Етапи та бали: що очікує абітурієнтів у цьогорічній вступній кампанії в ІФНМУ

Першого липня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія у вищі навчальні заклади. Сотні тисяч абітурієнтів починають «штурмувати» вузи та обирати свої майбутні професії.

Зокрема, цього року в Івано-Франківському національному медичному університеті очікують близько 1500 майбутніх студентів. У навчальному закладі розповіли, яким чином відбуватиметься цьогорічна вступна кампанія, та які нововведення очікують абітурієнтів, інформує Фіртка з посиланням на сайт ІФНМУ.

За стартом вступної кампанії розпочався перший етап – реєстрація електронних кабінетів вступників. Він проходить у домашніх умовах і кожний вступник може зареєструвати свій кабінет персонально. Цей процес доволі простий та швидкий. Однак ті, у когось виникали труднощі, могли на пряму звертатись в університет.

"У нашому вузі також створено центр сприяння реєстрації електронних кабінетів та подачі електронних заяв, - розповів відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ Ігор Сарапук. - Тому вступники, які в силу тих чи інших обставин не могли розібратись з механізмом реєстрації, могли звертатись сюди, де їм допомагали створити персональний кабінет".

Другий етап, основний, розпочався 10 липня. І вступники, які вже зареєстрували свої кабінети мали змогу подавати електронні заяви. При чому, запуск відбувся без ніяких проблем, база працює як повинна. Цей етап триватиме до 22 липня. І до 26 липня всі заяви буду оброблятися і розміщуватимуться у рейтинговому порядку.

"Перший день другого етапу видався доволі насиченим, ми отримали 551 електронну заяву на вступ до нашого університету, - стверджує Ігор Сарапук. - Варто відзначити що й електронна база запустилась вчасно та функціонує безперебійно. Ми очікуємо, що з кожним днем кількість заяв постійно зростатиме".

В абітурієнтів є час до 26 липня аби подати свої електронні заяви на обрані спеціальності. Наступним етапом вступної кампанії стане оприлюднення списків тих, хто за підсумками результатів ЗНО рекомендований до зарахування на місця державного замовлення. З цього моменту в молоді буде час до 31 липня, аби подати оригінали документів для зарахування їх на вибрану спеціальність.

А ті, хто вступає на навчання на контрактній формі, мають у запасі час аж до 8 серпня.

Стосовно необхідного рівня знань для вступу в університет, було прийнято рішення продовжити минулорічну практику мінімальної, порогової кількості балів з конкурсних предметів. Це стосується таких спеціальностей: стоматологія, педіатрія та медицина.

"До цих конкурсних предметів належить: біологія або хімія, фізика або математика. Обов’язковий мінімум з цих предметів повинен становити 150 балів", - стверджує відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ.

А от цьогорічні зміни торкнулись таких спеціальностей як фармація та промислова фармація. Мінімальний загальний конкурсний бал для вступників повинен становити не менше 130 балів.

"На спеціальностях, де є державне замовлення, а саме медицина, стоматологія та педіатрія, є ряд обов'язкових конкурсних предметів, - каже Ігор Сарапук. – Це є українська мова та література; біологія або хімія; фізика або математика. Це стосується тих абітурієнтів, які хочу потрапити саме на державне місце".

Для тих, хто планує поступати на контрактну форму навчання збережена друга конкурсна пропозиція з переліком минулорічних предметів: українська мова та література, біологія, хімія або математика.

В абітурієнтів є час до 26 липня аби подати свої електронні заяви на обрані спеціальності. Наступним етапом вступної кампанії стане оприлюднення списків тих, хто за підсумками результатів ЗНО рекомендований до зарахування на місця державного замовлення. З цього часу в молоді буде час до 31 липня, аби подати оригінали документів для зарахування їх на вибрану спеціальність.

А для тих, хто вступає на навчання на контрактній формі, у запасі час аж до 8 серпня.

Чимало з абітурієнтів є випускниками медичних коледжів. Як, до прикладу, Микола Рудий. Він закінчив Івано-Франківський базовий медичний коледж. Має бажання продовжувати вивчати медицину, але вже як студент ІФНМУ.

"Націлююсь на лікувальну справу, а в подальшому можна податися в хірургію, - каже хлопець. - Для успішного вступу я вчу анатомію та фізіологію. Оцінюю свої шанси на поступлення, як досить високі".

На цю ж спеціальність хоче вступати й Марія Кушнірчук. Дівчина обрала лікувальну справу, оскільки не бачить себе ні у стоматології, ні у фармації.

"Лікувальна справа є для мене більш перспективніша у майбутньому і є цікавішою, ніж інші спеціальності, - впевнена Марія. - Думаю, що з плином реформ перспективи збільшуватимуться, як і можливість майбутнього працевлаштування".

В університеті наразі очікують від Міністерства охорони здоров’я підтвердження кількості місць державного замовлення.

"Ми просимо в Міністерства практично минулорічну кількість місць. Зокрема 300 на медицину, 40 на педіатрію та 10 на стоматологію", - наголошує Ігор Сарапук.

Крім того у виші відзначають, що розраховують на невелике збільшення кількості абітурієнтів цього року. В основному більшість студентів йдуть туди, де найбільша кількість державних місць, а саме на медицину. Тому очікують напливу саме на цю спеціальність.


14.07.2019 4033
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3190
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1264
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1180
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2390
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3806
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2843 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

130

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1038

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

882

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

830
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

120
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10518
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

128
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

444
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5523
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1233
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

626
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

460 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

893
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

777
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

836