендуючи на те, що вони є місцевими жителями країн, на які вони націлені, та керуючи групами та сторінками, деякі з яких проголошували хактивістськими групами. Ці кластери також зосереджувались на тому, щоб залучати людей на їхні позаплатформенні сайти та інші платформи соціальних медіа, де серед інших тем вони просували контент, пов’язаний із минулими витоками компрометуючої інформації. Коли ми видалили цю операцію, на наших платформах майже не спостерігалося", - повідомляє пресслужба компанії.

Люди, які стояли за цією кампанією, розміщували публікації багатьма мовами, включаючи англійську, українську, російську та арабську, підлаштовуючи свою діяльність під кожну аудиторію. Вони часто публікували новини та поточні події, включаючи громадянську війну в Сирії, внутрішню політику Туреччини, геополітичні проблеми в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, НАТО, війну в Україні та політику в Прибалтиці, Грузії, Вірменії, Україні, Росії, Білорусі та США.

Також повідомляється, що люди, які стояли за цією операцією, вживали заходів, щоб приховати свою особу та координацію, проте розслідування, яке провів Фейсбук, пов'язало ці групи з російськими військовими, включаючи служби військової розвідки.

Як виявилось близько 8 500 облікових записів підписалися на одну або кілька із цих Сторінок, близько 9500 облікових записів приєдналися до однієї або кількох із цих груп, і близько 7500 людей підписалися на один або кілька з цих облікових записів Instagram

Додамо, на рекламу цих сторінок у Facebook витрачалось близько 60 доларів США. Оплачувалась вона в доларах США та рублях.


25.09.2020 6386
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6250
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717