Європа послаблює карантин, розповсюдження вірусу під контролем

Європейські економіки на шляху до відновлення, оскільки коронавірусна інфекція не зникне під час скасування обмежень у повсякденному житті.

Чиновники Німеччини, Франції, Італії та Іспанії ретельно відстежують дані про зараження, щоб не втратити контроль у цій боротьбі. Це, мабуть, не так, навіть якщо були якісь спалахи, пов'язані з бійнями.

Хоча нові випадки є ключовими, вони є лише одним із показників. Опитування, проведені випадковим чином і відстеження діяльності в лікарських кабінетах, можуть бути кращим керівництвом, оскільки вони можуть оцінити ризик до підтвердження інфекцій.

Ось ситуація в найбільших економіках континентальної Європи, коли відбуваються скасування різного ступеня обмеження.


Німеччина

На першому етапі послаблення карантину німецьким торговцям дозволено розпочати відновлення бізнесу з 20 квітня після того, як нація порівняно швидко взяла вірус під контроль.

Школи частково почали працювати з 4 травня, а канцлер Ангела Меркель оголосила про швидше повернення до звичного життя через два дні, включаючи відкриття ресторанів та готелів. Правила соціальної дистанції залишаються в силі, а деякі регіони, де рівень зараження постійно знижується, швидше скасовують обмеження.

Баварія, у якій зафіксовано найбільше випадків Covid-19 у Німеччині, Гамбург та Бранденбург, у вівторок оголосили про ще більше скасування обмежень на діяльність, включаючи спорт та культуру. Баварія також послабила правила для ресторанів, тоді як Саксонія дозволила сімейні урочистості.

Міністр закордонних справ Хайко Маас заявив, що туризм, ймовірно, відновиться лише поступово, а заходи безпеки означатимуть, що відпочинок на батьківщині або в Європі під час літніх канікул не буде таким, як раніше. Очікується, що Німеччина оголосить вже в середу, що планує зняти глобальне обмеження на подорожі у 31 європейську країну з 15 червня.


Франція

Франція почала поступово скасовувати карантинні обмеження з 11 травня, коли магазинам дозволили знову відкритись з дотриманням суворих гігієнічних умов, деякі учні повертаються до школи, залежно від місцевої ситуації.

Деякі муніципалітети з того часу почали відкривати парки та пляжі, де діють правила соціальної дистанції. Внутрішні обмеження на проїзд ще не були повністю скасовані, оскільки більшості заборонено рухатися далі ніж 100 кілометрів від місця проживання.

Очікується, що уряд вирішить до кінця тижня, чи можуть ресторани, кафе та концертні майданчики відкритись до початку літнього сезону. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив у вівторок, що сподівається, що тоді уряд зможе оголосити, що європейці зможуть знову провести канікули у Франції.


Італія

Через майже два місяці Італія почала виходити з карантину 4 травня, тоді близько 4 мільйонів людей повернулися на роботу, громадянам дозволили залишати свої домівки для пробіжки або прогулянки і вони могли придбати еспресо і піцу навиніс.

Більшості магазинам, барам та ресторанам дозволили знову відкритись з 18 травня дотримуючись правил дистанціювання, італійцям знову дозволяється вільно їздити всередині рідної області.

Остаточні обмеження будуть зняті в червні, планується дозволити вільне переміщення всередині країни та скасування обсервації для мандрівників, коли вони прибудуть до Італії з 3 червня. Театри та кінотеатри також можуть відкритись з 15 червня.


Іспанія

З 10 травня Іспанія почала полегшувати карантин, який введено в середині березня, і вся нація зараз перебуває на другому чи третьому етапі чотириступеневого плану.

Два найбільші міста Мадрид та Барселона вийшли на другий етап у понеділок. Соціальний контакт все ще обмежений (дозволено збиратися тільки у малі групи), а в ресторанах і барах дозволяється відкривати тераси до заповненості на 30%, без сидіння всередині приміщення.

Готелі можуть відновити бізнес до тих пір, поки не використовуються комунальні приміщення, можуть обслуговувати покупців магазини до 400 квадратних метрів торгових площ. Також відновлена робота пляжів в різних частинах країни.

Уряд заявив, що з 1 липня більше не буде вводити двотижневий карантин для туристів з-за кордону. Оголошення стало поштовхом до пожвавлення туризму, на який припадає близько 12% економіки.

за матеріалами Bloomberg World


30.05.2020 1072
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

997
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2759
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

954
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1019
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1020 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3060 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

871

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

759

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1076
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

118
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2315
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1135
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

436
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15054
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7367
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

801
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

363
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

277
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

365
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

640
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1097