Facebook видалив три мережі облікових записів, пов'язаних із російськими спецслужбами

Фейсбук вилучив три окремі мережі за порушення політики проти іноземного чи державного втручання. Ці мережі виникли в Росії.

У кожному випадку люди, які стояли за цією діяльністю, координувались між собою та використовували підроблені облікові записи як центральну частину своїх операцій, щоб вводити людей в оману щодо того, хто вони є і що вони роблять, інформує Фіртка.

"Протягом останніх трьох років ми поділились своїми висновками про понад 100 мереж скоординованої неправдивої поведінки, які ми виявили та вилучили з наших платформ. Раніше цього року ми почали щомісяця публікувати звіти CIB, де обмінюємося інформацією про мережі, які ми знімаємо, щоб людям було простіше бачити прогрес, який ми робимо, в одному місці. У деяких випадках, як і сьогодні, ми також ділимося своїми висновками незабаром після введення в дію. Сьогоднішнє зняття також буде включено до нашого вересневого звіту. Ви можете знайти більше інформації про наші попередні заходи щодо примусового застосування CIB тут ", - зазначають у компанії.

Ці мережі були націлені на багато країн світу, і на момент зриву у них було дуже мало підписок. Значна частина їхньої діяльності була зосереджена на двох речах: 1) створенні вигаданих або, здавалося б, незалежних медіа-організацій та персон для залучення несвідомих людей до розширення їхнього контенту та 2) залученні людей до інших веб-сайтів, які ці операції контролюють. Подібно до російської мережі, яку вилучили в серпні, ці операції працювали в багатьох Інтернет-службах і намагалися найняти авторів та розповсюджувати їхні історії в інформаційних організаціях.

Наразі вилучили 214 користувачів Facebook, 35 сторінок, 18 груп та 34 акаунти Instagram за порушення нашої політики проти іноземного чи державного втручання, яке є узгодженою неправдивою поведінкою від імені іноземної або державної організації. 

Ця діяльність виникла в Росії і була зосереджена насамперед на Сирії та Україні, а меншою мірою на Туреччині, Японії, Вірменії, Грузії, Білорусі та Молдові. Незначна частина цієї діяльності була зосереджена на Великобританії та США.

"Ми виявили кілька скупчень пов’язаної діяльності, яка спиралася на підроблені акаунти, багато з яких були виявлені та видалені нашими автоматизованими системами. Здається, ця мережа зосереджена навколо низки регіонів, включаючи Далекий Схід, сусідні з Росією країни та Сирію. Вони використовували підроблені акаунти для створення вигаданих вигаданих персон у багатьох інтернет-службах, видаючи себе журналістами, щоб контактувати з новинними організаціями, претендуючи на те, що вони є місцевими жителями країн, на які вони націлені, та керуючи групами та сторінками, деякі з яких проголошували хактивістськими групами. Ці кластери також зосереджувались на тому, щоб залучати людей на їхні позаплатформенні сайти та інші платформи соціальних медіа, де серед інших тем вони просували контент, пов’язаний із минулими витоками компрометуючої інформації. Коли ми видалили цю операцію, на наших платформах майже не спостерігалося", - повідомляє пресслужба компанії.

Люди, які стояли за цією кампанією, розміщували публікації багатьма мовами, включаючи англійську, українську, російську та арабську, підлаштовуючи свою діяльність під кожну аудиторію. Вони часто публікували новини та поточні події, включаючи громадянську війну в Сирії, внутрішню політику Туреччини, геополітичні проблеми в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, НАТО, війну в Україні та політику в Прибалтиці, Грузії, Вірменії, Україні, Росії, Білорусі та США.

Також повідомляється, що люди, які стояли за цією операцією, вживали заходів, щоб приховати свою особу та координацію, проте розслідування, яке провів Фейсбук, пов'язало ці групи з російськими військовими, включаючи служби військової розвідки.

Як виявилось близько 8 500 облікових записів підписалися на одну або кілька із цих Сторінок, близько 9500 облікових записів приєдналися до однієї або кількох із цих груп, і близько 7500 людей підписалися на один або кілька з цих облікових записів Instagram

Додамо, на рекламу цих сторінок у Facebook витрачалось близько 60 доларів США. Оплачувалась вона в доларах США та рублях.


25.09.2020 5943
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5030 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2276 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1713
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2203
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4099

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

221

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

133
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

268
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

445
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

142
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

299 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

913
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5462
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

187
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

222
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

336
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

513