Єпископ Івано-Франківський Володимир (Війтишин): «Особливістю нашої єпархії - це наші люди»

 

Що означає стати митрополитом та як вбачається розвиток Івано-Франківської митрополії, розповів сам майбутній митрополит.

 

-Преосвященний Владико, що для Вас означає стати митрополитом?

-Особисто для мене це - більше служіння, більше відповідальності, більше праці.

 

-Що саме Ви плануєте робити? Які завдання ставите перед собою?

-Утворення Івано-Франківської митрополії – це для нас найперше велика відповідальність і також велика радість. Минуло вже понад 125 років з того часу, як Станіславів став єпархіальним центром. Утворення митрополій – це великою мірою заслуга владик, які жертвенно працювали на теренах нашої Єпархії, піклуючись народом Божим, який їм був довірений, а особливо хочу наголосити на іменах Владик часу переслідування нашої Церкви: Софрона Дмитерка, Павла Василика, які провадили Єпархію в час підпілля, а після легалізації Церкви ініціювали створення на Івано-Франківщині другої, Коломийсько-Чернівецької єпархії. Не можу згадати плідну працю Владики Софрона Мудрого, який довший час був для нас голосом Ватиканського радіо, а в подальшому працював над розбудовою єпархіальних структур Івано-Франківської єпархії. Нас чекає багато праці, але найперше потрібно відповідно все юридично зареєструвати, а вже потім працювати в окремах ділянках.

 

-Якою буде особливість Вашої митрополії?

-Особливістю митрополії – є люди, які в ній проживають, вони мають свої особливі етнічні походження. В нас є власні звичаї, обряди, святкування, оздоба та розпис храмів. Особливо звертаємо увагу на нашу молодь, її кетехизацію та її особливу місію в церкві. Тому ще більше наполягатимемо, щоб у кожній парафії нашої митрополії проводились катехизації і різнобічна праця з молоддю та продовження розвитку і удосконалення катехитичних шкіл при парафіях. Наша особливість не у юридичних аспектах, а у всій красі нашого щоденного церковного та суспільного життя.

 

-Чи будуть в рамках митрополії утворюватись якісь нові єпархії ?

-Думаю, що так, ми маємо велику кількість наших вірних. Тільки у самій Івано-Франківській єпархії маємо: 603999 - вірних, 21 протопресвітеріат, 369 парафій, близько 450 священиків. У Коломийсько-Чернівецькій єпархії маємо: 239000 вірних, 20 протопресвітеріатів, 281 парафію, 236 священиків.

 

-Які у Вашій митрополії є потужні осередки , що можуть перерости у центри нових єпархій?

-Ми розвиваємося і будемо розвиватися. Від часу підпілля пройшло 20 років і структура нашої Церкви суттєво розвинулась. Рішення про утворення нових єпархій приймає цілий Синод єпископів нашої Церкви. Наша митрополія має розвиватися разом із тим як розвивається ціла наша Церква.

-Чи з’явиться у Вашій митрополії ще один єпископ?

А чому один? Ми, наприклад, шукаємо відповідних кандидатів, які могли б у цьому не легкому служінні посвятити себе Церкві для служіння Богові і людям. Єпископом стане той, за кого проголосує Синод Єпископів нашої Церкви.

 

-Розкажіть про нові можливості і труднощі пов’язані з утворенням митрополій.

-Зараз ми є на етапі встановлення. На це питання зможу відповісти тільки з відстані часу. Це подібно до того, коли хтось готується до весілля: він приготовляє свято, будівлю, себе, родину, скликає гостей, а вже через деякий час після свята він може сказати як проживає новостворена сім’ я. Сьогодні важко говорити про те над чим ще потрібно працювати.
Водночас, скажу, що наші вірні не завжди мали можливість бачити Главу нашої Церкви, але тепер вони частіше зможуть бачити митрополита, який має обов’язок служити для всієї митрополії та її розвитку.

 

Додамо, 13 грудня у Катедральному соборі Святого Воскресіння відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди проголошення Івано-Франківської митрополії УГКЦ.

 

Тетяна Шпайхер, для видання "НАШ СОБОР".


12.12.2011 2341 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

554
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1577
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2808 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3730
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3153
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2230

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

104

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

698

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

558

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1698
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

375
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

572
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

880
22.12.2024

В Івано-Франківську протягом 24 та 25 грудня, на Святвечір та Різдво, у храмах відбудуться святкові богослужіння.  

561 1
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5086
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

429
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

951
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

589
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

354
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

342
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

444
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

458