Європа послаблює карантин, розповсюдження вірусу під контролем

Європейські економіки на шляху до відновлення, оскільки коронавірусна інфекція не зникне під час скасування обмежень у повсякденному житті.

Чиновники Німеччини, Франції, Італії та Іспанії ретельно відстежують дані про зараження, щоб не втратити контроль у цій боротьбі. Це, мабуть, так, навіть якщо були якісь спалахи, пов'язані з бійнями.

Хоча нові випадки є ключовими, вони є лише одним із показників. Опитування, проведені випадковим чином і відстеження діяльності в лікарських кабінетах, можуть бути кращим керівництвом, оскільки вони можуть оцінити ризик до підтвердження інфекцій.

Ось ситуація в найбільших економіках континентальної Європи, коли відбуваються скасування різного ступеня обмеження.


Німеччина

На першому етапі послаблення карантину німецьким торговцям дозволено розпочати відновлення бізнесу з 20 квітня після того, як нація порівняно швидко взяла вірус під контроль.

Школи частково почали працювати з 4 травня, а канцлер Ангела Меркель оголосила про швидше повернення до звичного життя через два дні, включаючи відкриття ресторанів та готелів. Правила соціальної дистанції залишаються в силі, а деякі регіони, де рівень зараження постійно знижується, швидше скасовують обмеження.

Баварія, у якій зафіксовано найбільше випадків Covid-19 у Німеччині, Гамбург та Бранденбург, у вівторок оголосили про ще більше скасування обмежень на діяльність, включаючи спорт та культуру. Баварія також послабила правила для ресторанів, тоді як Саксонія дозволила сімейні урочистості.

Міністр закордонних справ Хайко Маас заявив, що туризм, ймовірно, відновиться лише поступово, а заходи безпеки означатимуть, що відпочинок на батьківщині або в Європі під час літніх канікул не буде таким, як раніше. Очікується, що Німеччина оголосить вже в середу, що планує зняти глобальне обмеження на подорожі у 31 європейську країну з 15 червня.


Франція

Франція почала поступово скасовувати карантинні обмеження з 11 травня, коли магазинам дозволили знову відкритись з дотриманням суворих гігієнічних умов, деякі учні повертаються до школи, залежно від місцевої ситуації.

Деякі муніципалітети з того часу почали відкривати парки та пляжі, де діють правила соціальної дистанції. Внутрішні обмеження на проїзд ще не були повністю скасовані, оскільки більшості заборонено рухатися далі ніж 100 кілометрів від місця проживання.

Очікується, що уряд вирішить до кінця тижня, чи можуть ресторани, кафе та концертні майданчики відкритись до початку літнього сезону. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив у вівторок, що сподівається, що тоді уряд зможе оголосити, що європейці зможуть знову провести канікули у Франції.


Італія

Через майже два місяці Італія почала виходити з карантину 4 травня, тоді близько 4 мільйонів людей повернулися на роботу, громадянам дозволили залишати свої домівки для пробіжки або прогулянки і вони могли придбати еспресо і піцу навиніс.

Більшості магазинам, барам та ресторанам дозволили знову відкритись з 18 травня дотримуючись правил дистанціювання, італійцям знову дозволяється вільно їздити всередині рідної області.

Остаточні обмеження будуть зняті в червні, планується дозволити вільне переміщення всередині країни та скасування обсервації для мандрівників, коли вони прибудуть до Італії з 3 червня. Театри та кінотеатри також можуть відкритись з 15 червня.


Іспанія

З 10 травня Іспанія почала полегшувати карантин, який введено в середині березня, і вся нація зараз перебуває на другому чи третьому етапі чотириступеневого плану.

Два найбільші міста Мадрид та Барселона вийшли на другий етап у понеділок. Соціальний контакт все ще обмежений (дозволено збиратися тільки у малі групи), а в ресторанах і барах дозволяється відкривати тераси до заповненості на 30%, без сидіння всередині приміщення.

Готелі можуть відновити бізнес до тих пір, поки не використовуються комунальні приміщення, можуть обслуговувати покупців магазини до 400 квадратних метрів торгових площ. Також відновлена робота пляжів в різних частинах країни.

Уряд заявив, що з 1 липня більше не буде вводити двотижневий карантин для туристів з-за кордону. Оголошення стало поштовхом до пожвавлення туризму, на який припадає близько 12% економіки.

за матеріалами Bloomberg World


30.05.2020 11171
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1166
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2497
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2095
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2149
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6489 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2434 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

319

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1127

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1162

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1377
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

256
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

572
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2045
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26492
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

537
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10442 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7991
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

519
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

380
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

530
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

604
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1556