ЄВРО-2012 ПО-ФРАНКІВСЬКИ. ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ (ФОТО)


Чемпіонат Європи з футболу Євро-2012 дістався вже майже фінішної прямої. Позаду три тижні феєричного свята футболу, вболівання за національну збірну й віри у несподіванки. Настав час підводити проміжні підсумки. Попри суперечливі думки щодо доцільності витрати численних коштів на підготовку, неможливість привести інфраструктуру країни у належний стан, вже зараз можна говорити про те, що чемпіонат відбувся. Враження про нього, хоч і різносторонні, залишилися, про Україну в черговий раз почули закордоном. А дехто навіть відкрив її для себе по-новому.

 

Євро-2012 стало футбольним святом не лише приймаючих матчі міст, але й загалом всієї України і Польщі. Івано-Франківськ у цьому випадку не є виключенням. В обласному центрі Прикарпаття запанувала справжня футбольна атмосфера.

 

В Івано-Франківську була створена своя фан-зона. Щоправда, неофіційна. Дуже багато мешканців міста на час Євро одягли форму національної збірної, або ж в одяг із символікою чемпіонату. Додають відчуття футбольного свята і прикрашені національними стягами балкони і вікна помешкань.

 

 

 

Безліч розважальних закладів, кафе, барів, ресторанів, пабів перетворилися на острівці футбольного життя. Саме вони збирали сотні іванофранківців і гостей міста на перегляд матчів.

 

 

Знаковою для міста, як і для всієї України стала перемога нашої збірної над шведами. Цю подію іванофранківці святкували до ранку.

 

 

 


Не оминуло Євро і автомобілістів. Українську національну символіку можна було побачити як на звичайних «копійках», так і на дорогих іномарках.

 

 

Багато закордонних гостей радо прикрашалися українською атрибутикою.

 

 


Це стало свідченням того, що незалежно від політичних поглядів, соціального статусу й громадянства Євро об’єднало людей.

 

Своїми думками стосовно чемпіонату поділилися й пересічні франківці.

 

Так, 54-річний Іван відзначає, що Євро дійсно відкрило Україну світу. Пробудило гордість в українців за державу: «У мене завжди піднесений настрій під час чемпіонату. Євро змінило наших людей. До того ж, європейці побачили, що є такі люди хороші і щирі, як українці. Вони пізнають нашу культуру, наші традиції. Європейці відкрили для себе Україну. Думаю, це має дуже позитивне значення. Особисто мене Євро теж змінило. Я почав відчувати гордість за нашу націю».

 

В продовження теми, студентка Марія додає, що ця футбольна подія обєднала українців, а мимоволі "божевільні" очі фанаті просто вражають: «На мою думку, проведення чемпіонту вдалося. Нагадують про Євро і чомусь тішать прапорці на машинах. Дивилась футбол по телебаченню, заздрила тим хто спостерігає за матчем у живу.Трошки божевільні очі фанатів запамятались. Ця подія обєднала українців.».

 

Висловлюючись на цю тему, Михайло наголосив, що навіть недивлячись на певні провали у підготовці і проведенні, чемпіонат таки виправдав сподівання: «Атмосфера Євро сповна добралась і до Франківська. Трансляції матчів можна було переглянути чи не в кожному кафе чи літньому майданчику. Атмосферу стадіону створювала фан-зона, яку відкрили в центрі міста, хоча на мою думку запізно. Пересічні франківчани мали де подивитись матчі практично не відходячи далеко від дому, оскільки на периферії і в спальних районах було достатньо місць де переглянути. На мою думку Євро виправдало надії і сподівання, не без провалів, однак, виходячи з ситуації ми на достойному рівні його провели».

 

Отож, футбол знову виступив об'єднавчим чинником для громадян нашої держави. Саме в цей період ненадовго забулися розбіжності серед населення щодо різних політичних та ідеологічних питань.

 

Євро дійсно стало шансом для України проявити себе, продемонструвати європейцям свій потенціал, свою приязність, гостинність.

 

Уже майже місяць ми по-справжньому живемо футболом. І навіть ті з наших співвітчизників, для кого гра мільонів перебуває не у статусі улюблених, захоплено спостерігають за перебігом континентальної першості.

 

Висновки робить кожен особисто, проте - Євро-2012 і справді стало непересічною подією для життя нашої держави. Адже подібне дійство та атмосфера невідомо коли ще знову навідаються в нашу країну.

 


Дмитро Огерук, спеціально для "Фіртки"

ФОТО: Ростислав Ковтун


29.06.2012 1109 0
Коментарі (0)

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

572
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

493
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1055
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1131
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9308 17
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2687

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

586

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

939

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1041

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

708
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

602
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

412
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

594
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20128
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38203
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

579
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

706
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

405
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

533
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

443
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1144
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

802 1