Єпископ Івано-Франківський Володимир (Війтишин): «Особливістю нашої єпархії - це наші люди»

 

Що означає стати митрополитом та як вбачається розвиток Івано-Франківської митрополії, розповів сам майбутній митрополит.

 

-Преосвященний Владико, що для Вас означає стати митрополитом?

-Особисто для мене це - більше служіння, більше відповідальності, більше праці.

 

-Що саме Ви плануєте робити? Які завдання ставите перед собою?

-Утворення Івано-Франківської митрополії – це для нас найперше велика відповідальність і також велика радість. Минуло вже понад 125 років з того часу, як Станіславів став єпархіальним центром. Утворення митрополій – це великою мірою заслуга владик, які жертвенно працювали на теренах нашої Єпархії, піклуючись народом Божим, який їм був довірений, а особливо хочу наголосити на іменах Владик часу переслідування нашої Церкви: Софрона Дмитерка, Павла Василика, які провадили Єпархію в час підпілля, а після легалізації Церкви ініціювали створення на Івано-Франківщині другої, Коломийсько-Чернівецької єпархії. Не можу згадати плідну працю Владики Софрона Мудрого, який довший час був для нас голосом Ватиканського радіо, а в подальшому працював над розбудовою єпархіальних структур Івано-Франківської єпархії. Нас чекає багато праці, але найперше потрібно відповідно все юридично зареєструвати, а вже потім працювати в окремах ділянках.

 

-Якою буде особливість Вашої митрополії?

-Особливістю митрополії – є люди, які в ній проживають, вони мають свої особливі етнічні походження. В нас є власні звичаї, обряди, святкування, оздоба та розпис храмів. Особливо звертаємо увагу на нашу молодь, її кетехизацію та її особливу місію в церкві. Тому ще більше наполягатимемо, щоб у кожній парафії нашої митрополії проводились катехизації і різнобічна праця з молоддю та продовження розвитку і удосконалення катехитичних шкіл при парафіях. Наша особливість не у юридичних аспектах, а у всій красі нашого щоденного церковного та суспільного життя.

 

-Чи будуть в рамках митрополії утворюватись якісь нові єпархії ?

-Думаю, що так, ми маємо велику кількість наших вірних. Тільки у самій Івано-Франківській єпархії маємо: 603999 - вірних, 21 протопресвітеріат, 369 парафій, близько 450 священиків. У Коломийсько-Чернівецькій єпархії маємо: 239000 вірних, 20 протопресвітеріатів, 281 парафію, 236 священиків.

 

-Які у Вашій митрополії є потужні осередки , що можуть перерости у центри нових єпархій?

-Ми розвиваємося і будемо розвиватися. Від часу підпілля пройшло 20 років і структура нашої Церкви суттєво розвинулась. Рішення про утворення нових єпархій приймає цілий Синод єпископів нашої Церкви. Наша митрополія має розвиватися разом із тим як розвивається ціла наша Церква.

-Чи з’явиться у Вашій митрополії ще один єпископ?

А чому один? Ми, наприклад, шукаємо відповідних кандидатів, які могли б у цьому не легкому служінні посвятити себе Церкві для служіння Богові і людям. Єпископом стане той, за кого проголосує Синод Єпископів нашої Церкви.

 

-Розкажіть про нові можливості і труднощі пов’язані з утворенням митрополій.

-Зараз ми є на етапі встановлення. На це питання зможу відповісти тільки з відстані часу. Це подібно до того, коли хтось готується до весілля: він приготовляє свято, будівлю, себе, родину, скликає гостей, а вже через деякий час після свята він може сказати як проживає новостворена сім’ я. Сьогодні важко говорити про те над чим ще потрібно працювати.
Водночас, скажу, що наші вірні не завжди мали можливість бачити Главу нашої Церкви, але тепер вони частіше зможуть бачити митрополита, який має обов’язок служити для всієї митрополії та її розвитку.

 

Додамо, 13 грудня у Катедральному соборі Святого Воскресіння відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди проголошення Івано-Франківської митрополії УГКЦ.

 

Тетяна Шпайхер, для видання "НАШ СОБОР".


12.12.2011 2377 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2515
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1601 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3672
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5445
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1695
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2092

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

895
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

488
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

782
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2477 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

520
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

887
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4929
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

747
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

668
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

602
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

410
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

740
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

900 2