Єврокомісія: демократія в Україні продовжує деградувати

 

Сфера поглибленої та сталої демократії в Україні за останній рік зазнала подальшої деградації. Головними недоліками України визначені погіршення верховенства права та повільне втілення низки життєвоважливих реформ. Про це ідеться у звіті Єврокомісії щодо прогресу держав-учасниць Європейської політики сусідства.

Цьогорічний звіт щодо прогресу України на шляху до євроінтеграції відкривається критикою непрозорого та селективного судочинства над низкою опозиційних політиків, включно з колишнім прем’єром Юлією Тимошенко. Водночас, Єврокомісія зазначає: успішне усунення цих недоліків «могло б відкрити шлях підписанню та ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС».

 

Наступні невтішні констатації європейських аналітиків такі: з одного боку, новий закон щодо парламентських виборів був підтриманий переважною більшістю, проте, не врахував усіх рекомендацій Венеціанської комісії. З іншого, влада показала себе все більш вороже налаштованою щодо публічних протестних зібрань та, за нагоди, намагалася обмежити цей основний елемент демократії, а саме –свободу зібрань.

 

Занепокоєння в Україні викликає також свобода преси, йдеться у звіті.

 

Попри ухвалення минулого жовтня Національної антикорупційної стратегії, корупція залишається широкорозповсюдженою, продовжує Єврокомісія. Як наслідок, умови для ведення бізнесу та залучення інвестицій зазнали в Україні подальшого погіршення.

 

Водночас, з цієї держави продовжують надходити повідомлення про випадки дискримінації на основі національної чи етнічної приналежності, зазначено у звіті, це стосується ромів, кримських татар та інших меншин.

 

Водночас, 2011-й для України ще й був позначений позитивним елементом: завершенням переговорів щодо угоди про асоціацію з ЄС. У річній оцінці також наголошується, що серйозний прогрес досягнутий у сфері пересування, зокрема в плані лібералізації візового режиму.

 

З огляду на нинішній аналіз прогресу України на шляху імплементації нової Європейської політики сусідства та втілення Порядку денного асоціації Україна-ЄС, Єврокомісія закликає владу України забезпечити конституційну реформу на основі прозорості та у співпраці з Радою Європи й Венеціанською комісією. Слід ефективно втілити Порядок денний асоціації щодо поваги до верховенства права та демократичних цінностей, продовжує звіт.

 

Експерти Європейської політики сусідства також радять наблизити закони України щодо свободи преси та зібрань до європейських стандартів. Єврокомісія, зокрема, закликає офіційний Київ владнати проблеми із політично мотивованим судочинством та вжити ширші кроки для забезпечення незалежності судів і продовжити реформи всіх сторін судової системи: звинувачення, судового процесу, покарання, ув’язнення та апеляцій.

 

Серед інших рекомендацій особливе місце посідає також підготовка та проведення згідно зі стандартами ОБСЄ парламентських виборів 2012 року та повноцінна співпраця із місіями спостерігачів.

 

Нагадаємо, у звіті про хід реалізації європейської політики сусідства у 2010 році в Україні ЄС відзначив погіршення ситуації в Україні за той рік у сфері дотримання прав людини, основних свобод і верховенства права.

 


15.05.2012 627 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19559
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1751
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3880

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2015

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

911
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8058
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

496
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2061 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741