Експерти зі США, Німеччини та Канади обговорили з прикарпатськими медиками важливість паліативної допомоги (ВІДЕО)

У вівторок, 10 вересня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбувся круглий стіл з міжнародною участю «Про важливість освіти з паліативної допомоги в Україні». Подія зібрала керівників навчальних і лікувальних закладів, лікарів і науковців.

В дискусіях круглого столу взяли участь міжнародні експерти з паліативної допомоги зі США, Німеччини, Канади, які в онлайн режимі спілкувалися з медиками і науковцями Прикарпаття. Серед них були директор світового альянсу госпісної та паліативної допомоги Стівен Конор, виконавча директорка Європейської асоціації паліативної допомоги Юліє Лінг, професор Мальтійського госпіталю (місто Бонн) Петер Ніланд, а особисто до Івано-Франківська завітав керівник академії з паліативної допомоги при Йоганнес-Хоспіс (місто Мюнстер) Андреас Шталь., інформують в ІФНМУ.

Серед питань порядку денного були виклики часу до паліативної допомоги, проблемні питання навчання з паліативної допомоги в Україні, ознайомлення з системою освіти з паліативної допомоги в Німеччині, сучасна освіта з паліативної допомоги (базована на EDUPALL інноваціях в додипломній освіті та EAPC (White Paper on palliative care education), інтеграція курсу з паліативної допомоги в додипломний рівень медичної освіти (пілотний проект в Івано-Франківському національному медуніверситеті) тощо.

Учасники круглого столу наголошували на необхідності просвітницької роботи серед населення. «Дуже важливо, щоб поняття про паліативну допомогу було в широкого загалу, — говорить генеральна секретарка міжнародного благодійного фонду «Карітас Україна» Дзвінка Чайківська. — Людям треба розуміти, що паліатив — це частина життя, що кожна людина так чи інакше з цим зустрічається з близькими, рідними. І паліативна освіта важлива не тільки для лікарів, а важливо мати й медсестер, людей, які щодня доглядають за пацієнтами».

Міжнародні експерти наголошують на важливості навчання паліативної допомоги. «Коли ми починали розвиток паліативної допомоги в Німеччині, то мали теж багато труднощів, було дуже непросто, — розповідає Андреас Шталь. — Вам пощастило, що Івано-Франківський національний медичний університет навчає студентів знань, які вони зможуть використовувати у паліативній допомозі. Зараз Україна перебуває на стадії «піонерів» в паліативній допомозі, а Німеччина вже давно пройшла цю стадію. Але ми теж маємо чого навчитися в українських колег».

За словами першої проректорки ІФНМУ професорки Ганни Ерстенюк, Івано-Франківський національний медичний університет одним із перших в Україні створив наскрізну програму практичних навичок у паліативній медицині. Вона є затверджена центральним методичним кабінетом Міністерства охорони здоров’я України, введена в дію і працює з 2013 року. Крім того івано-франківські науковці є співавторами підручника з паліативної і хоспісної медицини разом із колегами з Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

Вже тривалий час ІФНМУ співпрацює з Йоганес-Хоспісом німецького міста Мюнстер. Делегація ІФНМУ відвідувала цей заклад та переймала досвід у європейських колег, а німецькі фахівці мали відкриті лекції в Івано-Франківську. «Всі лікарі у якомусь розрізі вивчають паліативну медицину, але цього є недостатньо, — переконана Ганна Ерстенюк. — Нині виклики, які стоять перед паліативною медициною, стосуються не тільки матеріального оснащення, а насамперед підготовки кадрів. Тому ми дякуємо нашим міжнародним партнерам за те, що вони дають можливість побувати в їхніх установах, які працюють з паліативними пацієнтами. Наше головне завдання — виховати нове покоління медиків, від медичної сестри до лікаря, які вмітимуть грамотно і кваліфіковано надавати паліативну допомогу».

Наразі серед найближчих запланованих заходів в ІФНМУ — мультисциплінарний курс, який пройде вже у листопаді. Німецькі колеги навчатимуть викладачів університету.

 

Фотогалерея


13.09.2019 1597
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

442
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1836
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3324
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1194
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1218
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1278 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

324

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1171

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1010

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

429
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

385
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2540
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1275
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1377
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

588
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15233
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7526
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

379
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

905 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

516
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

423
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

509