Комітет з закордонних справ Європарламенту ухвалив рекомендації щодо переговорів з Україною про асоціацію.
Рекомендації схвалили більшістю у 57 голосів, проти висловилися двоє депутатів.
"Угода про асоціацію України з ЄС має бути підписана до кінця 2011 року, але Україна має поважати верховенства права та дозволити опозиції повною мірою брати участь у політичному процесі", - такий підсумок голосування в комітеті наведений в повідомленні на сайті Європарламенту.
Євродепутати радять парафувати угоду з Україною ще до кінця року, але наполягають на тому, що "це треба робити, не відступаючи від вимог, викладених в резолюції парламенту від 27 жовтня, в якій наголошено, що неможливість переглянути засудження колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко створить ризики для перспектив укладання та ратифікації угоди про асоціацію між Україною та ЄС".
Депутати комітету наполягають на тому, що Україна має дотримуватися верховенства права як фундаментального принципу відносин з Євросоюзом, а також на тому, що Юлія Тимошенко та інші лідери опозиції мають бути в змозі повністю реалізовувати своє право на участь у політичному процесі - зараз і в майбутньому.
У рекомендаціях зазначено, що угода про асоціацію відкриває шлях до подальшого зближення України з ЄС, і, підписуючи той документ, Україна засвідчить свою відданість імплементації значної частини законодавства ЄС.
У повідомленні комітету Європарламенту також зазначено, що ці рекомендації мали ухвалити ще раніше, але перенесли через рішення комітету з міжнародної торгівлі відкласти розгляд своїх рекомендацій через оголошення вироку Юлії Тимошенко.
14 листопада комітет з міжнародної торгівлі ухвалив свою позицію, що дало змогу проголосувати і комітету з закордонних справ.
Тепер рекомендації розгляне Європарламент. "Якщо їх ухвалить парламент, рекомендації будуть передані Раді, Комісії та Європейській службі з зовнішньополітичної діяльності", - йдеться в повідомленні комітету.
Детальніше про підготовку рекомендацій комітету читайте в матеріалі Клацнути Європарламент визначається щодо України.
Після винесення вироку опозиціонерці Юлії Тимошенко низка експертів та політиків з ЄС висловили припущення, що процес ратифікації угоди про асоціацію України з ЄС може затягтися, оскільки в Євросоюзі виникли сумніви щодо дотримання Україною європейських принципів, так як захист прав людини та верховенство права.