Етапи та бали: що очікує абітурієнтів у цьогорічній вступній кампанії в ІФНМУ

Першого липня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія у вищі навчальні заклади. Сотні тисяч абітурієнтів починають «штурмувати» вузи та обирати свої майбутні професії.

Зокрема, цього року в Івано-Франківському національному медичному університеті очікують близько 1500 майбутніх студентів. У навчальному закладі розповіли, яким чином відбуватиметься цьогорічна вступна кампанія, та які нововведення очікують абітурієнтів, інформує Фіртка з посиланням на сайт ІФНМУ.

За стартом вступної кампанії розпочався перший етап – реєстрація електронних кабінетів вступників. Він проходить у домашніх умовах і кожний вступник може зареєструвати свій кабінет персонально. Цей процес доволі простий та швидкий. Однак ті, у когось виникали труднощі, могли на пряму звертатись в університет.

"У нашому вузі також створено центр сприяння реєстрації електронних кабінетів та подачі електронних заяв, - розповів відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ Ігор Сарапук. - Тому вступники, які в силу тих чи інших обставин не могли розібратись з механізмом реєстрації, могли звертатись сюди, де їм допомагали створити персональний кабінет".

Другий етап, основний, розпочався 10 липня. І вступники, які вже зареєстрували свої кабінети мали змогу подавати електронні заяви. При чому, запуск відбувся без ніяких проблем, база працює як повинна. Цей етап триватиме до 22 липня. І до 26 липня всі заяви буду оброблятися і розміщуватимуться у рейтинговому порядку.

"Перший день другого етапу видався доволі насиченим, ми отримали 551 електронну заяву на вступ до нашого університету, - стверджує Ігор Сарапук. - Варто відзначити що й електронна база запустилась вчасно та функціонує безперебійно. Ми очікуємо, що з кожним днем кількість заяв постійно зростатиме".

В абітурієнтів є час до 26 липня аби подати свої електронні заяви на обрані спеціальності. Наступним етапом вступної кампанії стане оприлюднення списків тих, хто за підсумками результатів ЗНО рекомендований до зарахування на місця державного замовлення. З цього моменту в молоді буде час до 31 липня, аби подати оригінали документів для зарахування їх на вибрану спеціальність.

А ті, хто вступає на навчання на контрактній формі, мають у запасі час аж до 8 серпня.

Стосовно необхідного рівня знань для вступу в університет, було прийнято рішення продовжити минулорічну практику мінімальної, порогової кількості балів з конкурсних предметів. Це стосується таких спеціальностей: стоматологія, педіатрія та медицина.

"До цих конкурсних предметів належить: біологія або хімія, фізика або математика. Обов’язковий мінімум з цих предметів повинен становити 150 балів", - стверджує відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ.

А от цьогорічні зміни торкнулись таких спеціальностей як фармація та промислова фармація. Мінімальний загальний конкурсний бал для вступників повинен становити не менше 130 балів.

"На спеціальностях, де є державне замовлення, а саме медицина, стоматологія та педіатрія, є ряд обов'язкових конкурсних предметів, - каже Ігор Сарапук. – Це є українська мова та література; біологія або хімія; фізика або математика. Це стосується тих абітурієнтів, які хочу потрапити саме на державне місце".

Для тих, хто планує поступати на контрактну форму навчання збережена друга конкурсна пропозиція з переліком минулорічних предметів: українська мова та література, біологія, хімія або математика.

В абітурієнтів є час до 26 липня аби подати свої електронні заяви на обрані спеціальності. Наступним етапом вступної кампанії стане оприлюднення списків тих, хто за підсумками результатів ЗНО рекомендований до зарахування на місця державного замовлення. З цього часу в молоді буде час до 31 липня, аби подати оригінали документів для зарахування їх на вибрану спеціальність.

А для тих, хто вступає на навчання на контрактній формі, у запасі час аж до 8 серпня.

Чимало з абітурієнтів є випускниками медичних коледжів. Як, до прикладу, Микола Рудий. Він закінчив Івано-Франківський базовий медичний коледж. Має бажання продовжувати вивчати медицину, але вже як студент ІФНМУ.

"Націлююсь на лікувальну справу, а в подальшому можна податися в хірургію, - каже хлопець. - Для успішного вступу я вчу анатомію та фізіологію. Оцінюю свої шанси на поступлення, як досить високі".

На цю ж спеціальність хоче вступати й Марія Кушнірчук. Дівчина обрала лікувальну справу, оскільки не бачить себе ні у стоматології, ні у фармації.

"Лікувальна справа є для мене більш перспективніша у майбутньому і є цікавішою, ніж інші спеціальності, - впевнена Марія. - Думаю, що з плином реформ перспективи збільшуватимуться, як і можливість майбутнього працевлаштування".

В університеті наразі очікують від Міністерства охорони здоров’я підтвердження кількості місць державного замовлення.

"Ми просимо в Міністерства практично минулорічну кількість місць. Зокрема 300 на медицину, 40 на педіатрію та 10 на стоматологію", - наголошує Ігор Сарапук.

Крім того у виші відзначають, що розраховують на невелике збільшення кількості абітурієнтів цього року. В основному більшість студентів йдуть туди, де найбільша кількість державних місць, а саме на медицину. Тому очікують напливу саме на цю спеціальність.


14.07.2019 4055
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

448
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1855
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3336
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1201
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1223
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1285 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

676

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

340

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1016

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1178
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

390
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2546
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1281
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1386
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

592
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15240
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7532
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

388
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

942 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

524
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

427
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

514