ЄВРО-2012 ПО-ФРАНКІВСЬКИ. ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ (ФОТО)


Чемпіонат Європи з футболу Євро-2012 дістався вже майже фінішної прямої. Позаду три тижні феєричного свята футболу, вболівання за національну збірну й віри у несподіванки. Настав час підводити проміжні підсумки. Попри суперечливі думки щодо доцільності витрати численних коштів на підготовку, неможливість привести інфраструктуру країни у належний стан, вже зараз можна говорити про те, що чемпіонат відбувся. Враження про нього, хоч і різносторонні, залишилися, про Україну в черговий раз почули закордоном. А дехто навіть відкрив її для себе по-новому.

 

Євро-2012 стало футбольним святом не лише приймаючих матчі міст, але й загалом всієї України і Польщі. Івано-Франківськ у цьому випадку не є виключенням. В обласному центрі Прикарпаття запанувала справжня футбольна атмосфера.

 

В Івано-Франківську була створена своя фан-зона. Щоправда, неофіційна. Дуже багато мешканців міста на час Євро одягли форму національної збірної, або ж в одяг із символікою чемпіонату. Додають відчуття футбольного свята і прикрашені національними стягами балкони і вікна помешкань.

 

 

 

Безліч розважальних закладів, кафе, барів, ресторанів, пабів перетворилися на острівці футбольного життя. Саме вони збирали сотні іванофранківців і гостей міста на перегляд матчів.

 

 

Знаковою для міста, як і для всієї України стала перемога нашої збірної над шведами. Цю подію іванофранківці святкували до ранку.

 

 

 


Не оминуло Євро і автомобілістів. Українську національну символіку можна було побачити як на звичайних «копійках», так і на дорогих іномарках.

 

 

Багато закордонних гостей радо прикрашалися українською атрибутикою.

 

 


Це стало свідченням того, що незалежно від політичних поглядів, соціального статусу й громадянства Євро об’єднало людей.

 

Своїми думками стосовно чемпіонату поділилися й пересічні франківці.

 

Так, 54-річний Іван відзначає, що Євро дійсно відкрило Україну світу. Пробудило гордість в українців за державу: «У мене завжди піднесений настрій під час чемпіонату. Євро змінило наших людей. До того ж, європейці побачили, що є такі люди хороші і щирі, як українці. Вони пізнають нашу культуру, наші традиції. Європейці відкрили для себе Україну. Думаю, це має дуже позитивне значення. Особисто мене Євро теж змінило. Я почав відчувати гордість за нашу націю».

 

В продовження теми, студентка Марія додає, що ця футбольна подія обєднала українців, а мимоволі "божевільні" очі фанаті просто вражають: «На мою думку, проведення чемпіонту вдалося. Нагадують про Євро і чомусь тішать прапорці на машинах. Дивилась футбол по телебаченню, заздрила тим хто спостерігає за матчем у живу.Трошки божевільні очі фанатів запамятались. Ця подія обєднала українців.».

 

Висловлюючись на цю тему, Михайло наголосив, що навіть недивлячись на певні провали у підготовці і проведенні, чемпіонат таки виправдав сподівання: «Атмосфера Євро сповна добралась і до Франківська. Трансляції матчів можна було переглянути чи не в кожному кафе чи літньому майданчику. Атмосферу стадіону створювала фан-зона, яку відкрили в центрі міста, хоча на мою думку запізно. Пересічні франківчани мали де подивитись матчі практично не відходячи далеко від дому, оскільки на периферії і в спальних районах було достатньо місць де переглянути. На мою думку Євро виправдало надії і сподівання, не без провалів, однак, виходячи з ситуації ми на достойному рівні його провели».

 

Отож, футбол знову виступив об'єднавчим чинником для громадян нашої держави. Саме в цей період ненадовго забулися розбіжності серед населення щодо різних політичних та ідеологічних питань.

 

Євро дійсно стало шансом для України проявити себе, продемонструвати європейцям свій потенціал, свою приязність, гостинність.

 

Уже майже місяць ми по-справжньому живемо футболом. І навіть ті з наших співвітчизників, для кого гра мільонів перебуває не у статусі улюблених, захоплено спостерігають за перебігом континентальної першості.

 

Висновки робить кожен особисто, проте - Євро-2012 і справді стало непересічною подією для життя нашої держави. Адже подібне дійство та атмосфера невідомо коли ще знову навідаються в нашу країну.

 


Дмитро Огерук, спеціально для "Фіртки"

ФОТО: Ростислав Ковтун


29.06.2012 965 0
Коментарі (0)

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

216
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

850
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2257
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

814
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1022
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1953

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

761

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1312 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1543

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1680
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

190
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

396
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

729
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

398
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

382
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

584
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1088
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

316
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

167
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

321
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

713
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

663