Ендокринолог розповів, о котрій годині потрібно лягати спати, щоб худнути, швидко думати і бути в тонусі

Проблема зі сном – найпоширеніша серед сучасних людей. А вам знайома така ситуація – на годиннику вже за північ, а заснути ніяк не виходить?


Зате зранку, коли дзвонить будильник, хочеться спати найбільше. А потім серед дня доводиться пити кілька чашок міцної кави, щоб прийти до тями, але працездатність і раніше на нулі? Якщо вам таке знайоме, значить вам точно потрібно прочитати цю статтю, в якій професійний ендокринолог розповідає, о котрій годині лягати спати, щоб виспатися на всі 100%.

Ендокринолог Наталія Зубарєва розповіла, чому якісний сон так потрібен організму. Сон відіграє важливу роль в регуляції наступних гормонів: мелатонін, серотонін, дофамін – вони впливають на мотивацію, настрій, вагу і на сам сон, а також лептин і грелін – гормони, відповідальні за відчуття голоду і насичення.

Якщо ви хронічно недосипає, знижується вироблення лептину і підвищується вироблення греліну, в результаті, ви постійно відчуваєте голод. Якщо ваша мета схуднення – лягати спати після 23:00 вам протипоказано, через те, що в разі пізнього сну, ви позбавляєте себе жироспалюючих гормонів. Якщо ви йдете спати вже пізно вночі, а то і ближче до ранку, мелатонін, гормон сну, не виробляється на належному рівні (його пік вироблення доводиться на період з 23:00 до 1:30).

Мелатонін є сильним антиоксидантом, могутнім борцем з вільними радикалами – шкідливими молекулами, які руйнують наші гени, клітини і тканини, викликають численні хвороби і сприяють процесу старіння.

Рецептори до мелатоніну є у всіх органах і тканинах: шлунково-кишкового тракту, повітроносних шляхах легенів, нирках і надниркових залозах, яєчниках, передміхуровій залозі, плаценті, жовчному міхурі, сітківці ока і внутрішньому вусі.

Ендокринолог зазначила, що мелатонін не тільки регулює режим сну і неспання, відповідаючи за якісний глибокий сон, а й виконує ряд інших важливих функцій: має антиоксидантну, імуностимулюючу, антимутогенну, протиішемічну. Нейтралізує окислювальні процеси, перешкоджаючи руйнуванню клітин, і таким чином зберігає захисні властивості організму.

Найпотужніший ефект мелатоніну – адаптогенний і антистресовий, мелатонін є антагоністом кортизолу, знижує його рівень, допомагаючи організму справитися з наслідками підвищеного кортизолу. Допомагає організму перебудуватися після авіаперельоту при зміні часових поясів. Знижує частоту мігрені. Контролює вуглеводний обмін, запобігання розвитку цукрового діабету, допомагає контролювати вагу, регулює вироблення гормонів голоду і насичення.

Захист від нейродегенеративних захворювань головного мозку (хвороба Альцгеймера). Захист від раку, мелатонін - потужний онкостатичний гормон. Дефіцит мелатоніну – один з ключових механізмів старіння і розвитку вікових захворювань. Доктор Наталія  звернула увагу на важливу обставину: мелатонін не накопичується, тому вкрай важливо, щоб щодня він вироблявся в достатній кількості.

Переконалися в тому, як важливо налагодити режим сну? Зробити це можна, хоча спочатку буде складно. Наталія Зубарєва поділилася рекомендаціями, які допоможуть навіть переконаним «совам»:

  • лягати спати до 23:00, вставати до 7:00 год;
  • за годину до сну вимикаємо всі гаджети;
  • прибираємо будь-яке світло, вікна закриваємо шторами блек-аут, при необхідності – маска для сну.

Вже через тиждень ви відчуєте прилив сил, протягом дня підвищиться працездатність.

kenguru.plus


24.01.2020 10478
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727