Експерти зі США, Німеччини та Канади обговорили з прикарпатськими медиками важливість паліативної допомоги (ВІДЕО)

У вівторок, 10 вересня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбувся круглий стіл з міжнародною участю «Про важливість освіти з паліативної допомоги в Україні». Подія зібрала керівників навчальних і лікувальних закладів, лікарів і науковців.

В дискусіях круглого столу взяли участь міжнародні експерти з паліативної допомоги зі США, Німеччини, Канади, які в онлайн режимі спілкувалися з медиками і науковцями Прикарпаття. Серед них були директор світового альянсу госпісної та паліативної допомоги Стівен Конор, виконавча директорка Європейської асоціації паліативної допомоги Юліє Лінг, професор Мальтійського госпіталю (місто Бонн) Петер Ніланд, а особисто до Івано-Франківська завітав керівник академії з паліативної допомоги при Йоганнес-Хоспіс (місто Мюнстер) Андреас Шталь., інформують в ІФНМУ.

Серед питань порядку денного були виклики часу до паліативної допомоги, проблемні питання навчання з паліативної допомоги в Україні, ознайомлення з системою освіти з паліативної допомоги в Німеччині, сучасна освіта з паліативної допомоги (базована на EDUPALL інноваціях в додипломній освіті та EAPC (White Paper on palliative care education), інтеграція курсу з паліативної допомоги в додипломний рівень медичної освіти (пілотний проект в Івано-Франківському національному медуніверситеті) тощо.

Учасники круглого столу наголошували на необхідності просвітницької роботи серед населення. «Дуже важливо, щоб поняття про паліативну допомогу було в широкого загалу, — говорить генеральна секретарка міжнародного благодійного фонду «Карітас Україна» Дзвінка Чайківська. — Людям треба розуміти, що паліатив — це частина життя, що кожна людина так чи інакше з цим зустрічається з близькими, рідними. І паліативна освіта важлива не тільки для лікарів, а важливо мати й медсестер, людей, які щодня доглядають за пацієнтами».

Міжнародні експерти наголошують на важливості навчання паліативної допомоги. «Коли ми починали розвиток паліативної допомоги в Німеччині, то мали теж багато труднощів, було дуже непросто, — розповідає Андреас Шталь. — Вам пощастило, що Івано-Франківський національний медичний університет навчає студентів знань, які вони зможуть використовувати у паліативній допомозі. Зараз Україна перебуває на стадії «піонерів» в паліативній допомозі, а Німеччина вже давно пройшла цю стадію. Але ми теж маємо чого навчитися в українських колег».

За словами першої проректорки ІФНМУ професорки Ганни Ерстенюк, Івано-Франківський національний медичний університет одним із перших в Україні створив наскрізну програму практичних навичок у паліативній медицині. Вона є затверджена центральним методичним кабінетом Міністерства охорони здоров’я України, введена в дію і працює з 2013 року. Крім того івано-франківські науковці є співавторами підручника з паліативної і хоспісної медицини разом із колегами з Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

Вже тривалий час ІФНМУ співпрацює з Йоганес-Хоспісом німецького міста Мюнстер. Делегація ІФНМУ відвідувала цей заклад та переймала досвід у європейських колег, а німецькі фахівці мали відкриті лекції в Івано-Франківську. «Всі лікарі у якомусь розрізі вивчають паліативну медицину, але цього є недостатньо, — переконана Ганна Ерстенюк. — Нині виклики, які стоять перед паліативною медициною, стосуються не тільки матеріального оснащення, а насамперед підготовки кадрів. Тому ми дякуємо нашим міжнародним партнерам за те, що вони дають можливість побувати в їхніх установах, які працюють з паліативними пацієнтами. Наше головне завдання — виховати нове покоління медиків, від медичної сестри до лікаря, які вмітимуть грамотно і кваліфіковано надавати паліативну допомогу».

Наразі серед найближчих запланованих заходів в ІФНМУ — мультисциплінарний курс, який пройде вже у листопаді. Німецькі колеги навчатимуть викладачів університету.

 

Фотогалерея


13.09.2019 1574
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2561
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1207
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1131
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2314
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3760
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2753 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

997

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

843

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

793

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

738
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10476
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1326
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

370
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5471
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1181
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2979
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

571
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

417 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

855
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

747
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

796