Екс-полковник розвідки КДБ СРСР: Стосовно України Путін допустився величезної помилки

 

На шляху кровопролитної боротьби українців за свободу став режим «керованої демократії» з Кремля. Неприкрита одностороння військова агресія проти народу України під командуванням президента Росії Володимира Путіна, колишнього полковника Головного розвідувального управління КДБ СРСР, означає, що українська демократія стала прямою загрозою кадебістькому режиму Кремля.   

 

Адже в Росії Володимиром Путіним і його колегами з КДБ (ФСБ) встановлена вертикальна система державного правління спецслужб (ФСБ, ГРУ, спецпідрозділів) у поєднанні з організованим кримінальним світом в економіці та на місцях. В Україні в останні роки сталося ще гірше – кримінальні сили захопили владу та встановили свій контроль і над спецслужбами та силовими структурами держави, а також над економікою і фінансами, коли у середньому в рік виводили за межі України понад 40 мільярдів доларів США.  

 

Іспанський спеціальний прокурор Жозе «Пепе» Грінда Гонзалес, котрий 10 років вивчав діяльність російської мафії в Іспанії, наголошує, що в Росії, Україні і Білорусі фактично правлять диктаторські режими, котрі базують свою міць на спецслужбах у союзі з організованими кримінальними кланами.   

 

Про загрозу таких режимів демократії і свободі в Україні та інших країнах Європи ми ведемо мову в нашій програмі з Олегом Гордієвським, колишнім полковником управління зовнішньої розвідки КДБ СРСР та агентом спецслужб Великої Британії (1974-1985 роки).

 

В СРСР Олег Гордієвський був засуджений до кари смерті, котра не скасована в Росії й до сьогодні. Колеги Путіна в ФСБ вважають, що Гордієвський був агентом західних спецслужб, котрий завдав Москві чи не найбільшої шкоди за всю історію правління тут тоталітарного режиму і спецслужб.  

 

Тому я запитав у пана Гордієвського, насамперед, про те, що він думає про роль спецслужб на кшталт КДБ, ФСБ у протистоянні демократії та свободі в суспільстві.

 

– Російські спецслужби, бо українські були малозначущими під п’ятою КДБ, російська розвідка і контррозвідка, вони обидві активно працювали на всій території України і в Криму та збирали інформацію стосовно всіх, навіть найдрібніших, аспектів життя українців, політики, дипломатії і таке інше. І не дивлячись на те, що чисельність їхня була дуже велика (сотні офіцерів КДБ і ГРУ), вони не змогли утримати під владою тоталітарного режиму Україну й інші республіки колишнього СРСР.

І на сьогодні ми маємо, як результат довготривалої діяльності цих спецслужб та їхнього режиму, – величезну катастрофу в зовнішній політиці Росії Путіна, котра зачіпає й Україну та загрожує Європі.  Те що Путін захопив Крим, йому так просто не пройде, бо країни Заходу, США і Європа дуже мало залежать від Росії. І їхні загрози санкцій, тиску остаточно дискредитують Москву. Це величезна помилка Путіна і його компанії. Вони планували захопити Крим, а можливо й інші українські території, якщо не всю Україну. Тепер виходить, що цей план не вдасться здійснити з-за надзвичайно різкої та одностайної міжнародної реакції. І в Кремлі вже зрозуміли, що вони граються з вогнем. А Україна тепер рухається по шляху демократії і спроби Путіна відновити щось на кшталт нового СРСР ніколи не будуть реалізовані.  

 

– Пане Гордієвський, Путін, мабуть, довго готувався до такого плану дій в Україні?  

– Ну звичайно давно. Це прямо готувалося більше ніж 5 років, якщо не всі 10 років. Особливо активно Путін розробляв це зі своєю компанією після першого Майдану 2004 року. Перший Майдан їх жахливо налякав і показав, що таке може де завгодно статися. Хоча в Росії після сталінських репресій народ став таким боязливим, що він, як мені здається, у своїй більшості ще не готовий йти ні на який Майдан. І навряд чи в Росії буде найближчим часом якийсь Майдан. Але вони, Путін і компанія, все-таки, почали тоді ще готувати удар по Україні. І ось сьогодні таке відбувається.  

 

– Пане Гордієвський, представники Молдови попереджають Європу, що й вони стоять перед загрозою інвазії Путіна?  

– Це навіть важко таке конкретно передбачати. Молдова перебуває між Румунією та Україною. Але таке можливе.  

 

– Хоча для окупації таких великих територій потрібні величезні кошти і це може вдарити по економіці Росії?

– Звичайно. Я зараз дивлюся різні аналітичні матеріали, огляди, котрі вказують на те, що це все обернеться для Росії величезним приниженням. Бо економіка її слабка. Як один із західних авторів написав про перебування в Росії, що пішов викрутку купити і немає жодної, котра б була зроблена в Росії. Все імпортне. Росія тримається на західному імпорті та імпорті з Китаю. Економіка сьогодні котиться до низу. А після того як бухнули в зимову Олімпіаду в Сочі понад 50 мільярдів доларів, важко сказати, як Росія може після цього оговтатися.  

 

– Як Ви вважаєте, оця система правління Путіна в Росії за допомогою спецслужб і криміналітету на місцях буде нав’язуватися і на окупованих ним територіях?

– Так, звичайно. На окупованих територіях ще сильніше. Бо там будуть ще й військові. Бачите, як в Криму намагаються захоплювати одну базу за другою. Так само буде це і в Молдові, якщо вони протягнуть руку й туди. Але режим Путіна втратить будь-яке довір’я всього світу. У них в друзях залишаться лише Північна Корея і Нікарагуа. Тепер друзів у Росії в світі немає зовсім.  

 

– Але російське телебачення, пропаганда, нині вихоплює декого з Великої Британії, Лондона, котрі кажуть про якісь історичні права Росії на Крим, закликають проти санкції щодо Москви?   – Це частіше наполовину або цілком куплені люди. А бо ж агентура, або ж ті, кого запрошували до Росії щороку на путінські дачі, де їх задарма годували, поїли, ікрою пригощали, іншими делікатесами. Подарунки давали, банки з ікрою. Є тут така група людей. Але вони, у порівнянні з громадської думкою Британії незначні. Бо в газетах є багато статей, зокрема, в «Таймз», проти Росії. От і цього разу – три величезних статті засуджують Путіна і його дії. А це тут дуже впливова газета, навіть у цілій Європі. І так кожного дня. А ті, хто там намагається щось казати в оправдання Росії, вони не мають якоїсь значної ваги у Великій Британії.  

 

– Чи може Путін застосувати ядерний шантаж проти Європи?

– Цей шантаж не пройде. Бо цим Путін зовсім себе дискредитує. Я думаю, що жодної ядерної зброї не буде ніколи задіяно. Навіть такі країни, як Індія, Пакистан, котрі мають ядерну зброю, і навіть Північна Корея, вони не збираються серйозно застосовувати ядерну зброю. Бо це фактично самогубство. Уявляєте, якщо Росія скине хоча б одну ядерну боєголовку на Європу! Так тоді ж Москва і всі промислові міста Росії перестануть існувати. Бо будуть у відповідь американські ядерні удари. Це така іграшка, яку не можна насправді використовувати.  

 

– Невже Путін не розуміє, що навіть найближчі сусіди, українці, тепер будуть його ворогами?

– Звичайно. Він зробив тепер усіх своїми ворогами. Вже складалося так, що в Росії немає друзів ніде у світі. А зараз, після цього, Україна буде ворожа, всі українці, у тій же Росії. Я ж скільки їх зустрічав за своє життя там. І всі вони мали дуже теплі почуття щодо своєї Вітчизни. Я згадує своє дитинство, українська культура була другою культурою для нас, росіян.

Для моєї родини українська культура завжди значила багато, українські пісні співали часто за столом. І так у багатьох родинах в Росії. А тепер українці стануть ворогами цього режиму в Кремлі.  

 

– Який Ваш прогноз розвитку подій в Україні?

– Я думаю, що Україна зміцниться і її міліція, армія будуть сильнішими і зможуть контролювати ситуацію у Східні Україні, де є загроза Росії. І сама система демократії в Україні під впливом Заходу окріпне. Україна дійсно стане оплотом демократії на Сході. Це дуже важливо. Що така велика, розумна країна, з таким талановитим та освіченим народом буде зміцнювати Європу. Це дуже добре.

Радіо Свобода


16.03.2014 589 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1695
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1071
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1318 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3815 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33906
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2878

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

383

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

789

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1744

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1103
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1097
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

663
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

536
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2023
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12234
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1534
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1320
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

578
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

289
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

361
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

407
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1294