Європа послаблює карантин, розповсюдження вірусу під контролем

Європейські економіки на шляху до відновлення, оскільки коронавірусна інфекція не зникне під час скасування обмежень у повсякденному житті.

Чиновники Німеччини, Франції, Італії та Іспанії ретельно відстежують дані про зараження, щоб не втратити контроль у цій боротьбі. Це, мабуть, так, навіть якщо були якісь спалахи, пов'язані з бійнями.

Хоча нові випадки є ключовими, вони є лише одним із показників. Опитування, проведені випадковим чином і відстеження діяльності в лікарських кабінетах, можуть бути кращим керівництвом, оскільки вони можуть оцінити ризик до підтвердження інфекцій.

Ось ситуація в найбільших економіках континентальної Європи, коли відбуваються скасування різного ступеня обмеження.


Німеччина

На першому етапі послаблення карантину німецьким торговцям дозволено розпочати відновлення бізнесу з 20 квітня після того, як нація порівняно швидко взяла вірус під контроль.

Школи частково почали працювати з 4 травня, а канцлер Ангела Меркель оголосила про швидше повернення до звичного життя через два дні, включаючи відкриття ресторанів та готелів. Правила соціальної дистанції залишаються в силі, а деякі регіони, де рівень зараження постійно знижується, швидше скасовують обмеження.

Баварія, у якій зафіксовано найбільше випадків Covid-19 у Німеччині, Гамбург та Бранденбург, у вівторок оголосили про ще більше скасування обмежень на діяльність, включаючи спорт та культуру. Баварія також послабила правила для ресторанів, тоді як Саксонія дозволила сімейні урочистості.

Міністр закордонних справ Хайко Маас заявив, що туризм, ймовірно, відновиться лише поступово, а заходи безпеки означатимуть, що відпочинок на батьківщині або в Європі під час літніх канікул не буде таким, як раніше. Очікується, що Німеччина оголосить вже в середу, що планує зняти глобальне обмеження на подорожі у 31 європейську країну з 15 червня.


Франція

Франція почала поступово скасовувати карантинні обмеження з 11 травня, коли магазинам дозволили знову відкритись з дотриманням суворих гігієнічних умов, деякі учні повертаються до школи, залежно від місцевої ситуації.

Деякі муніципалітети з того часу почали відкривати парки та пляжі, де діють правила соціальної дистанції. Внутрішні обмеження на проїзд ще не були повністю скасовані, оскільки більшості заборонено рухатися далі ніж 100 кілометрів від місця проживання.

Очікується, що уряд вирішить до кінця тижня, чи можуть ресторани, кафе та концертні майданчики відкритись до початку літнього сезону. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив у вівторок, що сподівається, що тоді уряд зможе оголосити, що європейці зможуть знову провести канікули у Франції.


Італія

Через майже два місяці Італія почала виходити з карантину 4 травня, тоді близько 4 мільйонів людей повернулися на роботу, громадянам дозволили залишати свої домівки для пробіжки або прогулянки і вони могли придбати еспресо і піцу навиніс.

Більшості магазинам, барам та ресторанам дозволили знову відкритись з 18 травня дотримуючись правил дистанціювання, італійцям знову дозволяється вільно їздити всередині рідної області.

Остаточні обмеження будуть зняті в червні, планується дозволити вільне переміщення всередині країни та скасування обсервації для мандрівників, коли вони прибудуть до Італії з 3 червня. Театри та кінотеатри також можуть відкритись з 15 червня.


Іспанія

З 10 травня Іспанія почала полегшувати карантин, який введено в середині березня, і вся нація зараз перебуває на другому чи третьому етапі чотириступеневого плану.

Два найбільші міста Мадрид та Барселона вийшли на другий етап у понеділок. Соціальний контакт все ще обмежений (дозволено збиратися тільки у малі групи), а в ресторанах і барах дозволяється відкривати тераси до заповненості на 30%, без сидіння всередині приміщення.

Готелі можуть відновити бізнес до тих пір, поки не використовуються комунальні приміщення, можуть обслуговувати покупців магазини до 400 квадратних метрів торгових площ. Також відновлена робота пляжів в різних частинах країни.

Уряд заявив, що з 1 липня більше не буде вводити двотижневий карантин для туристів з-за кордону. Оголошення стало поштовхом до пожвавлення туризму, на який припадає близько 12% економіки.

за матеріалами Bloomberg World


30.05.2020 11366
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

881 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

798
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1615
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2243
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4221 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3219

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

222

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

450

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

390

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

861
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

631
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

677
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

962
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1081
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

675
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6258
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1751
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31766 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1550
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

759 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

723